SO.HOUSE – foto z výstavby

V Ostravě-Porubě, na ulici Studentská a v blízkosti lesoparku, začala výstavba bytového domu s názvem SO.HOUSE.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. donc :

  Paráda, pro mne hodnotnější než Tower. Doufám, že nezůstane jen u jednoho projektu. Volného místa je zde dosti, krásné prostředí pro bydlení.

  Thumb up 4 Thumb down 11
 2. Meechee :

  donc: Až na to, že to nestaví v místě, kde je odlesněno, ale padl kvůli tomu zase kus lesa, resp kus toho zbytku, co z porubského lesa zůstal … v celé lokalitě namísto budování městského lesoparku neustále lesa „nenápadně“ ubývá … ještě docela nedávno jsem tam při běhání potkal srnu a dokonce tam šlo najít i nějaké hřiby … dneska se spíš bojím, že při běhu narazím do bagru, který tam kope základy pro nový VTP – proti kterému nic nemám mimochodem, ale ne tady …

  Thumb up 24 Thumb down 5
 3. balde :

  to se proda samo

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. donc :

  Meechee: a co medvěda nebo vlka toho potkat nechcete? Poruba se bude rozrůstat, ať chcete nebo ne. A už vidím studenty, jak s radostí jezdí do VTP tramvají 30minut. Mi stačilo na jazyky nebo dodatkové předměty. Mimochodem, kolem řeky Opavy, ulice Na Hrázi, cesta do Bílovce, Bítova tam je míst, kde uvidíte srny. A co Na Skalce, ještě je tam nemají?

  Thumb up 6 Thumb down 17
 5. Mx :

  Meeche: přesněěěě. Nejdrive skáceli obrovsky kus lesa a az pominuly emoce, v tichosti se stavi dům. Donc: těžké nepochopení role přirozené přírody na člověka a klasická developerská devastace kvůli zisku a top bydlení pro pár vyvolených lidí

  Thumb up 9 Thumb down 6
 6. adamous :

  Za me supr, nejsou nekde stranky k projektu?

  Thumb up 8 Thumb down 1
 7. donc :

  Mx: až budete bydlet v zemljance, na sobě spíchnutý oděv z rákosí, budete papat brouky a co si vypěstujete, dělat hrnce z hlíny, pak uznám, že jste EKO. Jinak pusto prázdné kecy ala opijáta. Bydlení pro lidi co na to mají, závidíte? Přej a bude Ti přáno !!!

  Thumb up 3 Thumb down 7
 8. Petr :

  donc: jasně, závist :-D univerznální argument všech hloupých lidí: máš něco proti? závidíš!

  Thumb up 6 Thumb down 2
 9. donc :

  Petr: já opravdu závidět nemusím 😊 , hloupý také nejsem, a co Ty?

  Thumb up 1 Thumb down 6
 10. Meechee :

  donc: Možná máš IQ 200 a na účtu miliardu, ale smysl mého příspěvku jsi zcela zjevně nepochopil … Nikde jsem nepsal, že jsem proti stavbě VTP jinde v Porubě (míst je tady dost) nebo takovýchto domů – jsem jen proti tomu, aby se kvůli tomu likvidovaly i ty poslední zbytky porubského lesa, které zbyly … Máme tady v bezprostřední blízkosti šedesáti tisícové Poruby regulérní kus lesa, kde se dá sportovat, relaxovat a třeba i tu srnu potkat či hřiby nasbírat – kdo to ve větších městech má ?? A přesto ten les, namísto jeho údržby a zvelebování, pomalu ale jistě postupně a systematicky likvidujeme, což vidí každý, kdo se tam pravidelně pohybuje …

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. donc :

  Meechee: jakého zbytku lesa? Krom dvou vykácení je vše na svém místě a to již je zalesněno, kromě tohoto. To spíše u Skalky se kácelo. Jenomže Vám odmítačům jde o pole nad myslivnou, nikoliv o les. Co říkáš na rozšíření planetária, také vadí?

  Thumb up 1 Thumb down 3
 12. Mx :

  Donc: já bydlim v novém rodinném domě, ale nekácel se kvuli toho les. Nemam tedy co zavidet! Lidi, co jim nevadi skacet les kvuli noveho domu, at jdou bydlet do tokia, ostrava by si nela zbytky prirody uchovavat. Par lidi a developer bude spokojenych, ale tisice lidi tam chodily na prochazku! Tak se zde neohánějte nějakým eko.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 13. donc :

  Mx: 😂 , původní developer prodával onen projekt a asi ho tento koupil, tudíž i on nevykácel ani jeden strom, vykáceno již bylo, takže jakou máte jistotu, že u Vás nebyl dříve vykácen ani jeden strom?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Mx :

  Donc: já stavel na byvalé zahrade, ani jsem nezabral ornou pudu. Samozrejme, že vinné je město, které vubec takovy pozemek vytvori, ale kdo vi, zda za nitky netaha developer, nebudu ale obvinovat, je to jen ciste teoreticka a nicim nepodložená spekulace. Vy ale takove zasahy do mestske prirody schvalujete a kdybyste byl na měste, dovolite to na dalsich mistech.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. donc :

  Mx: takoví jako Vy nechtěli stavět za hradby v Praze, a ejhle, hradby padly a město se rozrostlo. Ostrava má zeleně dost, to ostatní města by se měla stydět. Pro mne je procházka kolem řeky Opavy do Hlučína, i tam vede cesta, před tím se tam nedalo moc chodit. Jsou kolem chatky, nehyzdí okolí, je to paráda i na kole.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 16. Mx :

  Donc: tak až bude Ostrava vypadat urbanisticky a hustotou zástavby jako Praha mezi hradbami, pak ok :-). Vy to nechápete, přirozených lesů je kolem poruby v blízkém dosahu většiny obyvatel málo! A s Vaším přístupem by se začalo ukrajovat i z Běláku a kdyby nebyly regulace, dravci jako Vy by to tady zalili betonem vše a byla by z toho Praha akorát bez jejich architektury. Parcel, kde není třeba zařezat do lesa a přímo do procházkové oblasti, je tady dost. Když jde udělat parcelu v lese, jde to na stovkách jiných mist 😉. Koukněte na lajky Vašich prvých komentářů, mluvi za vše.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 17. donc :

  Mx: z jakého materiálu máte střechu? A víte, že srny jsou přemnoženy a živí se kůrou mladých stromků?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.