STC – foto z výstavby

Aktuální fotografie Science Technology Centra Nové Vítkovice

Stavba, která se v Dolních Vítkovicích rozjela na jaře loňského roku, se blíží do svého finále. Jsou již hotové podlahy, osazeny všechny dveře, v budově se topí, svítí a spouští se vzduchotechnika. Součástí obří stavby jsou přednáškové sály, výstavní prostory, učebny, laboratoře, dílny, kanceláře, kabinety, recepce, šatny a dokonce i kinosál s kapacitou dvě stě diváků.

„S kinosálem sousedí i takzvaný show and demo prostor. Jedná se o přednáškový sál s hledištěm a pódiem, kde může probíhat výuka s interaktivními pokusy a hrami. Dalo by se to nazvat divadlo vědy a techniky,“ popsal ředitel Světa techniky Jakub Švrček.

Celkově má velký Svět techniky čtyři podlaží, přičemž návštěvníkům budou zpřístupněna tři z nich. V třetím nadpodlaží bude administrativní a technologické zázemí.

stc

stc

stc

stc

stc

stc

stc

stc

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  a prý, že to to v Ostravě nejde

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aggu :

  Jsem unešen :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aleš m. :

  Taky jsem docela potěšen a překvapen, jak to vypadá a jsem moc rád, že konečně v Ostravě vznikla zajímavá budova po všech stránkách.

  Dovolím si trochu odbočit: nedávno jsem psal, že mne mrzí a jsem zděšen úrovní staveb či rekonstrukcí v Ostravě. byl jsem napadám, že vše vidím černě, že dálnice spadá pod Brno atd. atd. Bohužel ale v něčem přece jen mám pravdu a je mi to líto, že to musím napsat. Včera jsem se vrátil z cest a když jsem šel přes NOVĚ opravené nádraží a pohlédl na podhledy při příchodu na zastávku tramvají, kde jsou světla, tak jsem litoval, že nemám foťák, abych ýzde Martinovi vyfotil velice špatně odvedenou práci. Že to vůbec prošlo kolaudací, když je to tak viditelné. Bohužel, asi jsme opravdu v Ostravě tří !!!

  Thumb up 3 Thumb down 2
 4. Marek :

  Nádhera!!! Doufám, že to bude dům roku 2014 a třeba se i podaří napodobit úspěch Gongu, který se zařadil mezi 10 nejpovedenějších staveb světa za rok 2013 :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  aleš m.: Milý aleši, doslova miluji tuto náturu. Za každou cenu dokazovat, jak je to v Ostravě všechno na nic, nic se nedělá pořádně atd….. I kdyby jsi měl s sebou foťák, tak co já s tím ? Takové zprávy automaticky hážu do spamu. Nebo to mám snad jít opravit ? Až pojedu přes hlavák, tak se na to podívám sám.

  Taky sis mohl dát trošku práce a napsat to aspoň pod článek o přednádražním prostoru a ne pod první článek, na který klikneš. Bože… Ale jak typické…

  Thumb up 4 Thumb down 3
 6. Jiřík :

  O Pleskotovi se bude mluvit ještě hodně dlouho ! :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aggu :

  Jiřík: To bude. Teď je na řadě Bílý stín…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Davids :

  Nádhera, tleskám!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Balde :

  aggu: a pristi rok tu mam nadstavbu vysoké pece, plus pokračující rekonstrukce koupelen, ještě ten kampus knihovna, bydleni, kancly a je to nova cst města

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. mm :

  Skvělé

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Ričí :

  To je tak strašně super, že to snad ani není možné!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. aleš m. :

  martin [msstavby.cz]:
  Milej zlatej Martine, já nemusím za každou cenu dokazovat, že SKORO vše, co se tady dělá, je odfláknuto a i když to stojí fůru peněz, tak mnohdy materiál neodpovídá ceně a že zanedlouho je už nutná oprava atd.atd. Stačí se totiž jen pořádně dívat.
  Každopádně Vám i tak trochu závidím Váš optimismus, že se tady vše dělá a že je ta vše OK, i když se tady vše nedělá a mnohdy není vše OK. Někdo to ani nechce vidět.
  A že jsem to hodil tady? Neb jsem nejprve chválil stavbu, která se mi líbí….a článek o přednádražním prostoru je už poněkud zapadlej :-)a já jsem to zjistil „aktuálně. cz “ :-) včera.

  Jen nechápu, proč byste mou fotku hodil do spamu??? Jsem diskutér ne spamista!!! A myslím si, že za fotky byste mohl spíše poděkovat, než je házet do koše. Ale abyste si nemyslel, že bych čekal na díky, to ne. Jen by mi bylo líto,že byste mou práci zahodil, místo toho, abyste zjistil, proč to tam tak vypadá….to by mne tedy mrzelo docela dost.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 13. aggu :

  aleš m.: Nechci se vám do té „konstruktivní debaty“ moc plést :-) ale Aleši, imho není problém v tom, že někde jdeš, vidíš problém a napíšeš ho. Problém je v tom, že jako mnozí echt Ostraváci začneš okamžitě zevšeobecňovat ve stylu sládka v Audienci: „je to všechno na hovno“. Není to „všechno“ na hovno ;)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Jarda :

  Vypadá to povzbudivě, po dokončení to určitě bude stát za návštěvu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Birmingham :

  Aleši, založte si vlastní stránku s nevhodnostmi a zaokrouhlete ji na celou republiku . . . Avšak s návštěvností i vidinou pozitiv mnoho nepočítejte . . Nebo ještě uspokojivěji pro nás všechny upozorněte na tyto nedostatky na patřičných místech prosím, pokud se v tomto nekončícím kolečku nechcete nadále motat v davu na můj vkus poněkud nedospěle a bezvýsledně . Tento web koresponduje pouze s Architektonickými počiny a jistě nedoufá řešit problémy globálního společenství jako jsou hamižnost, korupce a další . . . Evoluce nás lidi ještě neobdařila kontrolou nad výkřiky emocí a zvířecí mysli, avšak technicky přispět můžeme tím, že nepromarníme čas Svůj natož DRUHÝCH . . . . Běžte a udělejte konečně Ostravě kvalitní reklamu pokud je Váš hlas opravdu dostatečně SILNÝ .

  Thumb up 3 Thumb down 2
 16. Jarda :

  Birmingham: Pominu-li, že vaše příspěvky jsou z hlediska stylistikého naprosto hrozné, jste přesně ten typ, který neumí konstruktivně diskutovat. To, že s Alešem nesouhlasíte, na to máte naprosto právo, ale že ho jako člověka dehonestujete a podsouváte zde své invektivy vůči jeho osobě, je dosti ubohé. A zkuste Martinovi tolik nelézt do pozadí.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  Chlapi, nelejte to pivo z oken

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. robert :

  aleš m

  Ty podhledy se opravovaly před čtyřmi lety, nebyly součástí rekonstrukce, ale taky mě štve, jak vypadají.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. aleš m. :

  robert: Roberte, díky. Ale i tak 4 roky není až tak dlouhá doba, aby už musela být nutná oprava, nemyslíte?. I když asi nutná ještě není, neb „nutná“ z pohledu odpovědných osob bude, až to začne lidem padat na hlavu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  aleš m.: Dík za chválu mého optimismu.
  Je bezpředmětné, že článek o Přednádraží je starší. Nové komentáře se barevně zvýrazňují!
  Hodil bych je do spamu z prostého důvodu. Fotky typu, tady posprejovali zeď, tady se vykle dlažba, tu prasklo okno jsou pro mne a pro web zbytečné. Jen mi to ubírá drahocenný čas.
  Navíc, já nejsem ten, kdo v Ostravě řeší stavební závady městských zakázek.

  Jarda: Jaroušku, Birmingham jen diskutuje, tak jako ty nebo ostatní. A neřekl bych, že mi leze depordele ;).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Nimrod :

  Přijďte se podívat – http://www.dolnioblastvitkovice.cz/news/message/detail/id/1591/lang/cs/site/36, dočkali jste se!
  Prosím adminy i o samostatnou upoutávku, je-li to možné!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Hynek [msstavby.cz] :

  Nimrod: je, byly nam slibeny materialy, na ktere cekame.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.