Na Seidlerově nábřeží vyroste polyfunkční dům

Zářijové zastupitelstvo rozhodlo o prodeji pozemku o rozloze 1 660 metrů čtverečních pražské firmě Nové Zahražany, která je dceřinou společností MS development. Společnost jako jediná projevila zájem o lukrativní pozemky v centru města, když za ně nabídla částku ve výši 15,2 milionu korun.
O pozemky ležící poblíž krajského soudu se v roce 2008 ucházelo devět společností, v době hospodářské krize však zájem investorů poklesl a k prodeji nakonec nedošlo. Nedávno se však o pozemek poblíž Sýkorova mostu znovu začala ucházet společnost, která se hlásila již v prvním kole – MS development.
Na břehu řeky Ostravice tak vyroste polyfunkční dům se 40 byty, obchody i kancelářskými prostory. Podle odborného manažera projektu společnosti MS development Jana Krajči bude energetická náročnost výstavby budovy minimalizována upřednostňováním vhodných materiálů a konstrukčních systémů. „Využijeme zdivo z nepálených cihel místo tradičních silikátových technologií. Budeme preferovat materiály místní a z blízkého okolí stavby, nebudeme dovážet zdaleka,“ popisoval Krajča. Byty budou mít zasklené zimní zahrady, střecha objektu bude bezodtoková s plochým bazénem. „Voda z něj se bude využívat pro zeleň, ale také jako užitková voda pro provoz budovy. Větrání všech prostor objektu bude řízené, aby nevznikaly energetické ztráty větráním,“ doplnil manažer projektu.Moderní architektonicky netypická budova by měla zahrnovat také restauraci a 240 parkovacích stání.

Více informací o společnosti na msgroup.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.