Barcelona Residence – aktuálně

Magistrát ve Frýdku-Místku už nově pro stavbu vydal společné územní rozhodnutí a stavební povolení. Objekt ve tvaru „L“, který vznikne v atraktivní lokalitě u Bezručovy a Palackého ulice v sousedství sadů Bedřicha Smetany, má mít dvou až pětipodlažní jednotlivé sekce.

Podle původních plánů, které počítaly až se 130 byty ve vyšším standardu, měly být chystané bytové domy ještě rozměrnější, což se ale nelíbilo magistrátu. Investor ve spolupráci s projektantem proto snížili výšku objektu z šesti pater na pět a v jedné ze sekcí jej zkrátili o dva moduly.

Podle stavebního úřadu je stavba v souladu se záměry a cíli územního plánování. „Užívání daných bytových domů nebude do budoucna rušit ani jinak obtěžovat vlastníky sousedních nemovitostí a ani vážně ohrožovat jejich zdraví a majetek. Případné vlivy budoucího provozu na okolí, které by v budoucnu mohly být zdrojem obtěžování sousedů, nebudou převyšovat nad míru přiměřenou poměrům dané lokality,“ uvedl úřad.

zdroj: barcelonaresidence.cz

Dopravně má být území napojeno na Bezručovu ulici. Město má ale stále zájem novou bytovou výstavbu napojit na Třebízského ulici, aby nebyla zatěžovaná už dnes vytížená Bezručova ulice. „Vše komplikují nevyjasněné majetkové vztahy, pozemky zatížené exekucí, takže vyjednávání o vedení dopravy Třebízského ulicí jsou složitá a zdlouhavá,“ podotkl náměstek primátora Karel Deutscher.

V případě, že by se napojení na Třebízského ulici nepovedlo, je zpracována studie na úpravu Bezručovy ulice, kde vzniknou nová parkovací místa. A to tak, aby byla ulice plynuleji a snadněji průjezdná. „Studie nabízela několik variant úprav, o vítězné rozhodli občané dané lokality. V dohledné době se bude vyhlašovat soutěž na zpracovatele projektové dokumentace, tedy dál se bude rozpracovávat varianta, kterou si občané sami vybrali,“ doplnil náměstek primátora.

Nový objekt má mít jedno podzemní podlaží vyčleněné pro parkování vozidel a technologické zázemí. V rámci stavby se chystá propojení pěších vazeb od Palackého ulice směrem do parku přes vnitroblok bytového domu. Je navržen průchod pod bytovým domem s pěší vazbou na park.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  Super a teď ty projekty z třetího největšího města ČR? Čekám záplavu projektů o odchodu Ostravaka, tak snad na jaře se ledy pohnou.

  Thumb up 20 Thumb down 0
 2. aggu :

  Investor chtěl 6 pater, městu se to nelíbilo….

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. FM :

  Na ploše projektu už jsou vykácené stromy a nálety. Tak snad už se to nějak pohlo :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. FM :

  Narazil jsem na pracovní nabídku, kde hledají zedníky pro tento projekt s nástupem od září 2019. Takže už se snad brzy začne i stavět :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.