I/11 Mosty u Jablunkova, ekodukt

Výstavba nového nadchodu pro zvěř, který usnadní migraci živočichů v oblasti. Zároveň se zvýší bezpečnost silničního provozu na silnici I/11, jelikož se podstatným způsobem sníží riziko střetů zvěře s projíždějícími vozidly.

Výstavba zcela nového nadchodu pro zvěř usnadní migraci živočichů v oblasti kolem státní hranice
mezi Českou republikou a Slovenskem. Zároveň se zvýší bezpečnost silničního provozu na silnici I/11, jelikož se podstatným způsobem sníží riziko střetů zvěře s projíždějícími vozidly.

Stavba migračního koridoru pro velké savce přes Jablunkovskou brázdu je potřebná s ohledem na vysokou intenzitu dopravy na silnici I/11, která tuto lesní oblast protíná. Silnice I/11 je jedna z páteřních tras mezi oběma zeměmi. Ke zvýšení dopravních intenzit na silnici I/11 došlo již v minulosti v souvislosti se zprovozněním automobilového závodu Hyundai v Nošovicích a závodem Kia v Žilině. S postupnou výstavbou dalších úseků D48, novostaveb čtyřpruhové komunikace I/11 v úseku Třanovice-Nebory-Oldřichovice-Bystřice na české straně a novými úseky D3 na slovenské straně, se dá (díky lepší plynulosti a navýšení kapacity) očekávat další příbytek dopravy. Zvýšený provoz má za pak následek ohrožení migrační propustnosti.

zdroj: rsd.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.