Rekonstrukce prostoru před Uralem

Vše je hotovo a své místo zde našla i plastika.

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Teď ještě aby soukromý vlastník opravil tu budovu, Albert svou část už má v novém. A úplně nejlepší vyhodit z tama hernu, hospodu, bar či co tam všechno je :D Hodila by se tam nějaká jídelna s dobrým jídlem za slušné ceny, ne klasická restaurace ale.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 2. thvari :

  Takovou péči potřebuje dneska snad každé sídliště v Ostravě. Tady se to očividně povedlo.

  Thumb up 11 Thumb down 5
 3. balde :

  super, snad to Jih udrží i na náměstí plánovaném

  Thumb up 5 Thumb down 4
 4. aggu :

  Jako odkladiště starých oktávek a fabií to docela ujde. Trochu luxus, ale co, každá společnost má nějaký svůj fetiš. Jinde se preferuje prostor ke scházení nebo drobnému otevřenému trhu, což tady mezi těmi výfuky nejde. Nevadí. Protože ani starostovi to nevadí.
  Dominantou „prostoru“ je mohutný sloup, který na místní „piedestal“ vynáší solární panel. OK, Jih jde s dobou. Plastika vedle sloupu je ve zvláštní pozici, ale jsou to banány, tak co. Pak trochu punku s těmi rozházenými kostkami. Hnědá je dobrá. Truhlíky nemohly chybět, a aby nebyly fujky šedivě betonové, jsou polepené laťkami. Eko. OK. A aby toho punku zas nebylo moc, tak jedné straně dominuje les naváděcích tyček pro automobily. Jen je škoda, že tam nejsou blikající ledky.
  Celá mizanscéna upomíná na Donbas před rozstřílením.
  Tam by chtěl bydlet každý.

  Thumb up 10 Thumb down 11
 5. Mech :

  A k čemu je ten sloup se solárním panelem? Počítadlo uznalých pokývnutí hlavou?

  Thumb up 3 Thumb down 3
 6. David :

  Já nechápu komu se to líbí… viděl někdo jak to vypadalo předtím? Z toho velkého centrálního prostoru který měl sloužit lidem je teď parkoviště s pár kostek rozházených dokola na které se sotva vyšplhá dítě, spadne a rozbije si hlavu… kde jsou aspoň lavičky? V té oblasti už bydlí jen starší lidi a Ti by se mohli posadit na něco pohodlnějšího. Opravdu nechápu jak tohle mohlo projít.. myslím že to dělalo jak jinak Projektstudio, které moc nepochopilo jak využít současný zohavený stav, jen tím že tam hodí vydlaždičkované kostky pro auta… když už tak proč tam kolem nechali ty trapné pusté plochy – tak to už tam měli přidat dalších 5-6 stání ať je to pořádné parkoviště…. Další detail, kde můžu nechat kolo.. je tam vůbec někde místo kde si to kolo uzamknu??? Květináče před Albertem absolutně vyhozené peníze, lidi do nich budou po nákupu házet smetí, nebylo by lepší vysázet nějaký živý plot nebo kytky v tom pásu mezi stromy? Tohle je opravdu příklad megaprůseru jak z veřejné plochy pro lidi udělám plochu pro auta!!! Klidně se mrkněte na Google mapy kde je starý stav a kolik centrální plochy vyčlenily jen pro auta…. takhle opravdu ne :(

  Thumb up 10 Thumb down 5
 7. Ambry :

  Souhlasím – stalo se z toho pouze lépe vypadající parkoviště, bez jakékoliv zeleně. Jako volná plocha pro veřejnost nic. Lavičky asi nejsou schválně, bo by se tam povalovali individua z nonstopu a bezďáci. Místo květináčů mohly být stromy. Už je vidět, jak tam šikovní řidiči jezdí po hlíně. Jsem zvědavý, kolik bude po noční šichtě v nonstopu rozbitých skel a vykradených aut, když to budou mít ti borci přímo pod nosem. Použité materiály nejsou špatné, není konečně přiblblá zámkovka v kombinaci šedá/červená, ale celkově nic zvláštního. Daleko více mě ale vadí to, že to je jenom kousek z celého sídliště, nalevo nic, napravo nic. 15 let jsem zde bydlel, takže vím, že se v této části Jihu kolem ulic Jugoslávská/Tylova/Rotrova nic nezrobilo, pořád popraskané asfaltové chodníky, mobiliář žádný, betonové socialistické zálivy na popelnice, zeleň původní…Chce to komplexně řešit ucelenou část obvodu, jako to dělají třeba na Fifejdách. Takže celkově určitě zklamání.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 8. koudy :

  Až na to že jsme přišli o plazu a dostali parkoviště je to pěkné. Dobré materiály.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. balde :

  David: kdo se tam kdy sešel? :D :D :D

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Crazym :

  koudy: O co že jsme to přišli? O plazu? To je nějaké místo na plazení se z hospody domů nebo z domu směrem na MHD? Co taky v té lokalitě :DD Ale to je snad dobře ne? Říká se tomu pokrok, už se neplazíte z noclehárny na MHD, jezdíte auty, tak máte parkoviště :DD Vlastně vám vyšli vstříc a dokonce jak jste řekl s dobrými materiály :DD A vy si furt stěžujete….

  Thumb up 7 Thumb down 0
 11. aldik :

  David: Ano, znám původní stav a nic pěkného, sloužilo to tak akorát bezdomovcům a jiným pochybným existencím, na sídlišti jsou teď daleko víc potřeba právě ty parkovací místa, lidi se můžou scházet i na volném prostoru mezi domy, ne přes supermarketem- hospodou ;)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 12. David :

  balde: no ty určitě ne… to bys musel trošku znát nejen téma ale hlavně lokalitu o které nemáš ani páru :)
  aldík: bezdomovci nezmizeli neboj, Ti si lehnou přímo na kapotu těch aut ožralí, s radostí se vychčijou na přední kapotu a že si můžou vybrat podle modelů.. paráda :) A jo každý si může zalézt domů ale není lepší zůstat venku než jen sedět non stop doma? V zahraničí ten model funguje, zkus se na to zaměřit jestli pojedeš západním směrem…..

  Thumb up 0 Thumb down 5
 13. balde :

  David: tak to je fakt smutné že vám usínají bezďáci na kapotě auta, holt asi drsná čtvrť no

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. David :

  balde:
  o drsných čtvrtích bych klidně věnoval jinou rubriku, zajdi si do Uralu na pivko, zaparkuj si tam a pak nám pověz jaký to je skvělé vyřešené parkoviště a nezapomeň poděkovat radnici a Projektstudiu… PS: nám-mě nepadlo ani slovo, v tvém případě bude lepší ze zdržovat těch nemotorných úvah…

  Thumb up 0 Thumb down 6

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.