Rekonstrukce ul. Zeyerova a ul. Kostelní

V centru Ostravy projdou rekonstrukcí dva kratší úseky komunikací.

Rekonstrukce ulice Zeyerova materiálově naváže na nedávnou rekonstrukci ulice Kostelní a pěší třídu 28.října. Část ulice Kostelní, která propojuje ulici Biskupskou s nábřežím bude bohužel ze zámkové dlažby a materiálově tak nepropojí centrum města s řekou.

Rekonstrukcí ulice Zeyerova bude sjednocen povrch komunikace s opravenými ulicemi 28. října a Kostelní. Na pojízdné komunikace budou použity žulové kostky o velikosti 10×10 cm, na pěší komunikace velkoformátová tříbarevná žulová dlažba a malé štípané žulové kostky 6×6 cm. Celý prostor bude v jedné výškové úrovni. Bude instalováno nové veřejné osvětlení a vysazen extenzivní trvalkový záhon.
Pěší komunikace části ulice Kostelní, která pokračuje za ulicí Biskupskou směrem k Havlíčkovu nábřeží, bude vydlážděna betonovou dlažbou 20×20 cm a na pojízdnou komunikaci budou žulové kostky.

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. D-r :

  Kdo sakra na MOAP má závod na výrobu zámkové dlažby?

  Thumb up 9 Thumb down 1
 2. Kuba :

  Vždyť jí je tady nula-nula-nic v porovnání s kamennou dlažbou

  Thumb up 3 Thumb down 2
 3. Adamous :

  Prosil bych více betonu … :)

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.