Kulturní dům Ostrava-Vítkovice

Vizualizace a popis novostavby Kulturního domu v Ostravě-Vítkovicích. Tento projekt je příklad toho, proč by se na veřejné stavby měly dělat architektonické soutěže.

Vítkovicím už dlouho chybí místo, kam by mohli občané v hojnějším počtu vyrazit za kulturními a společenskými zážitky. „Ano, na území obvodu sice stojí Český dům a Rothshild Palace, ale ani jeden z nich není ve vlastnictví obvodu. Kromě toho prostory Českého domu využívají ke svým potřebám členové T. J. Sokol Vítkovice a Rothshild Palace je dlouhodobě uzavřen,“ říká místostarosta Petr Kutěj a dodává, že poté, co vítkovické zastupitelstvo schválilo záměr výstavby nového kulturního střediska, byla vypracována odborná studie. „Objekt s kapacitou zhruba 250 osob by měl stát na náměstní Jiřího z Poděbrad v bezprostřední blízkosti knihovny, s níž bude spojen zastřešeným spojovacím krčkem. Jeho součástí by měla být kromě jiného i kavárna, která na náměstí doposud chybí,“ pokračuje s tím, že na akci v hodnotě 40 milionů korun se bude obvod snažit získat prostředky z dotačních titulů.

zdroj: vitkovice.ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Slosor :

  Ona může klamat špatná vizualizace. To oranžové pokud dobře vidím je cihlová fasáda a jestli bude mít trochu tmavší odstín, může to vypadat dobře. A samozřejmě doufám, že si odpustí ten nemožný nápis.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 2. Brzda :

  Souhlas s Slosor. Pokud by to byla cihla, tak to samozřejmě do Vítkovic padne jako prdel na hrnec. Tomu nápisu chybí jen tři vykřičníky….

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. aggu :

  Slosor: Já myslím, že tady nemůže být klamavého nic.
  Myšlenka dobrá, prostor dobrý, způsob provedení špatný, výsledek katastrofa provinčního formátu.
  A úplně nejvíc humorné je to, že pan „starosta“ nebo „místostarosta“ se zase někdy někam pochlubí „úžasnou historickou architekturou Vítkovic“. Kterou zároveň poškozuje nebo nechává poškozovat jiné.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Slosor: Ta vizualizace je hrozná, to je fakt. Ale vypadá to spíše na nějaké panely, jako jsou ty šedé.

  Nicméně to i tak vypadá ohyzdně. Někam umístit cihlu, jen kvůli toho, že jich jsou Vítkovice plné, neznamená, že z toho bude hned kvalitní dům. Samotné členění objektu, nerespektuje umístění. Hrozné.

  Vždyť i nedávno postavená PRŮMYSLOVÁ HALA, kousek dál na Prokopa Velikého, vypadá lépe jak tento KULTURNÍ DŮM. https://www.msstavby.cz/vyzkumne-a-vyvojove-centrum-temex-4-20-04-2018/

  Thumb up 14 Thumb down 0
 5. zerdě :

  ja bych jej asi nechal udelat vyssi, je to rohovy barak a k tomu na namesti

  Thumb up 11 Thumb down 0
 6. Pavel :

  Nesouhlasím, že Vítkovicím chybí místo pro kulturní zážitky.
  DOV vč. Gongu, Heligonky, atd. neexistuje?
  Zrekonstruované kino Mír (dnes http://www.divadlomir.cz) taky neexistuje?
  A pokud se týče architektury, nevidím ani krapet snahy navázat na výškové a tvarové poměry sousedního domu. Pouze další tupá krabice.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 7. Winter :

  Naprosto strašlivé, i kdyby to bylo obloženo zlatem. A jen tak mezi námi, rozdíl mezi kulturním domem a soukromými podniky je značný.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 8. Pedro Prkenný :

  Kdyby to aspoň trošku respektovalo okolní zástavbu na náměstí… to připojení k vedlejší budově je naprosto strašné. Ale tak jo, lid si volí nuly, jejichž estetický cit dosahuje vrcholu u filmových děl Zdeňka Trošky, tož se nemůžeme divit, že nám to ti zvolení zástupci vrátí se vším všudy :-D

  Thumb up 15 Thumb down 0
 9. Jann :

  Slosor: Nechci být špatným prorokem, ale tohle cihla rozhodně nebude. Stavba spíše vypadá na betonový monolit a panelovým opláštěním. A i kdyby to cihla byla, to místo si zaslouží rozhodně víc, jak píše autor příspěvku.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 10. Pat :

  Myslím , že to není zas taková hrůza ( pokud to bude cihla ) , jen by to výškové mohlo navazovat na vedlejší dům ..

  Thumb up 3 Thumb down 6
 11. rasta :

  Tohle byl ještě předvolební blafák ČSSD na radnici. Teď snad bude mést jiné koště. Misto kulturaku by měla obec zatlačit na majitele objektů, které dlouhodobě chátrá v blízkém okolí a jejichž vzhled je horší než po roce 1945. A taky udržovat čistější veřejný prostor. Je trapné provázet turistické skupiny po ulicích, kde se válí odpadky a špína. To nemluvím o nepřízpůsobivých, kteří se za vlády socanů natáhli zpět. Před osmi roky to bylo celkem fajn nastartováno. Bývalý starosta Dlabal dostál svému příjmení a měl podobný přínos pro Vítkovice jako Ostravak pro centrum.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 12. Aleš K :

  Takový typ stavby se mezi okolní zástavbu očividně nehodí.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.