Komentáře

 1. Miv :

  Skvělé, těším se na první koncert!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. mishut :

  a opravdu to bude sloužit kultuře?aby to zase nebylo nějaký cinknutý,jako druhá etapa Prodloužené Porážkové a prodloužení podchodu na Stodolní

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. sovo :

  Jak je na tom vůbec nákupní centrum, chodí tam dost lidí, jelikož vždy když tam su, tak je to docela prázdné. Tam se asi moc vydělat nedá…nemyslíte, ptám se protože mě zajímá druhá etapa výstavby, ať se to uzemí celé začne opravovat…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  mishut: Nechápu otázku ? Ano, účel Trojhalí je sloužit kultuře a sportu.
  Nechápu „cinknutý“. U Prodloužené Porážkové se nedávno sice objevilo, že se kolem motá policie, ale výsledky vyšetřování ještě nejsou známy. Ale Porážkova měla sloužit dopravě a asi po dokončení dopravě sloužit bude. A jakou souvislost má podchod na Stodolní ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  sovo: To jde těžko posoudit, je to hodně rozlehlý a velký barák. Rozhodně ze všech ostravských obchodních domů je právě nejvíc lidí v Karolině.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: ja teda zadna cisla neznam, ale s tim „rozhodne“ bych si nebyl jisty. kazdy ti rekne, ze je tam prazdno (muze byt opticky klam) a ty ostatni markety nijak nepolevily.

  ale co uz, plno shopu zavrelo kramy v centru a prestehovalo se tam, uvidime, jak to udrzi. a na te dalsi vystavbe to podle me dost stoji a to vcetne protazeni infrastruktury do vitkovic, takze to bude na dlouho. ale obecne dokud nebude tim bulvarem korzovat nejmin tolik lidi, kteri sli denne skrz masarykac, tak to imho nebude nejak zazracne fungovat. a to na rozdil od klasickych obchodu, ktere umi lakat skrz vylohy, takhle to, vsechno koncentrovane do uzavrene krabice, vyzaduje jiny pristup.

  a taky kdo vi, co bude, nez to vsechno vybudujou, naklikame si nakup v praci a kdyz prijdem domu, bude to v lednici/satniku, co ja vim.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. mishut :

  souvislosti je pouze jediná.a to ta,že všechny tyhle zakázky jsou přiděleny za podivných okolností.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  mishut: tady je trochu rozdil, ze tuhle zakazku financujou spolecne krom kraje a mesta i vitkovice.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Tak jasně, že to nemám spočítané. Ale jen soudím podle toho co vidím. Vidím, kolik lidí je v jedno podlažním Futuru nebo Avionu a vidím kolik lidí je ve 4 podlažní Karolině.

  Mě prosím tě vysvětli „plno shopu zavrelo kramy v centru“. Které myslíš ? Já nevím, ale T-mobile, Vodafone, 2-3 cestovky, jeden obchod z Lasa mě nepříjde jako plno krámů. Tedkom jsou místo nich jiné. Místo Vodafone je designový nábytek TON, místo T-Mobile je myslím květinářství Welany ( nebo je vedle ). A místo cestovek se něco předělává. Navíc, jsoutedkom v centru nové obchody. Místo outdooru naproti Imperialu je Urban Store Ostrava.

  Měli bychom psát spíše o tomhle. A nespadnout na úroveň negativismu a brečet nad každým přestěhovaným obchodem.

  Jo jeva, vlastně McDonald se bude rušit….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Balde :

  taky bych rekl, dle mych pozorovani, ze v karolin byvá nejvíc lidí, plus tedka kdyz tam postavili ty zastavky, tak to jsou proudy lidi co chodi tam a zpet, spousta lidi si tam oblibila ty kavarny ktere tam jsou fakt na dobre urovni, lpus je tam velky vyber z fast foodu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: myslim presne ty, cos napsal. prijde mi to jako plno kramu. ja reagoval na to „Rozhodně ze všech ostravských obchodních domů je právě nejvíc lidí v Karolině“. vsak vis, jak to mam s temahle tvrdyma prohlasenima :)

  navic nikdo nebreci, jen konstatuju, ze se nekteri zavreli do krabice. je to jejich byznys, ja se v centru chodim maximalne najist (mcdonald obchazim odjaziva obloukem, z presvedceni), takze me to rusi vicmin z estetickeho duvodu, ze na vyklizeny obchod se blbe kouka.

  pokud do fora proudi dostatek lidi, ok, ja se tam nevyskytuju a slysel jsem opak. osobne je mi to jedno, nakupuju jinde, ale az bude duvod, klidne si tam zajdu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. centos :

  Taky všude čtu, že se obchodníci snaží vymanit se smluv. Lidi nejsou, zato facebook mají plný puberťaček, které chcou koncerty (docela hrozná cílovka pro obchoďák). Nicméně vlastní zkušenost díky bojkotu nemám a mít nebudu.
  Ve Futuru jsem nebyl, a Avion teď kvůli rekonstrukci vypadá hrozně, takže se nedivím, že tam lidi moc nechodí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. pet :

  Příjde mi,že do Avionu chodí docela dost lidí i když tam nic není…podle mě se může v ostravě uživit avion a karolina…futurum asi smůla,ale mohlo by se z něho stát outlet,to by bylo fajn

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Nimrod :

  mishut: Vážený pane, netvrďte o něčem takové závěry, když o tom nic nevíte. Teď mám na mysli konkrétně zakázku na Trojhalí, která není městská. Jinak ano Trojhalí bude sloužit kultuře, sportu, volnočasovým aktivitám atd.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. valach jak poleno :

  Hynek [msstavby.cz]: Největší skeptici co se týče obchoďáků, jsou ti, co tam v podstatě nechodí:-). Dle mé sobotní zkušenosti (pěkné počasí) chodí do karoliny fakt dost lidí, více než do avionu, který má handicap rekonstrukce. To že tam nějaké obchody budou mít problém, je ale možné, podobný stav je u nás ve zlínském Jablku. A co se týče odcházení kamenných obchodů z centra, souhlasím. Není to dramatické, ale ten proces tam je. Připomíná to Brno, kde je to ještě citelnější, zato je tam nabídka obchodů výrazně větší než v Ově. Stejně je centrum Ovy štramácké:-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Celkem mi je jendo, že odešly obchody, které jsou součástí řetězců. Mě se líbí autentické.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: jasne, ja si toho v centru vsiml hlavne, jak to bylo vyklizene, mozna uz je to zas vsechno plne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. mm :

  valach jak poleno: Za štramácké centrum Ostravy díky. Já teď byl ve Zlíně, kde jezdím pravidelně a rád a mohu říci, že i to Vaše centrum je štramácké, tak jako celé město. Krásně se tam zaplňují proluky včetně již zmiňovaného Zlatého jablka. Je pravdou, že co ho navštívím je tam na můj vkus málo lidí, ale to může být i těmi cenami. Zato vedle na Čapkově (snad správně nazváno) se nedá ani pohnout. Už se těším na další návštěvu a na stavbu vedle autobusového nádraží až se vyloupne z lešení a obklíčení jeřábů. Problém kamenných obchodů je v ČR asi všude, Zlínem asi nevyjímaje, ale překvapilo mě, že se s tímto problémem potýká i Brno, pokud jsem to dobře pochopil.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Valach jak poleno :

  mm: zlínské centrum má své mouchy, velké mouchy, urbanisticky je ale ucelené. Čepkov fičí, páč je tam kaufland a „normální“ obchody. A co se týče Brna, mám za to, že tam ten problém pojmenovali úplně nejdříve, už když otevřeli Olympii.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Čundrbejby :

  Doufám, že se podaří všem zainteresovaným na rekonstrukci těchto úžasných budov nezadupat do země jejich šarm a elektrický náboj.

  Kéž by se osvícení inspirovali z některých počinů renovace průmyslových secesních budov, jak nám předvedli před nedávnem některé Vítkovické akce.

  Technicky – laickým pohledem mi tyto budovy připomínají Starou ocelárnu – nýtované válcované „jekle“ s bohatým zasklením. Dost dobře se podařilo upgradovat tuto romantickou průmyslovou racionalitu, starou podle mého alespoň 120 let na moderní budovu rychlokovárny.

  Velice bych si přál, aby se povedlo inteligentně a nekompromisně rekonstrukcí těchto geniálních prostor bývalé PRÁCE podtrhnout ducha našeho internacionálního a neklidného města, kde se se stroji narodíš, žiješ a umíráš.
  Držím palce!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Balde :

  Čundrbejby: toho bych se nebál, prece jen Pleskot je zárukou kvality, aspon si to o něm myslim, potom co předved v Dolní oblasti.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. acdlcia [msstavby.cz] :

  Čundrbejby: Jde o to jak se k tomu postaví majitel. Třeba takové citlivé zateplení… http://video.idnes.cz/?idvideo=V110328_111147_tv-zpravy_sha

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  //onehdy jsme se tady bavili, jestli chodi nebo nechodi dost lidi do Karoliny, vcera k tomu probehla v TV reportaz a mame rozjetou diskuzi na facebooku, tak se klido pripojte, sem to asi az tak nepatri: http://goo.gl/ms2Ud (pro zapis mozna budete muset dat nahore v zahlavi diskuze „To se mi libi“)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.