Revitalizace potoka Sedlnice

Mezi obcemi Sedlnice a Nová Horka proběhla revitalizace potoka Sedlnice.

Původně přímý profil potoka byl uveden do přírodnější podoby s více zákruty a většími zakřiveními. Potok tak lépe zadržuje vodu v krajině a podporuje větší biodiverzitu. Revitalizaci z 95% hradila Evropská unie. Celkově bylo proinvestováno přibližně 15 mil. Kč.

Původní profil vodního toku:

Nový profil vodního toku:

Související články


Komentáře

 1. Honza :

  Konečně, více takových projektů. U větších toků to bude nákladnější a složitější ale co půjde tak se snažit přiblížiz původmnímu stavu před narovnáním.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 2. balde :

  dobře využité peníze

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Komín :

  Super! Brzy to bude hodně poznat na okolí! Dobrá práce. Jen by to chtělo mnohem více takovýchto projektů.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. vaclav :

  Krásná práce. Podobných dědictví bohužel máme až až, tak jsem rád, že se v revitalizacích bude pokračovat.

  Jen bych doplnil, že tento zásah byl realizován v rámci Plánu dílčího povodí Horní Odry. Takto by mělo být upraveno až 75 km v rámci 36 akcí. Stránky projektu => https://www.pod.cz/plan-Horni-Odry/kapitola-vi/kapitola-vi.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Cyril :

  Tak a příště Ostravice v centru města?

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. Marián Kyral :

  Cyril: Kterého? :-D

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. paulos :

  Cyril:
  V Ostravě by jí mohli trochu přilepšit, avšak pravý adept na navrácení Ostravice zpět je mezi Paskovem a Lískovcem. Stejně tak soutok Olešené a Ostravice by při větším plánování mohl vypadat lépe, než stoka. Ps. koho to zajímá nechť se na kontaminace.cenia podívá na Ostravici a soutok Olešné v Paskově. Neuvěříte co jsme zničili. :(

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. O. :

  paulos: Ostravice je bohuzel zprznena od Frydlantu az po soutok s Odrou. A takova by to mohla byt krasna reka.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 9. vaclav :

  Když už se zmiňuje Ostravice, tak určitě doporučuji zhlédnout pořad Nedej se, který se v jednom dílu (Uvězněná řeka) věnoval právě Ostravici. https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/418235100161010-uveznena-reka/

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.