Rekonstrukce bytového domu Bílá 2

Demolice sousedního domu Bílá 4 je hotová a rekonstrukce začala.

Bohužel ve zbytku kolonie kterou rekonstruuje soukromý investor se stále nic neděje.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  ma investor nějaké ofiko stránky k tomuto projektu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. rasta :

  V přízemí bude služebna MP. Nahoře dva byty. Místo zdemolovaného domu zpevněná plocha a parking. Zbývající domy jsou v soukromém vlastnictví slovenského investora.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Crazym :

  No a když se tu probírá ta estetika, tak tady http://www.imagehosting.cz/?v=2201201863.jpg je ukázka toho jak se staví obce k rekonstrukcím. Schválně jestli přijdete na to co myslím :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Celá tato kolonie by mohla vypadat velice dobře. Stačilo by jen opravit fasádu do vzhledu režného zdiva a doplnit zelenými dělenými okny. Ve spojení s tou zelení kolem by to mohla být taková malá Anglie.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. marian :

  acdlcia [msstavby.cz]: zatím to směřuje spíš k malému Chánovu

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. Rado :

  Jenže nikdo rozumný si zde byt nekoupí, byť věřím, že dispozičně se jedná o jedno z nejlepších bydlení. Bohužel takto dopadá nejeden blok domů v Ostravě, ale známe to i z jiných měst, třeba kolonie Pokrok v Petřvaldě. Bydlení skoro vilového typu, která v době, kdy vznikla, sloužila pro bydlení vyšších důlních kádrů a úředníků z nedalekého dolu. Jenže dnes jsou domy vybydlené ze stejného důvodu jako v Mariánkách, takže případný developer by musel koupit všechny domy, ne jeden, všechny stávající nájemníky vystěhovat, zrekonstruvoat a dát do parády. Ale potom by to stálo za to. To je to, co zazlívám tomuto regionu, že minorita, které si svého bydlení moc neváží, bydlí/bydlela v krásných bytech a domech, které vybydlela a majorita musela do „lepšího“, do paneláků.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 7. rasta :

  Tak nevím jestli máte dobré informace, ale ty domy s vyjímkou Bílá č.p. 2 patří privátnímu investorovi, který měl ve smlouvě revitalizaci a plánoval se zde studentský kampus. Smlouvu nějak nedodržuje, takže si myslím, že už se to řeší právní formou. S kampusu ubytovna a ty výměny výplní s dodržováním rozměrů je taky žrádlo…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  rasta: ze by byla nejaka podobna smlouva, o tom slysim prvne. ve skluzu je, vzdycky tvrdil, ze je to diky prodlevam pri vyrizovani stavebniho povoleni, to si predstavoval v trosku jinych terminech… ale osobne pochybuju, ze by podepsal nejake sankce za prodlevy.

  jinak obecne celkove info je tady: http://www.msstavby.cz/z-kolonie-vznikne-studentske-mestecko-09-06-2015/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. rasta :

  Hynek [msstavby.cz]: já taky nepíšu o sankcích za prodlevy, ale za nedodržení předmětu využívání. Určitě by se to dalo dohledat v nějakém věstníku smluv. Podstatné je, že se to hýbe minimálně za ty roky…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Crazym :

  No to co mě na první pohled zaujalo jsou rozdílné rozměry osazovaných oken na bytech nahoře přestože otvory po původních oknech jsou stejné. Ale třeba je to součástí nějakého „architektonicky-estetického“ záměru a já jim křivdím :-) Jenže pak jsem si uvědomil, že ten barák je ten města se služebnou MP a to dílo jde za nimi. Mmch vedle, na tom soukromém a teď nevím na kterém z těch baráků už jsou vyměněné okna a ejhle jsou v původních rozměrech, škoda, že jsem to nevyfotil :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. AC :

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/bedriska-kdepak-lidi-vice-zajima-kolonie-cerveny-kriz-20180216.html

  Zatímco Janáčková vesele honí volební body plánovanou likvidací Bedřišky, tak si vesele prakticky v centru Mariánek buduje další a ještě mnohem horší ghetto, tak doufám, že se to donese ke sluchu jejich voličů ;-).

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  AC: presunuju k tematu.

  k tomu reknu jen, ze „janackova“ tu lokalitu snad mela na starosti nekdy do 2015, kdy ji prodala, ne?

  jinak at se na mne nikdo nezlobi, ale pokud tomu nekdo rika „tunel“, tak muze klidne vyplacnout svych 38 mega za zdevastovane baraky a opravit je na sve naklady sam, kdyz je to takove terno. a socialni situaci v te lokalite muze taky vyresit mavnutim kouzelneho proutku. :)
  obvod toto nebyl shopny do toho 2015 vyresit a myslim si, ze muze byt hodne rad, ze ted ty sr… z velke casti padaji na hlavu nekomu jinemu.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Nerozumim tomu co pises.Obvod to prodal privatnimu investorovi…duvod me nezajima..Privatni investor to koupil a na zaklade smlouvy a predstaveni projektu na radnici se rozhodl MO tuto lokalitu prodat…samozrejme je tam spoustu bodu kde doslo k pochybeni jako casove prodlevy a zmeny ucelu uzivani…dle clanku tam majitel dotahl ze slovenska a sev.cech obcany za ucelem zisku z prizp.na bydleni.Je zcela na miste,ze obvod musi reagovat a zahajit okamzite spravni rizeni…v pravni fazi bych okamzite apeloval na majitele ze je musi do mesice vystehovat na misto odkud prisli..ne do jinych obvodu mesta ale odkud prisli..posleze bych si stanovil mantinely pro dalsi spolupraci a casovy harmorogram oprav.pokud by tak neucinil okamzite bez nahrady odejmout nemovitosti.Co vim v lolalite jsou i zmrazeny pro nove prichozi doplatky na bydleni…

  Thumb up 3 Thumb down 3
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: muzes mi ukazat, kde v clanku je napsano ze „majitel dotahl ze slovenska a sev.cech obcany za ucelem zisku z prizp.na bydleni“? pises, ze to je v tom clanku. nevymyslej nesmysly!

  ostatne ten clanek je uplne super. postaveny na pozorovani pana ucitele, kteremu „se donesly zvěsti“ a pak na prohlaseni hospodskeho o tom, co se kolem toho povida u piva. neco takoveho vyplodit tady martin, tak ho rozcupujete na kousky.

  kazdopad na kazdem sprochu pravdy trochu a od sameho pocatku toho projektu je vsem zucastnenym jasne, ze v te lokalite se dejou veci (teda pardon, to je stejne v jakekolik jine soc. vyloucene lokalite, ti lidi proste migrujou, kde se da), ktere nevi ani majitel, ani obvod a jaks taks o tom maji prehled maximalne terenni pracovnici, se kteryma je ale taky manipulovano dost nestastne, takze kdo vi, jaka je situace dneska. dovedu si predstavit, ze o realnem stavu veci tam nevi vubec nikdo (co se tyce konkretniho slozeni obyvatel).

  a at se na mne nikdo nezlobi, ale jako zakoupit nekolik baraku na pokraji devastace, opravit je, abych si tam natahnul jeste horsi obyvatele, nez tam byli, natahnout si tam slovaky (tam se to papirovani kolem prispevku na bydleni trosku komplikuje, ne?), zaobalit to do projektu, kde jsou hlavnim zamerem studentske byty a kancelarske prostory (tzn kdyby nic, tak predelavat dispozice k uplne jinemu ucelu, nez mam za lubem) atd atd.. proste divocina u piva, sorry jako.

  ale dneska to je, ze kazdy veri cemu chce, takze prosim. vysledky uvidime pocitam tak do dvou let. osobne si myslim, ze to ten majitel mel davno vic ventilovat, vic ukazovat co tam bude, komunikovat proc a co konkretne je problem, ze se to tak zdrzuje a nez by to dal do hromady, klidne to mohlo mit alespon trochu pozitivni nadech. takhle to jde s nejakou atraktivitou neustale jen dolu a v dobe, kdy to zacne nabizet studentum, to bude muset hodne cenove podseknout, aby tam dostal nejakou kritickou masu, ktera z toho udela alespon lokalitu, o ktere by se dalo vubec uvazovat.
  a s tou sluzebnou policie taky moc nevim, na co cekaji, ale to je jejich vec.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 15. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Vy dva vzdycky omluvite a nejak okomentujete.Kdyz minuly rok p.Janackova tam nechala vyhlasit bezdoplat.zonu zrejme to bylo z nejakeho popudu…na to zase nejsem tak hloupy abych to nepochopil…a hned me to zatazilo a rekl jsem si ze to asi neni uplne o.k.Tady v diskuzi pisou ze zacina podobat malemu chanovu…lidi v okoli vidi nezadouci jevy…kdyby to nebyla uplne pravda tak by clanek nevznikl…nicmene bych si pral aby to pravda…jednou jste s majitelem mluvili a rekl i tady jste psali,ze se mu padarilo tam dostat slusnejsi najemniky..a ejhle.jinak nechapu ze se jeste nezrusili doplatky a davky pro Slovaky…Vondrak jinak rekl,ze chce poslanec a s timto zatocit…no uvidime.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 16. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Jinak myslis ze kdyz ti chodi penize z prizpevku na bydleni pod urcitym jmenem..tak nevis kdo u tebe bydli…to uz je opravdu smesne co jsi napsal.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: nikde nepisu, ze kdyz mam najemnika, ktery hradi najem z prispevku na bydleni, tak ze nevim, kdo to je. situace tam ale byla sveho casu takova, ze osoby na smlouvach se presne nekryly se vsema lidma, kteri se tam pohybovali. a ano, toto je asi problem majitele (ovsem jak tomu zabranit, je tezka rada) a druhak policie, pokud se lidi neciti bezpecne.

  ovsem tady porad spekulujeme, kdo se tam pohybuje a jestli ma na to pravo/smlouvu, nevi urcite ani ucitel ani vycepni, v clanku o tom neni objektivne nic. a prd vime i my dva. tzn nevim, proc se mam o to pak s tebou tady pretlacovat. ja jen psal, ze tam to „ghetto“ nevzniklo v posledni dobe a ze se neda rict, ze ho tam ted buduje janackova.

  a ze to takhle na dalku pusobi nestastne, jsem taky napsal.

  jinak uprimne prispevky od cizincu nevim jak fungujou, ale predpokladam, ze to neni jen tak, ze v pondeli prijede fero ze slovenska a ve stredu nakluse a vysype na stul vsechno, co majitel pozaduje, aby dostal smlouvu na byt…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. ivan :

  Lokality je škoda, že je ještě pořád v takovém stavu, jakém je. Ghetto to bylo v podstatě vždycky (řekl bych že tak před 10 lety v daleko horším stavu, co se týče obyvatelstva). Sám bych si dokázal představit z toho udělat dvoupatrové dvojdomky s předzahrádkou atd. poloha je v podstatě ve středu města a přitom v klidné části.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. aggu :

  Tahle koncentráková zástavba je učebnicový případ pro kompletní asanaci. S tímhle se nic jiného ghetto vymyslet nedá.
  Lepší lokalitu pro nové bytové domy v Ostravě těžko najdeš (centrum města, rovina, tramvaj přes cestu). To by ovšem na radnici musel sedět někdo jiný a přemýšlet jinak. Zbavili co toho nejcennějšího co měli.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 20. Crazym :

  Ale je pěkné si přečíst ani ne moc staré Lžidnes https://ostrava.idnes.cz/ostravsky-obvod-se-chysta-prodat-celou-kolonii-idyla-skonci-prg-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150422_2157400_ostrava-zpravy_jog a porovnat to se svými zážitky, to má člověk někdy pocit, že se pohybuje a žije v nějakém jiném městě :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.