Rekonstrukce prostoru před Uralem

Dláždění je v plném proudu a finální podoba začíná být zřejmá.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  palec nahoru za tu dlažbu

  Thumb up 15 Thumb down 1
 2. Honza :

  Přestavba jediného takového veřejného prostranství na celém sídlišti na parkoviště? :(

  Thumb up 4 Thumb down 7
 3. aggu :

  Musím přiznat, že to je u radnice Jih jistá drobná změna k lepšímu. Problémy jsou tentokrát jen čtyři. Zaměřili se na ten nejméně podstatný element v daném místě (parkovací plochy), měli ho upozadit (ne zvýraznit), jejich rekonstrukce měla proběhnout až poté, co vyřešili to podstatné a do očí bijící (okolní veřejný prostor v naprosto zuboženém stavu) a rekonstrukci vymysleli naprosto nepochopitelně (nebo naopak pochopitelně, jak se to vezme) v luxusním provedení na úrovni centra města. Takže chválím, progres! Kde jinde najdete tak luxusní parter pro hernu a řezníka?
  Asi jediná vyloženě dementní věc jsou ty oddělené travnaté plochy velikosti většího ručníku. Žulové plochy dostaly přednost, Rykala und Bednář chtěli šmrnc a novou architektonickou kvalitu.
  Gratuluji místním. Po letech strádání a deprese si budou moci odpočinout na kvalitních betonových soklech v místě zbrusu nového a moderního parkoviště! A zeleň v betonových květináčích to je trend. Každý ví. A kdyby náhodou měl někdo z té nádhery závrať a hrozilo, že se zamotá mezi místní dominantu – parkovací místa, luxusní dělící sloupky z kovu budou na stráži stát.
  Škoda, že se toho Adam Rykala nedožil. Tak aspoň pan Bednář přestřihne pásku a přijme od místních tisíceré díky. Jestli teda bude mít, jako nový radní na velké radnici čas.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 4. Václav Holuša :

  Místo PARKu PARKoviště. Co radši pořádný parkovací dům na té volné ploše sto metrů vedle? Jo a rád bych věděl, kde se poděly banány. :( http://ostravskesochy.cz/dilo/370-Kvet-Banany

  Thumb up 4 Thumb down 5
 5. Petr :

  A ten obchoďák, taky dobrý, barvičky a hnusně zazděné plasťáky, zkrátka supr pozadí pro luxusní parking. Jdu blejt velebnosti…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. zprzněnec :

  k čemu kvalitní prostor, když stavbu někdo takhle zprznil plastovými okny! to by mělo být trestné

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aldik :

  Václav Holuša: Jakého parku? Znáte vůbec situakci kolem URALu?! Tam nikdy žádný park nebyl, jen místo pro bezdomovce a fetáky

  Thumb up 3 Thumb down 2
 8. O. :

  Konecne nejaky pokus o kvalitnejsi rekonstrukci verejneho prostoru na sidlisti a zase (pro nektere) vsechno spatne.
  Nereknu kdyby tam zas byl asfaltovy chodnik a na parkovisti zamkovka (nebo naopak), ale tohle je celkem pekny zacatek. Jestli tam jeste pribudou nejake vkusne lavicky a kose a udrzovavana zelen (treba jako na Hlavni tride), tak za mne ok.
  Samozrejme mohlo by na kazdem sidlisti byt podzemni parkoviste a nad nim vodotrysk, ale kdo za to bude platit?

  Thumb up 8 Thumb down 3
 9. jan :

  mozna by nebylo od veci aby se k tomuto nevyjadroval nekdo kdo to tam nezna, nezna historii toho mista. Takze v historii jeste za komaru muzeme mluvit o jakemsi namesticku tohoto sidliste, s novou funkcni kasnou a bazenky (nebo jak to nazvat). Po revoluci to vse zaclo chatrat krome supermarketu. Na lavickach polehavali bezdaci, a stalo se to místem setkávání neutešených přizraku. Z celeho toho mista (vcetne URALU, ktery soukromy majitel nechava dlouhe roky v hnusnem venkovnim stavu, dovnitr jsem se neodvazil) se stala hnusna smrduta dira. Urcite bych uvital radsi nejaky mikro zeleny park, nicmene to by nevyresilo shromazdovani individuii. Takeze kdyz z toho udelaji parkoviste, tak ok. Parkovani tam je velky problem i kdyz mista kde postavit dalsi plochu je tam opravdu hodne. Me spis udivuje jak dlouho to delaji. V Bohumine uz by to bylo 3x hotove. Jen poznamka skulptura z kasny neni vyhozena, ale udajne se premistit na jine misto v Ostravě.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. aggu :

  O.: Opíjet rohlíkem je tak snadné…. Prý pokus… Milý pane O, právě jste zaplatil 11 mil. ze svých daní za zprznění prostoru ve kterém žijete. Zároveň jste si nechal svými zastupiteli namluvit, že nepotřebujete kolem sebe kvalitní a udržovaný veřejný prostor a stačí vám, když máte kde na noc zastrčit svého rezavého renaultka. Pokud je pravda co píše jan, že ta skulptura se bude stěhovat pryč (ať už si o ni může jeden myslet cokoliv, k té „sámošce“ se hodí), tak to je už úplně plivnutí do (mj.) vašeho ksichtu a důkaz č. 245 o rezignaci místního establishmentu – na to, že by někdy snad mohla být z Výškovic (Jihu) dobrá adresa. Jim je to evidentně buřt. Dobré adresy se dělají právě tak, že se investuje do veřejného prostoru, ne do parkovišť. Tenhle vylhaný názor, který jste bez kritiky přejal z novin od politiků „že největší problém města je nedostatek parkovacích ploch“ bude mít negativní konsekvence. Budete žít víc a víc v odlidštěném prostředí, které se Vám před očima změní v ghetto. Ani nebudete vědět jak. Koho takové prostředí bude přitahovat a koho odpuzovat? Odpovězte si sám. PS: ti politici, kteří vám tohle postavili pod nos, žijí jinde. Na to vemte jed.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 11. aggu :

  O.: PS: Tady máte spoustu příkladů co chtít od politiků ve městě. Vodotrysky tam být ani nemusí.
  https://www.urb-i.com/before-after

  Thumb up 5 Thumb down 5
 12. O. :

  aggu:
  Ty vole Aggu (promin jestli se Te dotklo to pratelske osloveni :)), napred jsem na ty blaboly ani nechtel reagovat, ale zkusim to.
  1. Je mi Te lito, v jakem svete asi zijes – „vsechno spatne, a za vsechno muzou ti nahore“
  2. V tom miste nebydlim, takze je mozne ze jsem mimo, protoze nechapu nejake mistni souvislosti, nicmene stojim si za tim, ze ta rekonstrukce zatim neni hodna takove ostre kritiky, spis naopak.
  3. Vyskovice (a mozna Jih obecne) nejsou dobra adresa a nejspis brzo ani nebudou (muj subjektivni nazor), i presto je dobre snazit se i tam zlepsovat verejny prostor, coz se timto deje.
  4. Parkovani je na vetsine mist probelm a je treba ho resit, ovsem nikoliv obstrukcemi ridicu.
  5. Rezavym renaultem dikybohu nejezdim :)
  6. Ty priklady jsou hodne nefer, porovnavat historicka centra mest s panelakovym sidlistem…. Podobne pekne fotky se daji nafotit i v Ostrave, fakt nemam pocit, ze jsme nejake zanedbane gheto.
  Preji veselejsi zitrky, mene negativismu atd… :)

  Thumb up 8 Thumb down 2
 13. aggu :

  https://en.wikipedia.org/wiki/Broken_windows_theory

  Thumb up 1 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.