SO.HOUSE – foto z výstavby

V Ostravě-Porubě, na ulici Studentská a v blízkosti lesoparku, začala výstavba bytového domu s názvem SO.HOUSE.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. donc :

  Paráda, pro mne hodnotnější než Tower. Doufám, že nezůstane jen u jednoho projektu. Volného místa je zde dosti, krásné prostředí pro bydlení.

  Thumb up 6 Thumb down 17
 2. Meechee :

  donc: Až na to, že to nestaví v místě, kde je odlesněno, ale padl kvůli tomu zase kus lesa, resp kus toho zbytku, co z porubského lesa zůstal … v celé lokalitě namísto budování městského lesoparku neustále lesa „nenápadně“ ubývá … ještě docela nedávno jsem tam při běhání potkal srnu a dokonce tam šlo najít i nějaké hřiby … dneska se spíš bojím, že při běhu narazím do bagru, který tam kope základy pro nový VTP – proti kterému nic nemám mimochodem, ale ne tady …

  Thumb up 32 Thumb down 7
 3. balde :

  to se proda samo

  Thumb up 7 Thumb down 2
 4. donc :

  Meechee: a co medvěda nebo vlka toho potkat nechcete? Poruba se bude rozrůstat, ať chcete nebo ne. A už vidím studenty, jak s radostí jezdí do VTP tramvají 30minut. Mi stačilo na jazyky nebo dodatkové předměty. Mimochodem, kolem řeky Opavy, ulice Na Hrázi, cesta do Bílovce, Bítova tam je míst, kde uvidíte srny. A co Na Skalce, ještě je tam nemají?

  Thumb up 8 Thumb down 22
 5. Mx :

  Meeche: přesněěěě. Nejdrive skáceli obrovsky kus lesa a az pominuly emoce, v tichosti se stavi dům. Donc: těžké nepochopení role přirozené přírody na člověka a klasická developerská devastace kvůli zisku a top bydlení pro pár vyvolených lidí

  Thumb up 16 Thumb down 6
 6. adamous :

  Za me supr, nejsou nekde stranky k projektu?

  Thumb up 9 Thumb down 4
 7. donc :

  Mx: až budete bydlet v zemljance, na sobě spíchnutý oděv z rákosí, budete papat brouky a co si vypěstujete, dělat hrnce z hlíny, pak uznám, že jste EKO. Jinak pusto prázdné kecy ala opijáta. Bydlení pro lidi co na to mají, závidíte? Přej a bude Ti přáno !!!

  Thumb up 5 Thumb down 12
 8. Petr :

  donc: jasně, závist :-D univerznální argument všech hloupých lidí: máš něco proti? závidíš!

  Thumb up 13 Thumb down 3
 9. donc :

  Petr: já opravdu závidět nemusím 😊 , hloupý také nejsem, a co Ty?

  Thumb up 2 Thumb down 10
 10. Meechee :

  donc: Možná máš IQ 200 a na účtu miliardu, ale smysl mého příspěvku jsi zcela zjevně nepochopil … Nikde jsem nepsal, že jsem proti stavbě VTP jinde v Porubě (míst je tady dost) nebo takovýchto domů – jsem jen proti tomu, aby se kvůli tomu likvidovaly i ty poslední zbytky porubského lesa, které zbyly … Máme tady v bezprostřední blízkosti šedesáti tisícové Poruby regulérní kus lesa, kde se dá sportovat, relaxovat a třeba i tu srnu potkat či hřiby nasbírat – kdo to ve větších městech má ?? A přesto ten les, namísto jeho údržby a zvelebování, pomalu ale jistě postupně a systematicky likvidujeme, což vidí každý, kdo se tam pravidelně pohybuje …

  Thumb up 13 Thumb down 2
 11. donc :

  Meechee: jakého zbytku lesa? Krom dvou vykácení je vše na svém místě a to již je zalesněno, kromě tohoto. To spíše u Skalky se kácelo. Jenomže Vám odmítačům jde o pole nad myslivnou, nikoliv o les. Co říkáš na rozšíření planetária, také vadí?

  Thumb up 3 Thumb down 7
 12. Mx :

  Donc: já bydlim v novém rodinném domě, ale nekácel se kvuli toho les. Nemam tedy co zavidet! Lidi, co jim nevadi skacet les kvuli noveho domu, at jdou bydlet do tokia, ostrava by si nela zbytky prirody uchovavat. Par lidi a developer bude spokojenych, ale tisice lidi tam chodily na prochazku! Tak se zde neohánějte nějakým eko.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 13. donc :

  Mx: 😂 , původní developer prodával onen projekt a asi ho tento koupil, tudíž i on nevykácel ani jeden strom, vykáceno již bylo, takže jakou máte jistotu, že u Vás nebyl dříve vykácen ani jeden strom?

  Thumb up 4 Thumb down 3
 14. Mx :

  Donc: já stavel na byvalé zahrade, ani jsem nezabral ornou pudu. Samozrejme, že vinné je město, které vubec takovy pozemek vytvori, ale kdo vi, zda za nitky netaha developer, nebudu ale obvinovat, je to jen ciste teoreticka a nicim nepodložená spekulace. Vy ale takove zasahy do mestske prirody schvalujete a kdybyste byl na měste, dovolite to na dalsich mistech.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 15. donc :

  Mx: takoví jako Vy nechtěli stavět za hradby v Praze, a ejhle, hradby padly a město se rozrostlo. Ostrava má zeleně dost, to ostatní města by se měla stydět. Pro mne je procházka kolem řeky Opavy do Hlučína, i tam vede cesta, před tím se tam nedalo moc chodit. Jsou kolem chatky, nehyzdí okolí, je to paráda i na kole.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 16. Mx :

  Donc: tak až bude Ostrava vypadat urbanisticky a hustotou zástavby jako Praha mezi hradbami, pak ok :-). Vy to nechápete, přirozených lesů je kolem poruby v blízkém dosahu většiny obyvatel málo! A s Vaším přístupem by se začalo ukrajovat i z Běláku a kdyby nebyly regulace, dravci jako Vy by to tady zalili betonem vše a byla by z toho Praha akorát bez jejich architektury. Parcel, kde není třeba zařezat do lesa a přímo do procházkové oblasti, je tady dost. Když jde udělat parcelu v lese, jde to na stovkách jiných mist 😉. Koukněte na lajky Vašich prvých komentářů, mluvi za vše.

  Thumb up 13 Thumb down 4
 17. donc :

  Mx: z jakého materiálu máte střechu? A víte, že srny jsou přemnoženy a živí se kůrou mladých stromků?

  Thumb up 2 Thumb down 3
 18. donc :

  Včera jsem se tam projel na kole, nádherné místo pro bydlení, blízko studentské koleje, les, zastávka bus č.40 a ten klídek. A třeba ty stromy co padly posloužily jako krovy a latě na stavbu střechy pro takové pseudo ekology, se kterým jsem si psal.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 19. Crazym :

  Tak, drápek zaseknut, trvalo to přes desetiletí a už to nejsou jen ty tři protekční baráky s garážemi postavené za soudruhů a salámovou metodou se může vesele pokračovat dál třeba pod záminkou, že prodloužená Rudná tam stejně znehodnotila tu přírodu a tak proč Ostravu trochu nezvětšit když lidi mají zájem tam bydlet a chtějí za to ty prachy dát :-)

  Thumb up 6 Thumb down 2
 20. Mx :

  Crazym: to Doncovi nevysvětlíš. Ještě že naprostá většina lidí přemýšlí jinak jež tato Donc menšina. Byla by to katastrofa

  Thumb up 1 Thumb down 7
 21. Mx :

  Crazym: to Doncovi nevysvětlíš. Ještě, že naprostá většina lidí přemýšlí jinak než tato Donc menšina. Byla by to katastrofa. Takoví lidé kácejí pralesy kvůli dřeva a staví chemičky vedle obytných domů

  Thumb up 2 Thumb down 8
 22. donc :

  Mx: lesopark není prales a chemička ani spalovna se neplánuje. Mi jde o rozvoj VŠB, také hvězdárna si zaslouží rozšíření,tedy o zatraktivnění tohoto místa.Mimochodem v 60letech se plánoval nad Myslivnou bytový komplex i s obloukem.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 23. Patrik :

  Mě se tento projekt líbí, vypadá to zajímavě a originálně a je to zas něco jiného. A působí to na mě tak nějak seversky, mezi těmi stromy jak to bude.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 24. Abaath :

  Zdravím vás. Lidem, kteří nebydleli na ulici Studentská,konktrétně v posledním a tedy domě hned vedle této novostavby bohužel nikdo nevysvětlí, co takový bytový dům znamená na místě, kde bydlel člověk celý život a má les a louky okolo jako svůj domov.
  Představte si, jaké by to by to bylo, kdyby vám někdo ve vašem domově začal stavět jiný domov,ale ne pro vás. On totiž tento lesopark je krásné místo pro volný čas a jedno z posledních míst tohoto druhu v Ostravě. Možná by stálo aspoň jednou něco neměnit člověkem a nechat změnu jen na přírodě. To místo vám to vrátí :) … Je to domov. Pro někoho poslední z domovů,který mu zbyl. A pro tyto lidi nebude jiné zbytí, než při další takovéto výstavbě položit život, za něco vyššího než jsme my sami…….In Lak Esh

  Thumb up 3 Thumb down 9
 25. Cyklista :

  Abaath: Chápu Váš osobní zájem na dané věci. Také jsem si vybíral místo pro bydlení u lesa, ale protože vím, že město je živý organismus, vybral jsem si les, který je „chráněn“ před kácením a satvbou. Nicméně jsem připraven na to, že se časem může vše změnit a místo lesa vznikne nová zástavba.

  Oba jsme si vybrali život ve městě, ne na horách v lesích. Proto musíme být schopni přijmout to, že ve městě žijeme.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 26. Abaath :

  Cyklista:
  Asi to chápete jinak. Já si bydlení v této loallitě nevybral. Bylo mi to dáno ze své podstaty. Tento les nebyl v době výstavby tří domů na ulici Studentská brán jako místo budoucí výstavby. Moji prarodiče s dalšími kolegy z VŠB projektovali a stavěli tyto domy pro profesory,doktory a další kapacity. Sázeli stromy v blízkém okolí (již vykáceny) a upravovali lesopark pro další generace tisíců občanů Poruby. Mám spoustu fotek míst lesoparku, které už bohužel v nynější podobě neexistují, kvůli tzv. obnově lesa a jeho dalšímu „rozvoji“. Tolik míst se změnilo k nepoznání. A pro co? Aby další lidé,kteří k tomuto místu neměli sebemenší nebo velmi malý vzrah si řeklo: tady chci bydlet, protože je to na nejlepším místě ve měste? Tady se hezky běhá postavíme tady běžecký okruh (běhal jsem zde 5 let ma zakl.škole a okruh vážně třeba nebyl, stačily jen zvířecí stezky,které jsou zde do teď hojně využívány). V místě, kde je krásná příroda na okraji města, ale vlastně kousek do něj, ne-li přímo jeh součást? Na místě, kde postupem času může zmizet právě ta krása, kvůli které právě zde chtějí mít svůj domov? Tím tu krásu místa zničí a zbyde jen zase další zastavěná část města. Nemáme už dost takovýchto míst? Možná by stálo za to nechat aspoň tento kousek města-přírody, ať si žije svým životem v podobě tak, jak byl stovky let před tím. Už výstavba VŠB a ulice Studentská byl velký zásah, se kterým bych znát tuto oblast nesouhlasil stejně, jako teď. Postupné kácení lesa s heslem: tento úsek lesa byl omylem začleněn do míst těžby dřeva, ale už se to nebude opakovat (viz. oblast u Myslivny). Toto místo má svou specifickou energii, kterou může čerpat kdokoliv, kdo lesopark navštíví. Málo je už těchto míst. A rovnováha je tím měřítkem. Stavějme, jinde než tady. Je to domov desítek tisíců lidí i když tam nemají domy. Nejsou totiž třeba. To místo samotné je domovem, tak jak je nyní. I vašim a vašich dětí. Jednou vám za něj poděkují…

  Thumb up 7 Thumb down 7
 27. Adéla :

  Podstata problému je ve změně územního plánu. Původní developer odkoupil od několika vlastníků „nezajímavé“ kousky lesa. A tento „les“ se mu kouzlem se zastupitelstvem podařilo změnit na „občanskou vybavenost“. A bylo! Pokud by se toto „kouzlo“ před lety (10?) nepodařilo, tak by se v lese stavět nemohlo. Územní plán města má být promyšlený a nemá být tak snadné ho měnit.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 28. G.D. :

  Kvůli tomuto projektu nedošlo ke kácení jediného stromu. Místo bylo vykáceno už dávno před tím, než se začalo uvažovat o stavbě projektu SO HOUSE. Celý tento projekt je v souladu s přírodou. Nachází se na jednom z nejehzčích míst v Ostravě a kácením stromů by se znehodnotil. Les bude zachován a žádné jiné budovy se stavět nebudou. http://www.sohouse.cz

  Thumb up 2 Thumb down 4
 29. XDIS :

  Dobrý den,
  Má prosím někdo informace o tom jaké byty, kolik a bližší info ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Mx :

  G.D.: Jste mimo??? Nám je jedno, že to už developer koupil vykácené. Řešme, proč to bylo vykáceno. A tento projekt není v souladu s přírodou. Kvůli prodeje pozemku a stavby padnul ten les, píšete jen alibi a hezké alibi řečičky. Nevymlouvejte se, že už se to koupilo vykácené

  Thumb up 4 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.