Na Hlavním nádraží začnou opravy za sto padesát milionů

Na projekt Estetizace přednádražního prostoru totiž v těchto dnech souhlasně kývla Regionální rada Moravskoslezsko.„Schválena nám byla dotace ve výši 103 milionů korun, dalších zhruba padesát milionů korun je financováno z rozpočtu našeho obvodu. Stavba bude trvat přibližně dvanáct měsíců,“ uvedl starosta městského obvodu Jiří Havlíček.

Prostor před hlavním nádražím by měl být nejen hezčí, ale hlavně účelněji využitý.Zajistíme funkční propojení jednotlivých druhů veřejné hromadné dopravy, přibude zde nová točna pro dálkové autobusy, upraveny budou povrchy chodníků a silnice. Vybudována bude rampa pro bezbariérový přístup k budově Českých drah, dispečink se zázemím pro řidiče a objekt s občerstvením a veřejnými toaletami,“ vyjmenoval místostarosta obvodu Dalibor Mouka.

Projekt zahrnuje mimo jiné také rekonstrukci zašlé kašny, sadové úpravy, přibudou nové lavičky a další mobiliář. Území před nádražím ozvláštní také hodinová věž. Na oplocení bude v prostoru od kryté zastávky trolejbusů instalována grafická prezentace o architektovi Camillu Sittem. V prostoru před nádražím se změní i dopravní řešení a zdvojnásobí počet parkovacích míst.

Zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Bahno :

  Mám dotaz. Nevím, kam jinam jej položit, než sem. Když se podívám do územního plánu, lze tam vidět, že by výhledově tramvajová trať měla pokračovat po tzv. Nové ulici Nádražní podél železniční tratě k Sokolské ulici, kde by se měla pokračovat směr Hlučínská. Nevíte někdo, proč se od tohoto záměru evidentně upouští?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. johny :

  Pokud vím, tak to je jiný projekt, který není součástí této rekonstrukce. Na druhou stranu to zahrnuje i přestavbu (a myslím že i přesun?) tramvajové smyčky a nechápu, proč se neudělá alespoň to, pak se to bude rozkopávat znova.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aldik :

  vizualizace vždycky vypadá tak pěkně… že nikdy nedělají vizualizace v šedivé zimě :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  ten informacni panel pro stromy je uzasny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. thrpst :

  Nic celkem moc za ty peníze, i když přednádražní prostor opravu potřebuje. Až se odnaučíme dávat stromy do parkovacích míst na auta tak se půjdu opít.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Risskoo :

  Hlavně ať tam umístí hoooodně kamer, jinak to bude za chvíli zas zničené

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. MM :

  Nechci být věčným kritikem, ale já si myslím, že za 150 milionů je tedy hodně málo muziky. Opraví se ulice, položí dlažba, udělá se kašna a sadové úpravy. Ano postaví objekt pro občerstvení a WC, ale za 150 milionů? Já si myslím, že zkrátka město nemůže před samotnou realizací vůbec uvést, kolik má stát. Je pak logické, že stavební firmy nabídnou stejnou nebo vyšší cenu. Viděli jste snad u soukromníka, že by obeslal stavební firmy s nabídkou ceny na výstavbu kancelářského objektu? Jasně, že ne. Nechá si nejprve poslat nabídka a pak se rozhodne jestli to je nebo není výhodné. Ach ty státní, městské zakázky…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  mne ta castka treba v zasade nevadi (ac ji treba neumim taky moc uchopit). at to stoji klido pul miliardy, ale at je to v kvalite za pul miliardy a ne ze se to bude stat za prd, ale utopi se v tom nejaky soukromy hotylek v horach..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.