Rozšíření závodu EBG

Po demolici starých budov a zmenšení areálu firmy OZO dochází k výstavbě nových a tím k rozšíření areálu firmy EBG.

Související články


Komentáře

 1. Mx :

  Další cerna montovna ala obchoďák u globusu :-)? Snad i cerna kostka nebude mit tento plášt….

  Thumb up 2 Thumb down 9
 2. Meechee :

  Mx: Další mudrlant, který by v průmyslové zóně chtěl výrobní halu vypadající jako chrám Sv. Víta … snad i tihle lidi pochopí, jaké budovy a kam prostě patří …

  Thumb up 7 Thumb down 4
 3. Mx :

  Meechee – mudrlant ktery nevystrcil paty za Hranice na Morave, jsi Ty. Nenecham se urazet. K veci – jestli to nechapes, nejde tady o chramy ale o to, aby se tady ve velkem nestavely ty cerne paskvily, nejen v prumyslovych zonach ale i jinde, jako Madeja a spol. Ja napr kolem Pristavby Globusu jezdim denne a kdo to tam zna, nadava jako ja, jak to vypada a musi na to koukat. Ja se i hodne ptam okoli na nazory na novou architekturu. Zeptej se sveho okoli a nehled jen na svuj nazor. Jsem velky mistni patriot. Ale ja osobne si myslim, ze stavet a tvorit mesto se da trochu lepe i v prumyslove zone, hlavne je-li to na ocich pulce mesta. Mesto delaji i lide a jejich postoje. Co tady tolerujeme, to mame. Viz Tvuj postoj, ze tyto stavby jsou asi v pohodě… Mam sjezdenu pulku zapadni evropy a Čr snad neni misto, kde jsem nebyl. Svou kritikou poukazuju na to, ze se zde obcas delaji veci „pod míru“ a zvyky oproti tomu, co vznika za nasim krajem a to je spatne. Upozornit na to je jedna z mala cest, jak menit nazory lidi a neco pohnout. Takze tak

  Thumb up 9 Thumb down 9
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Mx: tak madeja je blby priklad, pac to je v podstate prumyslova hala uprostred mesta. jinak mozna misto tolika textu jsi moh dat nejaky podle tebe pozitivni priklad, kdyz mas tak najezdeno (a to nemyslim zle, me by uprimne zajimaly nejake zajimave architektonicke priklady z prumyslovych oblasti)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. Mx :

  Hynek: jak bylo vysvetleno, muj komentar miril obecne na tuto krabicovou cernou architekturu montoven v Ostravě a madeja je proto idealni priklad, jak se to delat nema. Co se tyce pozitivniho prikladu prumyslovych arealu nebo stavby v prumyslovych oblastech, napr ctp park a nektere budovy v nem. A dale Bextra na Mistecke ulici od FM. Planovane sidlo kofoly. Svinovska mala prumyslova zona nektere budovy atd. A pokud mame zde zakrabickovane mysleni, ze v prumyslove zone lze stavet cokoliv, toto nikdy sdilet nebudu. Vsude, kde projizdi desetitisice ne o statisice lidi, natoz lide odjinud, kteri si o te oblasti delaji obrázek. Ps: A kritizovani delky prispevku Nebo posmešky, ze jsem snad nekde videl jinou uroveň – nebudu komentovat :-) :-) o tom se snad nebudeme bavit… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Meechee :

  Mx: Co ty o mě víš ?? Kam jsem vystrčil paty a kam ne ty „světáku“ ?? Možná tě to překvapí, ale sježděno toho mám opravdu dost a v zahraničí jsem i nějakou dobu žil, takže, než tady z někoho začneš dělat neználka a ze sebe světáka, tak si uvědom, že nevíš, s kým mluvíš … to jen tak pro pořádek. A k tvému světáckému názoru můžu říct akorát to, že v průmyslových areálech po celém světě se primárně hledí na funkčnost a ne na krásu – je to tak v pořádku a já s tím nemám absolutně žádný problém. Vadí mi násilí – viz. třeba zmiňovaná budova Madeji, nebo některé „přístavby“ k historickým budovám, ale v lokalitě za OZEm v Přívoze u výpadovky na dálnici, což není technologický, ale výrobně/skladovací areál žádnou architekturu skutečně nečekám. A nemyslím si, že by to bylo „krabicové“ myšlení … prostě, pro výrobní nebo skladovací halu je „krabice“ nejideálnější tvar – tak to bylo je a bude …

  Thumb up 3 Thumb down 3
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  Mx: ja ti to rad dovysvetlim. v tom, cos napsal, je, ze:
  – hodne se ptas okoli na nazory na novou architekturu
  – jsi velky mistni patriot
  – stavet a tvorit mesto se da trochu lepe
  – mesto delaji i lide a jejich postoje
  – mas sjezdenu pulku zapadni evropy a Čr
  – obcas delaji veci „pod míru“ nez jinde

  z toho ctenar nevycte ani prd o tom, jak bysis to teda predstavoval. proto narazka na delku, pac tak objemne mlaceni prazdne slamy se tu moc nevidi :)

  bextra je moc pekna, fajn priklad.
  ctp park teda ktere budovy, pac kofola je taky trosku jina skatulka myslim.. ale tim ctp parkem se dostavame do spravneho kontextu, jen zas chybi ten priklad, placu :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Mx :

  Hynek: nic proti, serveru velmi fandim. Ale jestli se tady bude kritizovat obsah vyjadrenych nazoru, za to ze jsou moc dlouhe, za to ze nekdo podpori svuj nazor tim, ze uvede ze se ptal jinch lidi nebo ze videl jinde neco jineho. Ze bude napadan, kdyz si dovoli uvest ze hodne videl a cestoval … Za to, ze si dovolil uvest malo konkretnich prikladu, kdyz jini neuvadeji ani jeden apod. TAK TO HLUBOCE PLÁČU JÁ. Uvedom si prosim ze zakladem diskuse je minojine vyjadrit jakykoliv nazor a nehodnotit pak jeho FORMU u druhych. A precti si v tom pripade stovky jinych komentaru – taky je budes znamkovat za formu ? V samotnem nazoru na architekturu se samozrejne shodnout nemusime.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  Mx: ok, norme se hloubejs. takze znovu. v tom odstavci je plno zbytecnych informaci a ty, ktere tam mohly byt, tam nebyly. a protoze je videt, ze se vyjadrovat umis, tak jsem te popichnul, at misto tech obecnych kecu okolo das nejake konkretni priklady.

  kazdopad informace na urovni „nektere budovy v ctp parku“ na dotaz prikladu zdarilych realizaci podle tebe, je opet uplne na nic.

  to je vse. pokud to nepochopis, tak budeme plakat oba, co uz. :)

  a ja si s dovolenim budu kritizovat za co chcu jak chcu. nevim proc jako soucast „redakce“ bych mel mit nejaky extra nahubek. tady se bavime naprimo. ja tu pisu komentar jako hynek soukroma osoba a napsal bych ti to stejne i kdybych se o server nestaral.

  ale ja se nechcu hadat, dokonce jsem to dal hned v tom prvnim postu do zavorky, kdyby to nebylo jasne, ale to fakt pri te vsi erudici neumis dat priklad jiny nez bextru, pak kofolu, ktera je rekonstrukci s pristavbou a videl jsi ji jen na vizualizaci, a pak nejake mirne receno nekonkretni „nektere budovy v ctp“? ja se tesil na nejaky ten zapad treba, mame google se streetview, prece musis konkretne vedet, o cem mluvis, kdyz jsi to uvadel jako argument.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Mx :

  Ja uz fakt nemam chut to vubec komentovat co pises :-) :-) Taky nebudu mit nahubek a budu si psat co chci. Kritizuj si to pak teda co chces jak chces a noř se do to a ja to budu vesele ignorovat :-) a je to. Svuj nazor na tento typ architektury bez ohledu na typ a misto umisteni ve meste jsem uz rekl a to staci. Ostatni omacka mne fakt nezajima. Pokud jde o vysněné priklady z ctp parku, evidentni je treba ta budova, jak je na ni logo huynday, sidli tam vice firem. Budovy jako kofola nebo ptacek v prumyslove zone svinov jsou dalsi priklady. Planovane sidlo Kofoly je take spravny priklad, ze to jde i jinak…

  Thumb up 0 Thumb down 3
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Mx: takze opravdu ze vsech tech tvych cest jsi vybral tohle jako priklad. to se fakt nepochopime a uzaviram, snaha byla (bextra a „hyundai“ ok, zbytek uprimne nechapu vubec).

  wtf!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Mx :

  Hynek: neni treba chapat. Spise akceptovat jiny nazor a ponechat si zase ten svuj. Pro mne proste vzdy bude porad lepsi ta kofola nez madeja nebo globus. Pro Tebe ne, to je zivot. Wtf! Mozna by stalo za to u kazde dokoncene stavby nechat hlasovat na skale 1-10 nebo jinak nebot „hlas lidu hlas bozi“. Nechci ted polemizovat nad vkusem lidi, to je jak se zenami. Pak nebude mit smysl dohady ci vkus je lepsi a kdo ma hloupy nazor a vkus a kdo ne. Proste ukaze demokraticky hlas zdejsich navstevniku tohoto serveru, kteri navis se zjevne o architekturu mohou zajimat a jejich hlas ma jiste vahu. Pro investory a stavitele to muze byt navic pomucka, jake stavby maji uspech. Nemyslim jen like u prispevku…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. samr :

  Meechee: Dovolím si s Vámi nesouhlasit. To že je u nás průmyslová hala ve tvaru jednobarevného kvádru považována za vrchol průmyslové architektury je smutné. Nevidím nic špatného na tom dbát na kvalitu staveb i v průmyslových zónách. To co si tady postavíme bude minimálně dalších 50 le stát a vytvářet prostředí města.
  Nemusím mít procestovanou evropu, stačí pár kliknutí na internetu. To že se níže uvedené stavby líbí mi nezamená, že se musí líbit všem, chci tím ukázat, že i průmyslová stavba může být řešena esteticky.
  https://www.archdaily.com/873405/vartan-bioenergy-chp-plant-ud-urban-design-ab-plus-gottlieb-paludan-architects
  https://www.archdaily.com/391885/olympic-energy-centres-john-mcaslan-partners
  https://www.archdaily.com/363581/factory-building-on-the-vitra-campus-sanaa
  https://www.archdaily.com/797675/renewal-and-new-additions-to-industrial-building-proj3ct
  https://www.archdaily.com/872891/lozys-pharmaceuticals-factory-gvg-estudio-plus-vaillo-irigaray
  https://www.archdaily.com/894058/new-photographs-explore-bigs-waste-to-energy-plant-as-ski-slope-roof-is-installed

  Thumb up 5 Thumb down 0
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  Mx: ja vim, tu myslenku mam v hlave skoro od zacatku, maji to treba http://www.olstavby.cz/ technicky pekne.

  ja se nikdy neprenes pres jeden teoreticky zadrhel, ktery v tom vidim. aby to davalo smysl, tak to hlasovani by melo byt u kazdeho clanku k danemu projektu. casto prvni clanky jsou stvebni povoleni, nebo technicke vykresy resp. nezazivne a vizualne malo atraktivni veci. u nekterych staveb neni jasne jak budou vypadat az do prvni fotky hotove realizace a pred tim opet davame casto xx fotek ze stavby = mam za to, ze vysledkem by z drtive vetsiny nebylo hodnoceni stavby samotne, ale treba nejake antipatie/sympatie k zadavateli, nejaka sentimentalni hodnota pozemku a plno dalsich veci, ktere s finalni stavbou vlastne nesouvisi.

  ostatne i ted tady resime neco, co na fotkach ma jen zakladni kostru a neni vubec jasne, jak to bude vypadat ve finale a ty uz bys to chtel znamkovat, rozumis.

  a ano, reseni by bylo to dat k oznamkovani az u hotove stavby. to je ale casto jediny clanek, ktery tady velmi rychle prosvisti a dost lidi ho ani nezaregistruje.

  tahle myslenka me vzdycky odradi to resit. proste nemyslim, ze by to ve vysledku indikovalo to, co bychom chteli a fungovalo presne jak pises. ale jeste nad tim popremyslim, uz jsme s webem delsi dobu nic moc nedelali.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. LK :

  samr: pro ukázku krásné průmyslové budovy se nemusí jít zase moc daleko od centra – https://www.msstavby.cz/vyvojove-centrum-roper-engineering-7-22-04-2015/

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.