Bytový dům Ostrava-Poruba

Vzpomínáte, když se před lety mluvilo o záměru výstavby bytového domu na ulici Studentská u porubského lesoparku a lokality Myslivna. Lidé z okolí byli proti další výstavbě.

Jenže…. Když v lokalitě Myslivny povolíte rozšíření Vědecko-technologického parku pro stovky zaměstnanců, je jeden bytový dům už malá moucha. Takže, bytový dům je „zpátky ve hře“, jak vyplývá  z dokumentů o povolení k nakládání s vodami.

studentska

 

Vizualizace:
studentska

studentska

studentska

zdroj: ostrava.cz
zdroj vizualizací: kania-ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  To je ovšem nádherná lokalita. Tam věřím, že by se ty byty i kompletně prodaly. :-)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. balde :

  za mě ok pokud kvůli tomu nepadne zadny strom

  Thumb up 9 Thumb down 1
 3. Rýša :

  thvari: Určitě je. jen nechápu, proč se Ostrava stále jen rozvíjí do polí a lesů?

  Thumb up 13 Thumb down 1
 4. balde :

  Rýša: protože nikdo nechce bydlet v neudrzovanem centru? az se tam město zacne starat o zelen, chodníky osvetleni a bezpečnost, tak tam i nekoho nalakaji.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  balde: To by je museli mít obyvatelé do výše nejmíň třetího patra v obyváku, kuchyni, ložnici, koupelně ba i v záchodě a nevím jestli je nejlepší když vám barákem prorůstají stromy.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 6. Crazym :

  Jsou to ale *****, hlavně nenápadně aby se zas někdo náhodou neozval a nekomplikoval jim kšeft a až bude vše posichrováno postaví se veřejnost před hotovou věc s tím, že měli možnost se vyjádřit v době příprav a běhu stavebního řízení a že je vše dle litery zákona a takové jiné bla bla :-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. thvari :

  balde: taky tím, že v centru (např. RPG bytech) je nájem téměř stejně vysoký jako splátka hypotéky RD…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 8. Danek :

  thvari: Zrovna jsem dnes probíral s kolegy nájem v RPG. Strašně mě domíchlo ,že u nájemní smlouvy je přiložen papír ceně pronájmu a tzv.věta pokud je cena pronájmu vysoká obratte se na příslušný úřad o doplatek na bydlení…..to je podle mě sakra za hranicí.Nájem je prostě nastřelen s tím,že doplatek s našich daní uhradí stát…do pytle co to je????Stát by měl okamžitě zakročit….tržní nájem tady vůbec nefunguje.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 9. skelet :

  zachvilku bude z lesoparku.. nic..

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. aldik :

  Danek: To jako vážně? TO je teda síla, takhle si přímo říkat o podporu od státu pokud nájemník nemá dostatečný příjem. Z toho by ale mohl být pěkný článek někde v Deníku nebo iDnes a když nic jiného, tak alespon by RPG měla pěknou ostudu :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: promin, to slovo uz bylo pres caru..

  Thumb up 1 Thumb down 4
 12. Rado :

  Což o to, bytový dům vypadá velice hezky, nic by se nestalo, kdyby zrovna takový dům pozvedl úroveň bydlení v této oblasti. Ale pokud se tam bude byt prodávat za cenu RD, tak nevím, nevím.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. aggu :

  Těžko bych našel lepší polohu na bytovku v Ostravě… Luxus.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Danek :

  aldik: Myslím to skutečně vážně…opravdu by chtělo, aby se takovými věcmi začal zabývat tisk.Mimochodem včera jsem se díval na nabídku RPG bytů a s cenami jdou konečně dolů.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. thvari :

  Danek: Ale který tisk? To by se tím musel zabývat nějaký čtený plátek, dejme tomu MS Deník…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. aldik :

  thvari: Dyť to píšu, Deník nebo třeba iDnes (MF Dnes). Nova je sice sledovaná dost, ale tam bych to radši nedával (ti by z toho udělali kdo ví co, nakonec by ještě celé RPG oslavovali :D).

  Danek: Dolů? V inzerátech myslím ty ceny jsou pořád slušné, ale nějak neznám ten háček. Někdo myslím psal, že ty ceny jsou na rok(vč.smlouvy) a pak zdraží o dost.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Tomas :

  Tyhle vizualizace jsou predpokladam puvodni? Aby to nedopadlo jak v pripade zastavby na Opavske, kdy se predlozily krasne vizualizace, pak projekt na nejakou dobu utichl, aby se pote znovu rozjel, ale s naprosto odlisnymi parametry…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. Anna :

  Dobrý den, bude v plánu časem i realizace?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Oasis :

  Anna: Pokud to někdo koupí, tak asi jo: https://www.sreality.cz/detail/prodej/pozemek/bydleni/ostrava-poruba-/2263449436#img=0&fullscreen=false

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.