Rekonstrukce rodinného domu v Děhylově


Autor: WMA architects | Adam Weczerek, Martin Materna
Realizace: 2008 – 2011
Zastavěná plocha: 197 m²
Užitná plocha: 260 m²
Obestavěný prostor: 1281 m³¨

 

Dům se nachází v obci Děhylov. Původní objekt byl několikrát přestavěn. Před rekonstrukcí byl podsklepen, se zvýšeným přízemím a obytným podkrovím s částečně sedlovou, částečně pultovou střechou. Zadáním bylo vytvořit komfortní bydlení pro mladou rodinu a menší byt pro babičku s vlastním vchodem. Hmota domu byla snížená o horní hřeben sedlové střechy a střecha sjednocena jedinou, pultovou střechou. Na jižní,  zahradní straně se vytvořila jednopatrová přístavba s plochou střechou, sloužící jako obývací prostor a střecha jako terasa. Vybudovaly se dvě bytové jednotky, každá s vlastním vstupem.

Interiér

Celý článek + fotografie: archiweb.cz

Související články


1 komentář

  1. acdlcia :

    Velmi zdařilé. Ani bych nepoznal že je to rekonstrukce. Spíš bych řekl že to vypadá jako demolice a novostavba.

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.