Ostravica – aktuálně

Bourací a záchranné práce uvnitř Ostravice-Textilie jsou v plném proudu. Podle vlastníka objektu bude záležet jen na stavebním úřadě, zda bude část komplexu v příštím roce znovu otevřena. O druhou část objektu se podle informací Deníku uchází nový kupec.

Poslední týdny je stavební činnost vycházející zevnitř někdejšího módního domu Ostravice-Textilie ještě intenzivnější. Před objektem se střídají velkokapacitní kontejnery. Intenzivní práce na zabezpečení objektu ale podle Daniela Zemana, nyní už stoprocentního vlastníka objektu, probíhají už déle než rok.
„Pracujeme intenzivně na tom, co se uvnitř dá dělat bez kooperace se stavebním úřadem. Ten mi totiž neustále hází klacky pod nohy,“ stěžuje si Zeman. „V podstatě chce, aby se části budovy, které jsou zkolaudované, kolaudovaly znovu,“ popisuje majitel.


Práce uvnitř budovy jsou v pokročilé fázi, nyní se pozornost majitele zaměřila na statiku a opravu střechy. Zda dodrží svůj plán, tedy znovuotevřít zachovalejší objekty A a B (blíže k Nádražní ulici a ulici 28. října), si ale netroufá odhadovat. „Nedávno jsem četl, že je Česká republika na 159. místě na světě ve složitosti a délce stavebního řízení, takže asi tak,“ reaguje Zeman.

„Pravidelně se spolu s majitelem setkáváme a informujeme se o postupu. Pan Zeman do údržby objektu investoval už několik vyšších jednotek milionů korun,“ všímá si primátor Ostravy Tomáš Macura. Více ohledně zpřístupnění a nové podobě budov bude známo v létě, kdy chce majitel Ostravice-Textilie uspořádat diskuzi o architektonickém návrhu, do níž zapojí i univerzity z Ostravy a Liberce.

Zeman v současnosti vlastní všechny čtyři budovy, o dvě z nich (budovy C a D, stojící blíže k Hotelu Imperial) však u Daniela Zemana projevil zájem nový investor. „S věcí prozatím nechce být spojován, nejdříve má v plánu představit se politické garnituře města, aby věděli, kdo je a jaké má s části Ostravice plány,“ vysvětluje vlastník, jenž by měl rád o možnosti prodeje jasno do konce července.


Zájem o Ostravici přednesl ostravskému primátorovi na investičním veletrhu v Cannes také zahraniční investor, který má však zájem o celý objekt. Tato možnost ale podle Zemana není úplně reálná, a tak v budově A počítá s komerčním využitím (restaurace, tržnice apod.), objekt B chce naplnit kulturním programem. Nový zájemce o zchátralejší objekty C a D má podle informací Deníku v plánu vybudovat v nich hotel. Zpřístupnění této části objektu je ale podle vícero zdrojů reálné až mezi lety 2022 a 2024. „O detailech případné koupě ani v jednom případě zatím nemohu hovořit,“ říká Macura.

zdroj: denik.cz

Související články


1 komentář

  1. koudy :

    Chodím kolem toho denně a opravdu tam chlapi vevnitř postupně makají už dobře přes rok. Od pohledu je tam čisto. Zalechl jsem, že brzy by snad měli být i okna.

    Thumb up 9 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.