Rekonstrukce DK Poklad v květnu

Kompletní rekonstrukce Domu kultury Poklad v Porubě za 242 milionů korun začne v květnu a hotová by měla být do konce roku 2014.

Hudební klub, nové restaurace, opravený divadelní, baletní, přednáškový i víceúčelový společenský sál. V neposlední řadě také nová alternativní scéna, učebny a klubovny. To vše nabídne lidem po rekonstrukci Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě.

Chátrající budovu, která je součástí památkově chráněného architektonického souboru Sorela, čeká komplexní proměna. „V plánu máme novou fasádu, výměnu zdravotechniky, elektroinstalace, vzduchotechniky. Udělají se nové rozvody vody a okna, budova se zateplí. Návštěvníky samozřejmě čekají nové interiéry, ale i venkovní sadové úpravy. Celý dům dozná velkých změn,“ uvedla jednatelka městské společnosti DK Poklad Radana Zapletalová. Doplnila, že se začíná s vyklizením celého areálu tak, aby se v květnu mohlo začít s opravami.

kd poklad

Podle náměstkyně ostravského primátora pro kulturu Simony Piperkové v současné době probíhá výběrové řízení na firmu, která rekonstrukci provede. „Výsledky bychom měli znát v dubnu. Pokud půjde vše hladce, v květnu rekonstrukce začne. Pak potrvá zhruba šestnáct měsíců. Na konci roku 2014 by měla být hotová,“ informovala Piperková.

Renovace objektu vyjde podle projektové dokumentace na 242 milionů korun. „Sto padesát milionů korun je momentálně uvolněno prostřednictvím úvěru z Evropské investiční banky. Zbytek doplatíme z rozpočtu města,“ vysvětlila náměstkyně.

kd poklad

kd poklad

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Ještě k tomu opravit letní kino vzadu a bude to dokonalé :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. thrpst :

  Ty vizualizace vypadají dost odpudivě.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Dan :

  A mně se ty vizualizace líbí hodně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  Nerikam ze se mi libi hodne, ale treba ta prvni vypada minimalne dobre!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  vizualizaci je vic v clanku z 3.5.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.