SO.HOUSE – vizualizace

Vizualizace aktuálně budovaného bytového domu v Ostravě-Porubě, ulice Studentská. Projekt nese název SO.HOUSE Studentská.

Autor: rumlatelier

zdroj: sohouse.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  Podívejte se na ty byty co tam budou, za mě asi TOP projekt v Ostravě, co se týče dispozic bytů a jejich velikostí, cena bude samozřejmě raketa, ale každému může být jedno, pokud to staví soukromý investor a potěšilo, že v garážích je pro každé místo možnost nabíjení elektro vozu

  Thumb up 24 Thumb down 2
 2. MM :

  balde: Vypadá to velkoryse, lokalita super, prostorné balkóny, parkovací místa taky pecka. Líbí se mi velkoformátová okna od podlahy po strop, luxus.

  Pokud srovnám s Karolinou, tak tento projekt je na míle daleko. Musím developera pochválit, protože to vypadá konečně jako byty v Praze. Podle všeho podlahovka, obrovská okna a další věci. Cenově je to konkurenční vůči Karolině nebo projektu Nové Lauby, tam to stojí podobně a byty jsou i menší. Škoda, že na webu chybí technické údaje, jaké moderní technologie jsou použity, ať má člověk představu jak to celé funguje.

  Jediná kaňka je z mého pohledu dispozice. Developer uvádí, že je to byt, který nahradí dům, ale podívejte se, byt o výměře 173 m2 a nemá žádnou šatnu nebo komoru. Ano je tam technická místnost. Ložnice nemá vlastní koupelnu ani šatnu (dá se asi vytvořit nábytkem, falešná příčka a podobně). Podle mého je to na této úrovni standard. Na půdorysu to není, ale podle všeho se počítá s oddělením obývacího prostoru v chodbě skleněnou příčkou, protože jinak veškerý hluk z obýváku a kuchyně máte v pokojích. U toho velkého 4+kk to oddělit bohužel nejde.

  Celkově se, ale jedná o to nejlepší co si můžete v Ostravě aktuálně koupit a tleskám za odvahu něco takového postavit!

  Thumb up 17 Thumb down 2
 3. Daniel :

  Vypadá tom moc hezky. Ale pozor ať zase v Porubě nevznikne nějaká petice proti stavbě. Přece je to Poruba tak pozor.

  Thumb up 7 Thumb down 9
 4. balde :

  Daniel: už je půlka baráku postavená

  Thumb up 10 Thumb down 0
 5. Ondřej Koutňák :

  MM: Souhlasím s připomínkou ohledně úložných prostorů. Je to zásadní nedostatek všech (bez výjimky) developerských projektů. A vlastně nejen jich. I spoustě individuálně stavěných RD prostory chybí, tam je ale většinou k dispozici garáž a auto stejně parkuje venku.
  Tuto zásadní chybu nemůžou nějaké zásuvky pro dobíjení aut kompenzovat.
  Jinak se mi projekt líbí, lokalita v lese na západním okraji Poruby, autobusy stojící nedaleko… Jen tam nikde není sámoška.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. tjov :

  Nevím jaký typ domu to má nahradit, vzhledem k tomu že ceny jsou v rovině zavolejte a my Vám řekneme. Když odhadnu 10+ mil za 4+kk , tak v ceně 10+ mil bývají domy 5+kk a tady mě prostě chybí více pokojů. 2 děti, pracovna , ložnice, šatna. Plochou jsou nadstandartní, ale za mě to dispozičně prostě není ono.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. M. :

  Docela se to tam hodí, vedle těch kostek, co už tam stojí. Výhled na les bude určitě super.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Petr :

  90tis/m2 :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. ZK :

  Petr: Petr: To máš ověřené? Pokud ano, tak to je v dnešní době docela běžná cena, a na tento projekt mi to přijde docela levné. Myslel jsem, že to bude víc.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Vojtěch :

  90 tisíc za M2 platí pro všechna patra nebo jenom některé? Přeci jenom by vrchní patra měla stát více

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. MK :

  ZK: tuto cenu jsem slyšel i já, když jsem se u developera informoval, asi to tedy bude reálný údaj. Mně to teda jako běžná cena nepřijde a už vůbec bych netvrdil, že je to levné. Platíte totiž i metráž terasy, takže 3+KK s terasou o celkové výměře 250 m2 vyjde na krásných 22,5 mega – to někomu přijde ok? :D

  Thumb up 5 Thumb down 0
 12. Vojtěch :

  MK: No ok to úplně není, ale z tržního hlediska je to cena v rámci faktických mezí. Stavba bude dokončena příští rok a i když teď cena nemovistostí krátkou dobu v Ostravě stagnuje, neznamená to, že příští rok cena za m2 u novostaveb nebude o několik tisíc vyšší než je dnes (~75k).

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. ZK :

  MK: Tak jak ty (nové) developerské projekty sleduju, tak cenově mi to všechno vychází na cca 85-100tis/m2, ale nepočítám do toho plochy teras, protože takové nikde ani nejsou (viz třeba Nové Lauby, Rezidence Keltičkova, Rezidence Preslova, nebo i Bílá perla v Opavě). A to si troufám říct, že ty jmenované „rezidence“ jsou pro cca střední třídu (provedením, plochou, příslušenstvím, …); všechno to jsou malé byty, s malým balkonem, občas jsou i větší s terasou, a ty už pro většinu lidí jsou drahé. Ten SO.HOUSE je úplně někde jinde a tomu bude odpovídat i složení majitelů – na to prostě „normální“ lidi mít nebudou. Kdo chce v dnešní době velký byt s velkou terasou, tak má v podstatě smůlu. Tady v OV jsou snad jen ty kaskádové domy na Keltičkově od Opletala / Strnada (z OL), v OL jich je více, ale nejlepší jsou ty z 90. let, ty pozdější jsou už mnohem menší.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.