Rekonstrukce ulice Dlouhá

Ulice Dlouhá a přilehla proluka v centru Ostravy prochází rekonstrukcí.

Předmětem rekonstrukce je tak konkrétně rekonstrukce kanalizace, vybudování přípojek pro veřejné toalety a technické zázemí, obnova pěších tras vedoucích skrz travnatou plochu, rekonstrukce ulice Dlouhé, rekultivace travnatých ploch.

„Základní myšlenkou koncepce návrhu je zachovat současné pěší trasy a v co největší možné míře travnaté plochy,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová. „Chodníčky budou narovnány do pravidelného kříže a jejich nevhodný asfaltový povrch nahradí velkoplošná betonová dlažba s lemem z drobné kostky, tím umožní vsakování dešťové vody. Nově položený kobercový trávník bude snášet nízké sekání a větší pohyb a může tak sloužit pro piknik a odpočinek,“ dodala náměstkyně Šebestová.

Město Ostrava zde plánovalo dočasné využití proluky formou obdobnou pražskému Manifesto Marketu. Dříve, než stačilo něco realizovat, vznikl obdobný, soukromý koncept street food marketu v proluce na ulici Nádražní pod názvem Černý kůň. Rychleji a levněji, než plánovaná investice města.

Tento záměr se tedy realizovat nebude:

Původní stav:

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  to znamená, že se tam po stavební stránce v nejbližších dvaceti letech nic neuděje…

  Thumb up 16 Thumb down 3
 2. sanju :

  Vzhledem k tomu, že po levé straně nepokračuje chodník (viz první foto), to ve mě budí dojem, jako by tam vznikla parkovací stání.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 3. Martin [msstavby.cz] :

  sanju: Také to tak na mě působí.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 4. Martin :

  sanju:
  To je mys sloužící pro vozidla zásobování obchodů na ulici, tak aby nestály na chodníkové části na fotce vpravo.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 5. Fanda :

  Martin: Dobře vysvětleno místním urbanistům a architektům.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 6. Dan :

  Fanda: Stani pro zasobovani uprostred pesi zony, kdy zasobovani je regulovano povolenym vjezdem. Takze pres den prazdne hluche misto? LOL

  Thumb up 1 Thumb down 9
 7. Mx :

  Bez ohledu na budoucí podobu náměstí toto bude vždy ulice centra, i při nové zástavbě proluk a její oprava dopadla dobře. Stále však není bez ohledu na budoucí plány uspokojivě vyřešeno místo, kde se bruslí, pod bývalým historickým domem. Pořád ostuda přes dílčí změny. Než pořád čekat na zástavbu v nedohlednu, chtělo by to možná aspoň opravu chodníků, trávníků a zeleně. 1/3 náměstí pořád 30 let starý stav

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Mx :

  A pokud v textu se píše i nápravě formou narovnání chodníků a výměnu asfaltu za “betonovou dlažbu”, je zaděláno na další průšvih a to přímo na Masarykáči

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Mx :

  A pokud v textu se píše o nápravě formou narovnání chodníků a výměnu asfaltu za “betonovou dlažbu”, je zaděláno na další průšvih a to přímo na Masarykáči

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Člověk :

  Má někdo nějaké informace co se do budoucnosti plánuje s prolukou u Masarykova náměstí?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Dr Kohn :

  Černý kůň bude za pár let muset zkončit, protože se tam bude stavět dům v té proluce. Takže se logicky jen nabízí otázka, zda se nemůže následně přesunout na ten prostor na Masakyráči.

  Člověk: Kterou proluku máte na mysli přesně? Ta co je po bývalé květinové síni bude zastavěna až se postaví parkovací dům naproti.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. koudy :

  Rychleji, levněji, ale také hnusněji. Černý kůň by zasloužil hoooodně estetické péče.

  Thumb up 0 Thumb down 7
 13. petr :

  wow, touhle salámovou metodou se možná i dočkáme kompletní proměny náměstí už do roku 2030!

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. balde :

  zajímalo by mě zda se město nějak aktivně snaží vykoupit pozemky v té proluce, kde stávali ty hnusné stánky s ponožkami

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Tom :

  koudy: Černý kůň je v pohodě. Je to provizorní záležitost. Cílem je proluku zastavět. Nevím,co je tam estetický neúnosné. Za mě normální venkovní food streat zóna, takových jsem viděl po světě plno.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 16. Fanda :

  V plánu je zastavět proluky na Masarykově náměstí a kolem něj do pěti let.Ano,i ten parkovací dům pomůže zastavění proluk.Pod náměstím nelze vestavět podzemní parkoviště z důvodu inženýrských sítí.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 17. Michal :

  Jasně, provizorní záležitost. Něco jako výstavba vědecké knihovny na Masarykově náměstí z roku 2015 nebo výstavba rohového domu místo květinové síně z roku 2011?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 18. Úředník/ce :

  Když mluvíme o Černém koni, asi by bylo vhodné říct, že se jedná nejmenovaná náměstkyně byla před otevřením u nás na stavebním ptát na nějaké podrobnosti. Chtělo to zavřít, pak se tím prezentuje.
  Ta ženská má vážně silný žaludek.

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.