RD Děhylov

Autor: Master Design

Funkční uspořádání domu je přísně děleno na jednotlivé funkční celky. To prakticky znamená, že do sebe jednotlivé provozy domu nezasahují ani se nijak neruší. Vstup, garáž, technické funkce a sanita jsou umístěny na severozápadě a severní části domu. Klidová sekce s ložnicí a dětskými pokoji je na jihovýchodní straně daleko od příjezdové cesty. Denní zóna vybíhá ze základního kvádru domu směrem na jih a otevírá se také částečně jak na východ tak i na západ.
Exteriérově je dům navržen s důrazem na čitelnost. Základní myšlenkou jsou orámování hlavních částí domu, které jasně definují základní hmotové členění. Orámování garáže přechází v kryté stání pro druhý automobil a krytí vstupu do domu. Druhé orámování, tedy hlavní hmoty, je řešeno výraznější formou. Vyvýšený obývací pokoj plynule přechází v část terasy, která je prostorově vtlačena do hmoty domu a působí díky tomu bezpečněji dotváří jednoduchý obdélníkový tvar. Tato část je díky vyvýšení obývacího pokoje dynamická a tvoří dominantu domu.

dehylov

dehylov

dehylov

dehylov

celá článek: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Brown :

  Good… Gooood… Gooooood !!!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. lakik :

  Strašné, masterdesign vytváří hrozné paskvily, snaha o to být moderní se přetváří do kýče a čas ukáže jak hrozné domy dělají.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 3. Michal :

  Čistá přední linie se na boku mění v odpuzující klikyhák.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.