Tieto Towers

Ve druhé polovině příštího roku se má zprovoznit nová, architektonicky pozoruhodná budova tzv. Tieto Tower (Tieto věž) na ostravském Náměstí Republiky. Pro společnost Tieto, nabízející IT služby a produktové inženýrství, objekt v hodnotě přes 1,2 miliardy korun postaví developerská společnost CTPark.

Obě společnosti působí v Ostravě už řadu let, protože oceňují zdejší dobrou nabídku kvalitních pracovních sil, spolupráci s VŠB i vstřícný přístup města.

Společnosti Tieto, která dosud sídlí v pronajatých prostorách čtyř různých lokalit ve městě, nabídlo nové prostory, kde by mohlo pracovat všech 1 900 současných zaměstnanců, několik developerských společností. Včetně PasserInvestu, který má stavět administrativní budovu v budované části Nová Karolina. Ze všech nabídek byla nejvýhodnější ta z CTP. Celý objekt ze dvou propojených budov (devíti a čtrnáctipodlažní) nabídne přes 22 000 m2 plochy, v tom 1 678 pracovních stanovišť. Nebudou chybět restaurace, kavárny, podzemní garáže, vyhlídková galerie, zeleň pokryje 5 000 m2. Budova bude mít parametry moderních objektů šetrných k životnímu prostředí, např. sníženou spotřebu elektrické energie díky certifikaci „breeam“, která objektu umožňuje využít co nejvíce přírodního světla, ale i další prvky.

Společnost Tieto, která v Ostravě sídlí od roku 2004, počítá i do budoucna s růstem počtu zaměstnanců. Část ploch v nové Tieto Tower bude sloužit k pronájmu dalším, menším společnostem a aktivitám.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.