Navrhněte nový sad Dr. M. Horákové

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz žádá své občany, ale také občanská sdružení, neziskové organizace, školy aj. o zaslání svých návrhů, jakou novou podobu by měl sad Milady Horákové získat a pro jaké aktivity by měl sloužit.

Nadace Proměny vyhlásila v rámci programu Parky grantovou výzvu 2014. Tato grantová výzva je zaměřena na obnovu nebo založení veřejných městských prostranství: parků, parkově upravených ploch, veřejně přístupných zahrad a rekreační zeleně. Vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz vybralo k realizaci v rámci této výzvy kvůli své strategické poloze a významnému krajinnému rázu sad Milady Horákové. Předmětem plánovaného projektu není pouhá revitalizace a obnova zeleně a mobiliáře parku, ale komplexní řešení obnovy parku. Sad Milady Horákové by měl získat nové funkční vyžití.

sad horakove

Své návrhy zasílejte na e-mail: askava@moap.ostrava.cz do 19. 3. 2015. Realizace projektu je podmíněna získáním dotace z Nadace Proměny. Více informací o grantové výzvě a již podpořených projektech, které by mohly sloužit pro inspiraci, jsou dostupné na webový stránkách nadace-promeny.cz

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Nechat stromy na pokoji, opravit chodníky, lavičky a dětské hřiště.
  Nuda, co?

  Thumb up 7 Thumb down 4
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  pet let ubehlo, mozna dobre vytahnout z supliku. http://www.zaka22.cz/verejny-prostor/studie-sadu-milady-horakove/?lang=cs

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Rado :

  Hynek [msstavby.cz]: Ze šuplíku bych raději nic nevytahoval, v Ostravě (na Ostravsku) s tím nemáme nejlepší zkušenosti. Zapomenutých, oprášených a nakonec obživlých projektů je zde celá řada a myslím si, že to je hodně znát a vidět. Pokud vyhlásím soutěž a nic stavět nebudu, dobrá, ale abych třeba po pěti nebo deseti letech něco tahal ze šuplíku, to ne. Architektura a trendy se mění, a pokud má něco odrážet aktuální stav, tak jedině nová studie.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Rado: jako jo, ale stejne to dopadne jak pise Michal :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Cyril :

  Mně se studie líbí. Nepřijde mi málo aktuální. Možná by byla sranda udělat tam letní kino. Taková protiváha Cinestaru. Lidi by do toho kina stejně jeli na to samé místo, tak by je to tam mohlo přitáhnout. A chybí mi tam vodní plocha. Přístupná, tekoucí voda. Vodotrysky, schody.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. aggu :

  Demokracie na špatném místě. Tohle je práce pro architekty v SOUTĚŽI a ne pro svačinářky o pauze. Čouhá z toho nedostatek peněz nebo invence nebo odvahy MOaP/MMO nebo mix všeho dohromady.
  To že se Ostrava vůbec hlásí do programu určeném spíše pro parčíky malých měst je ostuda. Nemáme na to dát do pořádku druhý největší park ve městě, ale za to máme na to pořádat turnaj pro pány, kteří s kusem dřeva ohnutým na konci honí po zmrzlé vodě kus gumy.
  Pri-o-ri-ty.
  Amaterismu ve veřejném prostoru Ostravy je už imho dost. Bude další lokokůň?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. David :

  Hehe.:-) Ostraaaaava!!!!!!!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. robert :

  Dlouholetý problém Ostravy. Pro megalomanské akce a projekty, potěmkinovské vesnice, které mají lidem zavřít huby hlavně před volbami není čas,ochota ani peníze zabývat se základními atributy ve veřejnęm prostoru. Přitom je jen málo měst, kde by bylo tolik co napravovat jako tady.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Ilona :

  Nadace Proměny poskytuje podporu až do výše 25 mil. viz realizace http://www.nadace-promeny.cz/cz/projekty/parky.html . Nejedná to tudíž o parčíky malých obecních návsí. Projednání s veřejností je jedou z podmínek dotace. Pokud ale Magistrát Moravské Ostravy chápe projednání s veřejností to, že pár lidí pošle své návrhy e-mailem, tak nevidím žádnou perspektivu se možností získání dotace zabývat.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.