Starší studie oblasti za Mostem Miloše Sýkory

V rámci komentářů pod články byla zmíněna studie z roku 2008, která řeší prostor za Mostem Miloše Sýkory, tedy Seidlerovo nábřeží a oblast na druhé straně Bohumínské ulice.

Doplňujeme víceméně z archivních důvodů, jak je známo, tak problém je už jen s vyřešením Seidlerova nábřeží, takže o realizaci něčeho tak komplexního si zřejmě můžeme nechat jen zdát.

zdroj: 3d-vizualizace.cz

Související články


Komentáře

 1. mm :

  Mně osobně by výstavba tohoto „centra“ velice potěšila, ale obávám se, že tak nádherný projekt asi neklapne. Škoda.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. PetrP :

  Ano tyto vizualizace jsem již viděl před několika měsíci a myslím, že i na starých stránkách se vedla diskuze… A myslím, že v jednu dobu to vypadalo velmi nadějně se stavbou, ale pak přišla krize… Je to veeelmi zajímavý projekt a vypadá fakt dobže, takže to určitě stát nebude… :))) bohužel. Líbí se mi moc.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. thrpst :

  Moc hezké, konečně nějaké město!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  A nemyslíte si že by ten tank tam měl zůstat?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. aggu :

  Tank si můžou soc-komunisti nacpat někam hlavní dopředu…
  Vypadá to dobře i jako hmotová studie, klidně by to tak mohlo zůstat ;) Škoda celého Zámostí, proražení ul. Bohumínské je tragedie pro celý pravý břeh. A ta novodobá obří plechová bouda pod radnicí to jenom dorazila…. Ale ty trolly na radnici to samozřejmě nezajímá a v bolševickém přístupu ke krajině pokračují hrdě dál (benzinka za Kamencem).

  Thumb up 1 Thumb down 2
 6. +via+ :

  Je tam moc podchodů a tunelů, to v Ostravě nedopadá dobře. Předpokládám, že v přízemí a prvním patře jsou obchody, takže to bude stát za procházku protáhnutou z centra. Ale bez obchodů a bytů by to bylo o ničem. Jen kámen a beton, hlavně dole u kruháče při tunelu na východ je to nevyužité.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Summerboy :

  Aggu: prosim Vas, takove myslenkove prujmy si nechte! Ok, vedeni si kritizujte, jak chcete, to je aspon trochu konstruktivni, i kdyz ne moc, ale politicke ideje ponechte stranou. Toto jsou stranky o necem jinem. Ten tank Vasim i mym predkum zachranil kuzi. Takze trochu ucty!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Tomas T. :

  No asi tak…. nejsem zadny komunista ani socan, ale ani nejsem zastance bozrani pamatniku.
  To uz by jsme se pak mohli podivat stejne na druhou polovinu doby husitskych valek…. kdy uz rozhodne neslo o zadne idealya reformy. A take nikdo neuvazuje o zniceni zizkova pamatniku ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aggu :

  Summerboy: tanky patří do vojenských muzeí, kde se schází masochisti, které baví se na to dívat. Ten tank nikomu kůži nezachránil, právě naopak. A o tom ty války jsou, Hitler nebo Stalin.
  Bavit se o Slezské a pominout politiky v čele s Maštalířem, kteří vedou východní půlku Ostravy do pekel dost dobře nejde. V těch jejich lebkách prostě asi jede destrukce všeho hodnotného co na levém břehu je. Komanči to načli Bohumínskou a likvidací Zámostí, Střelnice, a pak už to jelo a jede ve velkém stylu. Končí to třeba tou benzinkou nebo hradem. Snad dostanou někdy rozum, a celá bývalá oblast Zámostí bude zase něco víc než přechod pro chodce přes 4proudovku :-/

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. mm :

  Tank bych jako téma vynechal, mě osobně tam nikdy nevadil a po technické stránce je alespoň na co se koukat, ale jinak souhlasím, že proražení Bohumínské ulice vzalo celou historickou výstavbu za své. Dnes by to bylo pěkné pokračování centra města, ty činžovní domy byly krásné a jistě by celý břeh dnes vypadal jinak. Bavit se o te plechové příšeře pod radnici je snad jen k zlosti. Ano, přineslo to nějakou práci, ale klidně to mohli postavit o pár kilometrů dál směrem na Kunčice, kde je podobných ploch hafo, tam by se to hodilo. Postavit si něco takového pár metrů od centra je hotový maras určitých politiků. A ta pumpa, ta se fakt staví? Já měl za to, že to bylo zastavené? Tak asi už ne….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Patrik :

  Něco nového ohledně tohoto projektu/plánu? Nebo už je to zcela definitivně zašlapané?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.