Okružní křižovatka Klimkovice

Ve městě Klimkovice je připravena pro letošní rok přestavba průsečné křižovatky na křižovatku okružní. Bude se jednat o  okružní křižovatku s vnějším průměrem 25,2 m a vnitřním průměrem (okraje asfaltové vozovky) je 15,2m. Střední ostrov okružní křižovatky bude lemován obrubou a bude mít průměr 10 m.
V průběhu realizace bude doprava vedena pouze vždy jednou polovinou křižovatky, přičemž v druhé polovině budou probíhat stavební práce.  Přestavbou této křižovatky na okružní dojde ke zvýšení bezpečnosti a zklidnění dopravy v oblasti křižovatky. Součástí přestavby bude i doplnění veřejného osvětlení pro lepší osvětlení přechodů pro pěší. Předpoklad termínu realizace je  03 –  08/2019. Na rekonstrukci křižovatky finančně přispívá i město Klimkovice.

zdroj: ssmsk.cz

Související články


1 komentář

  1. Ic540 :

    To by si měli vzít příklad v Havířově. Tam místo okružních křižovatek vznikají jen semaforové, které zhoršují již tak tristní stav dopravy ve městě. A aby toho nebylo málo. Tak krásný velký hlavní kruháč místy zůžili do jednoho pruhu a nasadili co pár metrů semafory. Ale nedali semafor už do místa kde vyjíždí 99% všech autobusů od vlakového nadrazi. Podle toho to i v autobuse vypadá, plyn brzda plyn a znova semafor. Škoda mluvit. Klimkovickým upřímně jen závidím. Všem hezký den.

    Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.