Estetizace parku na ul. Slovenská

Technické služby Moravská Ostrava a Přívoz, příspěvková organizace městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz získala finanční příspěvek 123. tis. Kč od OZO Ostrava s.r.o. z programu „Zelená pro Ostravu“, který byl vyhlášen v rámci Tematické výzvy 2018.

Finanční příspěvek bude využit na realizaci projektu „Estetizace parku na ul. Slovenská“, který je zaměřen na zvelebení parku na ul. Slovenská novou okrasnou výsadbou – keře, růže, trvalky, cibuloviny a doplněním laviček a odpadkových košů. Do samotné realizace projektu budou zapojeni jak zaměstnanci technických služeb, tak i zaměstnanci Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v rámci dobrovolnického dne, který se uskuteční v září tohoto roku.

Jaký je váš názor ne tuto estetizaci? Park se nachází na okraji průmyslové lokality, z další části přiléhá k mimoúrovňové dálniční křižovatce. V blízkém okolí se nenachází obytné budovy. Navíc v lokalitách, kde se obytné budovy nachází jsou jiné parky, které jsou také neudržované – Mecnarovaského sady, Michalíkův sad. Měly by být podle vás peníze použity jinak a účelněji? Společnost OZO Ostrava je městská společnost, jedná se tedy o veřejné peníze.

Lokalit parku na ul. Slovenská:

Oddálený pohledu:

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. davidb :

  Včera jsem kolem jel a říkal jsem si jak je to pěkný park- samé Jírovce.
  Myslím si, že jsou tam zbytečné i chodníy a lavičky.
  Nikdo ho stejně nevyužívá, protože tam nikdo nebydlí.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 2. Crazym :

  Tak park se ta díra na peníze nazývá :DD A soudružky a soudruzi z MOaPu tam budou dobrovolničit :DD To bude asi stejně dobrovolné jak moje účast na prvních májích u sp. Bytostav :DD A když už park, tak nesmí chybět nějaký pořádný název, navrhuji Park Inženýrky Petry Bernfeldové, protože ta tam těch dobrovolných brigádnických hodin určitě udělá nejvíce a jako zpevněný socialistický závazek si určitě dá, že tam bude chodit po setmění hlídat ten inventář a možná si i trochu užije při integraci těch co se tam budou na tom inventáři v noci vyskytovat :DD A mohla by to nazvat Nízkoprahové, ne, Bezprahové centrum a dostat na to nějakou dotaci a samozřejmě sehnat sponzora, třeba firma Vulkan Intim Brands a.s. by měla určitě zájem dodat jí na testování a propagaci nějaké jejich výrobky :DD
  Bože, to je ale konina :-(

  Thumb up 13 Thumb down 5
 3. Rdm :

  To je vážně park? :-D Pokud není jiné využití, tak bych takové místa zalesnil, stejně jako vnitřní obsah toho kruháže (a nejen jeho) na obrázku, nikdy se tam nic nepostaví, tak vysázet stromy, protože ty zachytávají prach, se kterým máme v Ostravě problémy.

  Thumb up 16 Thumb down 4
 4. dolil :

  Baník hledá trekingové hřiště, co tady?

  Thumb up 1 Thumb down 4
 5. thvari :

  Trvalky, růže, cibuloviny a keře park nepotřebuje. Je jednoduchý a vypadá dobře. Lavičky možná ano.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. Pavel :

  Rdm:
  Není v nějakém dlouhodobém plánu, že onen velký kruháč kromě dnešní D1 překlene napříč i D56? Tedy podobně jako u křižovatky D1 s Rudnou? Pak by výsadba lesa mohla přidělat problémy až jednou naši vnuci budou chtít stavbu dokončit. I když v té době už asi budou chráněné i pampelišky …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. davidb :

  dolil:
  Asi tréningové ne? :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. aggu :

  Byl tam tuším kdysi hřbitov. A na té dlouhé ulici před ním, Slovenské, byla přistávací plocha pro letadla ;)
  Je to velmi zajímavý prostor. Není nic lepšího, než když jdeš městem a v místě kde nečekáš nic, najdeš něco pěkného. Přesně takhle by mělo město postupovat dál. Oživat podobná místa.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 9. davidb :

  thvari:
  Podle mě ani lavičky, tam fakt nikdo nikdy sedět nebude.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 10. Rdm :

  Pavel: to nevím, možná ano, ale byl to je příklad, takových kruháčů a nájezdových ramp, kde by se daly vysázet stromy je v Ově kopec

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. brzda :

  Tím, že tam utopí peníze za růže to nijak neoživí. Navíc to bude vyžadovat další nákladnější údržbu. Já myslím, že stav, v jakém tento „park“ je, je na tuto lokalitu luxus a určitě je mnoho míst (ne jen parků ale jen nějakých zákoutí zeleně), které by si revitalizaci zasloužily mnohem víc. Když už, udělal bych tam nějakou prořezávku, max. dosazení nějakých dalších stromů, případně keřů a hotovo. Lavičky by do týdne zmizely.
  I/56 má být do budoucna opravdu vedena napříč okružní křižovatkou přes D1, ale to bude až při stavbě I/56 Dolní Benešov–Ostrava, která zatím nemá stanoveno jediné datum v přípravě, kromě toho, že letos má proběhnout ekonomické hodnocení této stavby (viz: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/344/infoletak_s56-dolni-benesov-ostrava.pdf ), takže se stavět (jestli vůbec) bude nejdřím za 10-15 let. Prostor uvnitř OK je dost velký a zalesnění (s výjimkou středního pásu pro budoucí stavbu) by bylo určitě přínosem k tolik vyzdvihované ekologii, když už se na D1 musí jezdit max 80 z důvodu ochrany ovzduší…..

  Thumb up 6 Thumb down 1
 12. Rado :

  Park mezi dálnicí a průmyslovým areálem, kdo by tam proboha chodil? Klid tam není, čistý vzduch rovněž taky ne, takže bych prostředky vynaložil jinde a účelněji. Prostor bych nechal tak, jak je, ať jej časem pohltí příroda, ale tohle fakt ne. Park vedle Mittalu by nebyl???

  Thumb up 9 Thumb down 2
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  ten park je moc pekny, presne, co pise davidb, ale samozrejme kde nic neni, ani smrt nebere a trvalky tomu asi nepomuzou

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. janar :

  Dokud jsem v Přívoze bydlela, chodila jsem tam roky na procházky se psem. Nevím, jak je to přesně teď, ale z oblasti kolem ul. Dobrovského tam vedla zadem zkratka a pak přejít Slovenskou.. Tehdy bych lavičku ocenila. Potkávala jsem pár pejskařů a lidi na pauze z firem, které vedle parku jsou. V období „dušiček“ tam lidé nosili svíčky a květiny.. Když jsem se r.1999 přistěhovala, šokovalo mě, když jsem tam potkávala stádo krav, pásli je tam (prý) Havránkovi z hospodářství na křižovatce s Hlučínskou. Jak to po nich na tom bývalém hřbitově vypadalo, si dovedete představit. Nevím, kolik lidí tam chodí teď, už bydlím blíže centru, tak tam jdu výjimečně, ale kromě těch z okolních firem a venčících asi moc ne, nedalo se tam ani zastavit autem, od zastávky MHD docela daleko, myslím na brusle třeba.. Nějaké větší investice asi moc lidí neocení, jen ty lavičky asi ano.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. Pavel :

  janar:
  Před pár měsíci jsem spatřil při jízdě po mostu na Hlučínské ul. přes D1 tímhle směrem strakatou krávu. Říkal jsem si, že mě šálí zrak anebo někde utekla a zázrakem překonala všechny ty silnice okolo. A teď se dozvídám, že je tam dokonce chovali. Bomba :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Meechee :

  Pavel: Ty krávy tam jsou docela běžné … nevím, kdo je tam chová, ale pasou je na té travnaté ploše podél Odry od Třebovic až do Přívozu – kolem vede frekventovaná cyklostezka a nedávno, po cestě z práce, jsem narazil na celé stádo (cca 10 – 15 kusů) – byl zážitek mezi nimi kličkovat :)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 17. lucas :

  jo ty kravu sou tam docela bežné kolikrát se pasou na točně tramvaji v prostředku na te zeleni nebo podel odry

  Thumb up 1 Thumb down 1
 18. rasta :

  v době, kdy tráva roste rychle jako krá.. bych raději posílil péči o dominanty jako jsou parky a zelené plochy v centru a nejdisponovanějších částech jednotlivých obvodů. Parky a zeleň je fajn, ale je třeba se o ně pravidelně starat. Některé intervaly obyčejného sekání trávy jsou někde dost řídké. Zmiňovaný zelený pás je určitě oživení místa, ale v současné době dostačující kvality. Fakt tam široko daleko nikdo nebydlí. V porovnání s jinými evropskými zeměmi ty naše parkové úpravy v rukou města hodně pokulhávají.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. Infoš :

  Upřímně, vyhazují se tu větší prachy za větší hovadiny a nikdo se nad tím nepozastavuje, takže 120k za tenhle zelený koutek mi vůbec nevadí, notabene když to tam budou sázet zaprdění úředníci z MOaP vlastnoručně… Ono obecně, to jak město pečuje o svou zeleň, městský mobiliář a vlastně o veškerý svůj majetek, je tak tristní, že ani nemá cenu se nad tím rozčilovat a když úředník vezme lopatu do ruky, třeba mu leccos dojde…

  Thumb up 4 Thumb down 6
 20. lucas :

  aby ti uředníci nepřišli k hotovému například jim vykopou díry na stromy oni jen přidou posadí strom do dury, nechaji se vyfotit a pudou zpatky do kanclu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. coufal :

  To je bruslařský park na Hulvákách taky mimo „dostatečně“ obydlenou oblast.
  Za mě klidně OK, ale mělo by přibýt parkoviště.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 22. davidb :

  coufal:
  Když ten bytový dům je hned vedle inline dráhy?
  https://mapy.cz/s/2GNN8

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. brzda :

  coufal:
  Jenže ta bruslařská dráha 1. JE u obydlené oblasti a 2. je to cíl, který táhne lidi, což „park“ někde u dálnice asi nikdy nebude…….

  Thumb up 3 Thumb down 1
 24. davidb :

  brzda:
  Dík že ses mě zastal :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.