Stavební úpravy objektu, č.p. 121 Sedlnice

V obci Sedlnice byly zahájeny stavební úpravy objektu, č.p. 121. Jedná se o rekonstrukci pozůstatku původního zámku pro potřeby Mateřské školy.

1 komentář

1. Lehen S. :

Investor má štěstí, že objekt torza sedlnického zámku není památkově chráněn. Z torza zámku tak bohužel dle vizualizací může vzniknout obyčejný školní „domeček“ se symetrickou střechou a s nalepeným skleněným teráriem na jižní straně. Proč nemohlo dojít k historicky citlivější rekonstrukci tohoto objektu ? Proč musí být maskována asymetrická torzovitost zámku – která je cenným dokladem původního určení této budovy – do banální symetrizace objektu, která je ale stejně narušena novými přílepky ?