Objemová studie – Seidlerovo nábřeží

Město Ostrava uzavřelo smlouvu na vypracování Objemové studie řešící umístění budov na Seidlerovo nábřeží v centru města.

Jedná se o objekty Okresního soudu, Okresního státního zastupitelství v Ostravě, ostravské pobočky Vrchního státního zastupitelství, probační a mediační služby, přístavby objektu PČR v této lokalitě dle požadovaných kapacit.
zdroj: hlidacsmluv.cz

Související články


Komentáře

 1. Winter :

  Soutěž nic?

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. D-r :

  blablabla

  Thumb up 3 Thumb down 15
 3. Mylouš Zemljan :

  D-r: Tpc gratuluji, takhle hodnotný komentář jsem ještě v diskusi nečetl, to je na Pulitzerovu cenu!

  Thumb up 11 Thumb down 4
 4. Adamous :

  Tohle by to jednou chtelo, potom si muzu rict, ze Ostrava je skutecne ambiciozni mesto, snad se jeste jednou dockam, zatim v to moc neverim :(, ale uvidime, vse je o lidech http://www.msstavby.cz/starsi-studie-oblasti-za-mostem-milose-sykory-24-11-2011/

  Thumb up 3 Thumb down 1
 5. Permonik :

  Pochopil jsem dobře že chtějí přestěhovat Krajský soud co je na levém břehu, na pravý plus tam přesunout Okresní soud z Poruby https://www.google.cz/search?q=okresn%C3%AD+soud+v+starv%C4%9B&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=Rw-UWsumOYXZ8Aegh6nwCw . Teda zatím jen vypracovávájí studii o možnem umístění?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. brzda :

  Permonik:
  Nepochopil. Je tam jasně napsáno „Jedná se o objekty Okresního soudu, Okresního státního zastupitelství v Ostravě, ostravské pobočky Vrchního státního zastupitelství, probační a mediační služby, přístavby objektu PČR“ tzn, že krajský sou zůstane tam jak je a ostatní se přestěhují na druhý břeh, takže vznikne takové justiční centrum. Pokud by udělali ještě nějaký spojovací tubus přes řeku, bylo by to docela zajímavé. Výrazně by to přispělo k urychlení a zlevnění oběhu dokumentů.
  A kdyby to bylo propojeno s nějakým kancelářským centrem ve stylu této starší studie, nemuselo by město možná ani řešit zahloubení Bohumínské. Mohli by se spíš soustředit na další přemostění Ostravice a propojení ul. Frýdecké a Místecké skrz DOV, jak je to v ÚP, což by jistě odvedlo část dopravy z Českobratrské a 28. října…..

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. PetrP :

  brzda: Ale OSZ i OS jsou a sídlí v Porubě, kde je i celkem nový justiční palác… Je fakt, že tam už je jen OS, OSZ sídlí v budově jak je McDonalds a tam to teda není 2x reprezentativní, ale pochybuju, že by vše stěhovali do centra… Zbytek možná jo, jeluikož všichni jsou namačkáni ve starých domech na ul.Na Hradbách a tam je velmi málo místa… V každém případě jsem za zástavbu, ale kvalitní, pokud by byla lávka, tak by to bylo úplně super, ale to bych asi chtěl moc :)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. Permonik :

  brzda: Mi google vyhodil, že Vrchní státní zastupitelství je v mistě (budově) Krajského soudu. OSZ a OS v Porubě.
  Jako mít Justiční centrum by možna nebylo špatné. Ale nemyslím, že by ke zrychlení oběhu dokumentu příspělo přemístění budovy v době elektronické komunikace. Navíc otázka, oběh ketrých dokumentu to urychlí? Do administartivy soudnictví nevidím, ale dokumenty k případu má dány soud u sebe ne?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  PetrP: Vždyť tam lávka přes řeku už je, a jen kousek vedle… tak na co další?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. brzda :

  Permonik:
  Jsme sice v době elektronické komunikace, ale spisy jsou stále v papírové formě a mnohdy velmi objemné. Ano, dnes jsou v Porubě, ale předpokládám (dle čl. 2.1 tohoto dokumentu), že by to chtěli přestěhovat do centra…
  Tomas T.:
  Ano, myslel jsem nějaký tubus spojující přímo nové budovy se stávající budovou KS/KSZ…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. PetrP :

  Tomas T.: Jelikož by to zaprvé oživilo celé místo, za druhé, jestli myslíte „zelenou lávku“ tak ta je dost daleko, za třetí pokud by se tam postavila lávka podle nějakého architekte, tak by to bylo super a pozvedlo by to celé centrum, ale nevím, jestli v Ostravě bohužel můžeme ještě čekat nějaké skvosty, byť by se jednalo jen o lávku (víme jak dopadla ta od Jiřičné u Karoliny…). Mi se třeba moclíví Millenium bridge v Londýně.. něco takového bych si představoval…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  PetrP: nemyslim, ze se da rict, ze je lavka „daleko“.. mezi sykorakem a stavajici lavkou je 200m, tam bys chtel jeste vecpat dalsi?

  brzda: ja nevim kolik stranek ma takovy prumerny spis, ale tipnu si, ze na potrubni postu to moc neni… ale nemyslim si, ze to je podstatne, muzou tam udelat treba lanovku (at si ji muzem odskrnout) :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. aggu :

  PetrP: Krása každého mostu je z půlky daná tím, co je mezi oběma opěrami. MB přechází Temži. Tahle modrozelená příšera přechází nesmyslnou dálnici a zastokovanou Ostravici s rozbitými náplavkami. Opravdu nevím, jestli je někde v Ostravě hnusnější mostní objekt. Možná by bylo lepší nejdřív vyřešit to co je pod mostem. Pak ho zbořit a jít odprosit Jiřičnou ;)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Permonik :

  Hynek [msstavby.cz]:

  …vecpat další… , ale aspon mužem pak kandidovat na nejčastějí přemostěny 1km vodního toku. :-)

  Potrubní pošta má různé průměry tubusu, zaleží na stavitelovi. Na takový obyčejný s 10cm průměrem to nebude. Ale pokud bude průměr 25-30cm to se ten spis vejde. Určitě omezen početem listu na část, kvůli přehlednosti.

  A nebo pisném Muskovi, zda nechce postavit hyperloop. :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. skelet :

  předpokládám, že pokud by se uvolnila budova soudu v Porubě, tak by se zde pak nastěhovala porubská radnice.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 16. PetrP :

  Zbourat určitě a postavit něco hodnotnějšího. Ostravice už myslím ani náhodou není zastokovaná… jinak souhlas, že i ty náplavky vyřešit, ale současně s novou lávkou…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. brzda :

  PetrP:
  Jo, tak vzhledem k tomu, že by byl celý břeh zastavěn novou zástavbou, tak by tam ta stávající lávka stejně být nemohla a bylo by dobře nové přemostění řešit v souladu s touto novou zástavbou….
  Jo a spisy, které se řeší např. u krajského soudu určitě nejsou na potrubní poštu, jsou to mnohdy balíky, na které nestačí kufr osobního auta……

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. PetrP :

  S těmi spisy přesně tak. Hodně se převáží v nákupních vozících :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.