Rekonstrukce Náměstí Republiky ???

Ze zastřešení podchodů bylo sundáno boční oplechování. Jelikož tímto práce začaly a zároveň i skončily tak mohu pouze parafrázovat slavnou větu profesora Hrbolka – no a co bude dál?

Související články


Komentáře

 1. Winter :

  Podle mě byly sundany proste jen proto, aby nikomu nespadly na hlavu. Mezi nami: dokážete si namesti republiky vůbec představit bez libe vune chcanek a strachu k svoji penezenku?

  Thumb up 59 Thumb down 2
 2. Patrik :

  Humus ale prý jsme pěkné moderní město…

  Thumb up 15 Thumb down 13
 3. panakis :

  … a pise se rok 2020? a jooo.. pokrok.. Podle me je reseni jednoduche.. Jebat… Vsak to nikomu nevadi.. nikomu to neprekazi.. koho to vlastne zajima? Asi tak… a budou volby. koho budes volit ty? a jooo.. vlastne… jebat.. :) asi tak.. Za me je to k placi.. ale co uz ja stym.. utru slzy a jdu dal.. ach jo..

  Thumb up 9 Thumb down 11
 4. aggu :

  Tohle mě fakt netrápí. Trápí mě to, že se zase objevil nějaký ynženýr s normami ČSN v kapse a se vzorečkem, ve kterém mu vyšlo, že kruhový objezd by byl „neprůjezdný“.
  Fakt by mě zajímalo, jak to dělají v Paříži na Trocadero, že tam nikdy nepřišel ynženýr a nezavřel jim to.
  Takže ostravský kulaťák (asi) nebude. To znamená, že tam zůstane dálniční přivaděč, že tam zůstane navždy obechcaná točna trolejbusu. A tím pádem sbohem Náměstí. Ať žije „Přestupní uzel“.
  dprdlkrvfx
  MAPPA hilfe!!!

  Thumb up 23 Thumb down 8
 5. Winter :

  Nevzyvejte mappu – ta sama nevi co se sebou, natož aby něco řešila (ahoj Ondro).

  Thumb up 14 Thumb down 12
 6. rom :

  Co na to MAPPA? Mlci?????🙉🙈

  Thumb up 12 Thumb down 8
 7. Eman :

  Když Mačuru zajímají jen jeho aktivity na Cejlonu a megalomanské projekty, a ne jak město vypadá z pohledu běžného udržitelného života a jaká je v něm bezpečnost, tak se nedivme.

  Thumb up 17 Thumb down 19
 8. petr :

  hlavní je že o 100 metrů vedle budeme mít novou koncertní halu :-D Potěmkinova vesnice

  Thumb up 18 Thumb down 19
 9. Rado :

  Patrik: Netuším, proč dostáváte negativy, když má Ova do moderního města opravdu daleko. Veřejný prostor katastrofální, vidět Náměstí republiky jako turista, hned kupuji zpáteční lístek a jedu pryč. Kdy už někdo pochopí, že ty vstupní brány do města musí nějak vypadat. Víc a víc se mí líbí to, co se děje v Polsku, Katowice, Gliwice. Bude tam Amazon, vzniká tak supermoderní přestupní terminál a Ostrava neumí opravit ani chodníky, viz jiná diskuze. Stačí se dívat tady a hned zjistíte, že je v Ostravě něco blbě, link: https://www.slaskibiznes.pl/.

  Thumb up 24 Thumb down 15
 10. Leny :

  Rado: Já jsem teda byl loni v Zabrze (170 000 obyvatel, město mezi Glivicemi a Katovicemi) a je to naprostý masakr. Zdevastovaná oprýskaná díra. Viděl jsem v tu chvíli Ostravu 90. let. Začíná to u toho, že běžným oděvem tam jsou šusťáky a mikina s kapucí.

  Thumb up 18 Thumb down 2
 11. MN :

  V Katowicích mají taky velké projekty a dokonce ještě mnohem horší superkřižovatky v centru města. A veřejný prostor tam opravdu není všude úžasný, to jen na hodně exponovaných místech vypadá dobře. Myslím, že přesně o tom je ten obdiv ke Katowicím, protože ta škaredá místa tam umí akorát líp schovat. V Ostravě se nové stavby a rekonstrukce “ztratí” někde mezi barákama, zatímco hlavní tahy se ponechávají svému osudu. Celá ulice 28. října je hnusná. A když z ní odbočíte, tak i v těch Mariánkách vypadají ty postranní ulice leckdy líp.

  Thumb up 28 Thumb down 1
 12. Slosor :

  Gliwice? To je to město dvakrát větší, než Olomouc, které údajně neuživilo tramvajovou síť dvakrát menší, než Olomouc a po více, než 100 letech provozu jí zrušilo? Město, kde stačí i v historickém středu z Rynku odbočit do boční uličky a budu si připadat jak na Cihelní a ani k tomu nepotřebují cikány. Opravdu příklad hodný následování. Polsku rozhodně fandím, ale zatím bych bral inspiraci raději jinde.

  Thumb up 19 Thumb down 3
 13. Staré Dacan :

  Byli jste někdy na nádraží v Katowicích (308 tisíc ob.), Prošli jste si někdy okolní ulice? Ne? Já ano, toto pondělí a všem místním elitám jak výstavby, tak plánování a projektování si tam dovoluji doporučit zajet a prostě a jednoduše cokoliv tam zahlédnout just okopírovat. Když jsem pro změnu ve středu odjížděl z hlavaku jižním směrem tak se mi zase (since 80s) chtělo …. Brečet? Smát se? No ne, ale je mi to hlavně líto. „Nevím“ čím to je. Ale prostě v Ostravě se ten bod zlomu ještě stále nepovedl. Snad se někdy povede. Ale fakt si tam zajeďte, je to 45 až 50 min autem a hoďka a třičtvrtě vlakem. Jo a hlavně, jak to bude s námrep? Nebylo by nakonec nejlepsiy nejlevnější a nejchytřejší se vystát na tu Mamulovu hru na pražské metro a prostě tam udělat nové zastávky, pár přechodu a parčík? Jakože chápu, že je to asi vlastně celé most, je tam větrání Šalamounovy jámy atd ATP, ale proč to nezkusit jinak?

  Thumb up 14 Thumb down 5
 14. Leny :

  Staré Dacan: Vidím to jinak. Katowice rozhodně nejsou městem za bodem zlomu. Od revoluce ztratily už 80 000 obyvatel a ještě nedávno byl úbytek až 3000 ročně a vzhledem k stále otevřeným dolům a navazujícím provozům mají to nejhorší teprve před sebou.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 15. aggu :

  Leny: Bohužel.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 16. thvari :

  Ne že bych nás chtěl v Ostravě omlouvat, ale v ČR asi nemáme talent na hezké vstupní brány do města.

  Praha hlavní nádraží, pamatujete, jak tam ještě před deseti lety lítali v hlavní nádražní budově hejna holubů? Oukej, oni ji celkově vyspravili, teď už se ted pustili i do těch historických částí, ale pořád to tam částečně vypadá jak na Balkáně. Před historickou budovou odporná magistrála a strašně podivně a nelogicky řešený přestup na busy airport express – jezdím tam pravidelně a stjeně to nikdy nemůžu najít. Dole Sherwood, pomočená schodiště a vnějšek haly jak v nejlepších 80. letech. Naposled jsem zaregistroval před halou nějaké podivné dřevěné stánky. Jakože cože?

  Brno to samé, dlouho jsem ta teda nebyl, ale ty pasáže s levnými butiky a šuntem v podchodech z nádraží, neupravená nástupiště a historické prostory, nelogicky řešené prostory před nádražím. Co vím, tak to prochází opravou, tak mě opravte, jestli aspoň tam se to zlepšilo.

  O Ostravě radši mlčím. Aspoň máme ten Svinov, kde člověk z krásného nádraží vstoupí do … přilehlé vesnice. :-)

  Na koho mám apelovat, aby se to zlepšilo?

  Thumb up 22 Thumb down 2
 17. Adam :

  Proč mají zdejší diskutéři takový talent na porovnávání jablek a hrušek? Katovice mají o polovinu vyšší rozpočet než Ostrava, úplně jinou pozici v zemi (a to v zemi úplně jiné velikosti a tudíž úplně jiných přerozdělovacích a investičních možností), úplně jinou geografií.

  Buďte rádi, že ČR je na rozdíl od Polska zemí, kde už drtivá většina lidí nežije ve špinavé díře. Můžete si v Polsku uměle vybírat příklady čehokoliv pozitivního a páchat argumentační fauly. O celkové situaci to neříká nic.

  Jestli chcete něco zlepšit, zdržte se keců a začněte pracovat.

  Thumb up 20 Thumb down 7
 18. Rado :

  Já si myslím, že zrovna estetickou stránku věci posuzovat můžeme, to nemá moc co dělat s rozpočtem města. Srovnám si nádraží s nádražím, náměstí s náměstím, sportovní halu se sportovní halou (např. tu v Gliwicích bychom mohli závidět). Prostě z těch Poláků mám pocit, že chtějí něco změnit, z Ostravy teda vůbec. Jenom hromada keců, ale skutek utek. A na rozdíl od Katowic Ostrava investory netáhne, to bych řekl, je zásadní problém. V krátké době bude v Katowicích další konference světového významu, čím takovým se může pochlubit Ostrava? V dopr. dostupnosti je na tom Ostrava taky mizerně. Ne že bych chtěl vyzdvihovat našeho severního souseda, ale holt hodně cestuji, tak si všímám rozdílů.

  Thumb up 14 Thumb down 9
 19. balde :

  můžeme si dát příklad menší město vs. Ostrava a to Litomyšl, která je v česku brána jako město moderní architektury. Rozpočet není důležitý, kdyby všechny renovace v Ostravě byli na úrovni Litomyšle, tak se tu nemáme moc o čem bavit. Max o tom komu se to líbí víc a komu míň.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 20. 109 :

  To místo je vůbec bizarní a chování města ještě více. Do podchodu narvali před časem světelné reklamy, čemuž padla za oběť jedna z bezpečnostních kamer. Polovina podzemní části není navzdory slibům minulé radnice dosud vyčištěná, protože je to soukromý pozemek (ČSAD?). Pekárnu v budce před pár týdny přestěhovali z čisté části právě do té špinavé, protože se městu budka nelíbila. Chápu, že ta budka Peza není nic moc, ale ty svítící vitríny, bilboardy po celém městě a kdejaká znečištěná zastávka a trávník dělají městu daleko horší reklamu. V Polsku mají aspoň centra čistá, tu není ani to.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 21. Adam :

  Rado: Keců se dopouštíte vy teď, a to přesně těch argumentačně klamavých keců, o kterých mluvím. Porovnáváte průměrné podmínky v jednom městě se zaujatým výběrem „nejlepšího“ celé oblasti či země. To je STUPIDNÍ porovnání. Já do Polska taky jezdím často, a zjevně na rozdíl od vás se podívám i do normálních obytných oblastí mimo centra vybraných velkých měst. V Polském Slezsku je průměrný bytový dům s okolím asi tak na úrovní nejhorších 10 % v Ostravě. Menší města tam vypadají jako ze 70. let. Kromě pár „výstavních míst“ zůstává Polsko ve velké většině dírou, ve které velkou většinu kvalitních věcí postavili ještě Němci, a Poláci to neumí ani udržovat ve slušném stavu.

  Ale to je všechno úplně jedno – jestli se vám osobně stav v Ostravě nelíbí a musíte ho nutně srovnávat s předpojatě vybranými příklady odjinud, nebrečte furt na internetu a běžte proboha něco postavit! Vaše kecy nemají žádnou hodnotu.

  Thumb up 17 Thumb down 14
 22. Jája :

  Nejdříve ukrojí autobusák obchodem, pak donutí lidi přestupovat u Karoliny, pak donutí meziměstské autobusy vyhazovat lidi někde na periferiich, tak k čemu nějaký dopravní úzel na Náměstí Republiky?
  Zbourat vše a srovnat se zemí. Za tu dobu, co tam nebydlím se nic nezměnilo. Jen řeči se pořád vedou.
  Opilců a agresivních cikánů včetně smradlavého podchodu škoda nebude.

  Thumb up 17 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.