Rekonstrukce bytového domu Bílá 2

Práce byly dokončeny, ale dům vypadá zatím prázdný. Místo sousedního domu je nyní parkoviště.

Související články


Komentáře

 1. Jp :

  Vskutku minimalisticky studentsky kampus 🤷‍♀️

  Thumb up 11 Thumb down 0
 2. aggu :

  Katastrofa.

  Thumb up 2 Thumb down 9
 3. rasta :

  Tak co vím. Jsou tam tři malé byty a policejní služebna. Zbývající objekty jsou neslavného slovenského podnikatele, se kterým si obec neví rady. Jelikož podepsali hodně vyhodnou smlouvu. Hlavně pro město.:(

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Pepa :

  rasta: přesně tak, v MH se vždy podepisují „hrozně výhodné smlouvy“, na to byla pí Janáčková vždy kadet. A její stín Hujdus půjde myslím v jejich šlépějích.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Danek :

  rasta: Hoši já nevím, ale co si pamatuji tak Martin se snad i s tím slovákem sešel nebo to řešili korespondenčně.Já si pamatuji když se to tady projednávalo tak Martin tu psal, že snad jsem všichni ichtilové…a lžeme tady..když byli články v novinách..on myslím další přešlap Martina.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Chápu, že máš tendenci si rýpnout, ale opět lžeš. Byl to Hynek.
  Ani nevím, jestli se vůbec bavíte o skutečném majiteli.

  Já mohu jen říct to, že když projíždí kolem, tak vidím jak jsou byty postupně opravovány.

  Takže další tvůj přešlap.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 7. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Nechci si rypnout , ale opět jste tady z lidí dělali b….., že článek v deníku je lež a že že lidé v okolí si vymyšlejí.Sama Liana pak přiznala, že to zapinkali.opozice na obvodě hlasovala, aby s toho udělal zonu bez doplatků.zřejmě kdyby to tam bylo tak idilické tak nikdo z opozice toto nevysloví .Liana ta to nakonec smetla ze stolu…přece nepřizná svoji chybu, že.?..A nikdo tady neřekl, že se neopravuje.Jen se řikalo, že se tam přitáhlo plno dávkařu(ještě navíc dělajic bordel..proto i vznikla ta služ.policie v tomto domě)) odkudkoliv za účelem zisku z nájmu…a nenazívej mě lhářem.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Jsi lhář bez sebereflexe minimálně v tom, že jsi tvrdil, že jsem to psal já.

  Zbytek odpovědi je na Hynkovi.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 9. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Omlouvám se tedy,Ale nazvat někoho lhářem proto, že si splete Petra a Pavla je šilené.(redakce by měla být zodpovědná za informace zde podaná)Stačilo napsat, že ses k tomu nevyjadřoval a že se s tím Slovákem bavil Hynek a psal o tom Hynek..ne hned mě nazvat lhářem.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Radekace je společně zodpovědná za obsahy článků.

  Za komentáře je zodpovědný každý sám za sebe. Proto i každý komentuje pod svým jménem.

  A ne. Není to jedno. Sám by jsi nebyl rád, že bych tvrdil, že jsi neco napsal, přitom jsi to nenapsal. A ještě k tomu napsat „další přešlap“.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: se slovakem jsem komunikoval nekolikrat ja uplne v pocatcich v tom smyslu, ze me zajima co tam bude, protoze z jedne strany se lidi boji, ze tam budou ubytovny a z druhe strany obyvatele nevedeli jestli neprijdou o bydleni.

  „clanek v novinach“ si matne pamatuju „reportaz“, kde vyzpovidali vycepniho a pak nekoho, kdo bydli v okoli, vsichni rikali, ze je to tam hruza a ze se tam nove pohybujou nejaci lidi ze slovenska podle SPZ na autech a ze se tam z pohledu rekonstrukci nic nedeje. od te doby byla myslim jeste jedna reportaz, kde uz nejake baraky byly rekonstruovane uvnitr a venku se cekalo (to bylo tusim pred lonskou zimou).

  ja se s investorem ted delsi dobu nebavil, opakovane jsem mu nabizel prostor, pres ktery muze jednoduse ukazovat, co se tam deje a ze je to v poradku, no i kdyz jsem mel pocit, ze tomu byl nakloneny, tak prakticky vysledek je zadny, ale to je klasika, jsem na to zvykly.

  co tak z tech ruznych rozhovoru z obou stran (jak toho investora, tak terennich pracovniku, kteri se tam tehdy pohybovali) vim, je, ze prakticky nikdo nevi, co se v tehle socialnich vrstvach realne deje. vi to maximalne terenni pracovnici a to jen pokud tam dochazeji, nejsou vsude (a jestli se pohybujou stale zde, nevim). mozna urcity nahled maji jeste mestaci, ale s tema se nikdo nejak extensivne vykecavat nebude zejo..

  muj postoj k veci je, ze verim spis investorovi, ktery mi naprimo sdeli zamer a co se ne/deje a proc, nez neco soudit z „reportaze“ postavene na rozhovoru s nejakym vycepnim. to je sice fajn dojmologie a nerikam, ze ti lide lzou, ale nekdy pocit z venku a praxe uvnitr jsou dost odlisne veci, zvlast pokud jde o vztah k minoritam / socialne slabsim atd.

  prakticky v jakem stavu to ted po roce je a jaka je tam situace, nemam poneti. jeste upozornuju, ze letosni demolice vedlejsiho domu a rekonstukce tohoto na policejni sluzebnu neni soucasti toho projektu, to zustalo obvodu, investor vlastni ten zbytek.

  posledni info od investora bylo, ze co mohli udelat bez stav. povoleni, udelali a na zbytek musi pockat (a pres zimu to nepujde), ze byl prekvapeny jak dlouho to trva. ale je to rok stare info, od te doby jsem s nim nekomunikoval.

  rasta: ja uz se nechcu opakovat, ale samozrejme ze to je vyhodne, obvodu vytrhl trn z paty, tady desitky let zanedbana lokalita plna socialnich pripadu presla pod soukromnika a porad si s tim..

  Thumb up 7 Thumb down 0
 12. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: JO díky za info.Spíš jde o to , že tak nějak sousedé bydlicí vedle, pozorují něco jiného než tam doposud bylo.a zřejmě ti lidé netrpí paranojou.Na základě nějakých impulzů ta reportáž vznikla.Proč některé obyvatele museli opustit domovy a misto nich přišel někdo jiný nechápeme ani jeden ani druhý.:paradox je ten, ež ti druzí jsou v chovaní horší.Já za sebe mužu říct, že po letech součastná vláda dává dohromady poslední střípky zakona a zřejmě od 1.1.2019…bude cca.15bodů, aby se zamezilo byz.s chodobou(cenová mapa, aby stát neplatil víc než musi(třeba 1+1byt 12tis., hyg.normy,ošetření v živn.zákoně atd.)… díky bohu za to..

  Thumb up 5 Thumb down 2
 13. Crazym :

  Danek: Klid člověče, nikdo z Tebe blba nedělá, Ty už jím jsi a hravě jsi to zvládl sám :DD

  Thumb up 8 Thumb down 8
 14. Danek :

  Crazym: Není nad to přijí bezduvodně někoho urazit a odejít.Ty máš zase co za problém?

  Thumb up 5 Thumb down 5
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: ale tady se byznys s chudobou nekona, porad plati, ze zamer je studentsky campus, ale samozrejme nejde lidem pod zadkem skoupit dum a vystehovat je. a kdyz uz ne pravne, tak to nejde eticky. nevim kolik studentu by se tam pak stehovalo, kdyby to melo tuhle povest…

  na druhou stranu bylo receno, ze ti, co meli dluhy, nebo problemy, ti vystehovani byli (rsp. jim dobehly smlouvy). takze jestli tuhle transformaci nekdo z venci vnima jako zhorseni stavu, je mozne, jestli je to objektivni, ja nedovedu posoudit, ale z logiky veci to nedava prilis smysl.

  na zaklade jakych impulzu vznikla reportaz.. mno schvalne jsem si to vytahl a precti si to jeste jednou. je tam pan, kteremu „se donesly zvěsti“, pak mistni pani, ktera se neceho obava a pak vycepni/cisnik, ktery prohlasil, ze na to lidi u piva nadavaji. tot vse. to uz mohli rovnou udelat reportaz z toho, co kdo napsal do komentaru na msstavby zejo :)

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/bedriska-kdepak-lidi-vice-zajima-kolonie-cerveny-kriz-20180216.html

  a jeste si neodpustim jednu poznamku: nejsem si uplne jisty, jestli investor ma zodpovidat za chovani lidi, kteri bydli v jeho domech. to nejsou jeho deti, on se samozrejme snazi tam mit lidi, kteri plati a chovaji se slusne vuci okoli, ale tezko tam prijede a naplaca nekomu na zadek, ze rekneme delal bordel.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 16. aggu :

  Připomíná to brigoš barák. Asi to bude brigoš barák.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.