Okružní křižovatka Klimkovice

Ve městě Klimkovice je připravena pro letošní rok přestavba průsečné křižovatky na křižovatku okružní. Bude se jednat o  okružní křižovatku s vnějším průměrem 25,2 m a vnitřním průměrem (okraje asfaltové vozovky) je 15,2m. Střední ostrov okružní křižovatky bude lemován obrubou a bude mít průměr 10 m.
V průběhu realizace bude doprava vedena pouze vždy jednou polovinou křižovatky, přičemž v druhé polovině budou probíhat stavební práce.  Přestavbou této křižovatky na okružní dojde ke zvýšení bezpečnosti a zklidnění dopravy v oblasti křižovatky. Součástí přestavby bude i doplnění veřejného osvětlení pro lepší osvětlení přechodů pro pěší. Předpoklad termínu realizace je  03 –  08/2019. Na rekonstrukci křižovatky finančně přispívá i město Klimkovice.

zdroj: ssmsk.cz

Související články


Komentáře

 1. Ic540 :

  To by si měli vzít příklad v Havířově. Tam místo okružních křižovatek vznikají jen semaforové, které zhoršují již tak tristní stav dopravy ve městě. A aby toho nebylo málo. Tak krásný velký hlavní kruháč místy zůžili do jednoho pruhu a nasadili co pár metrů semafory. Ale nedali semafor už do místa kde vyjíždí 99% všech autobusů od vlakového nadrazi. Podle toho to i v autobuse vypadá, plyn brzda plyn a znova semafor. Škoda mluvit. Klimkovickým upřímně jen závidím. Všem hezký den.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 2. JSjr. :

  Podávám info, že je hotovo. Palce nahoru, že se to stihlo před plánovanou třídenní kompletní uzavírkou klimkovického tunelu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. LK :

  Ic540: nový kruháč situaci zhoršuje? Já si pamatuju doby, kdy průjezd kruháčem byl na 20 minut. Po přestavbě takové kolony nenastávají. To že na místě, kde vyjíždí autobusy ten semafor chybí, tak na tom se shodneme.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.