Komentáře

 1. adamous :

  Ostuda ve stredu mesta. Pri pohledu na ty domy to vypada, jak bych prijel nekde na valecne uzemi v Ukrajine.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 2. aggu :

  adamous: I při pohledu na ten opravený dům. Je škoda, že majitel má strach z architektů, a celé to řeší, řekněme, technicko-ekonomicky. O pár desítek metrů dál je Martinská kolonie, o pár desítek let starší, která ale dodnes má svůj genius loci.
  Pokud vše pojede podle mustru toho prvního domu, bude to víc připomínat koncentrační tábor, než cokoliv jiného.
  Vše přirozeně za tupého mlčení vedení obce, které podobné architektonicko-urbanistické záležitosti absolutně nezajímají. Since 1989.

  Thumb up 13 Thumb down 3
 3. balde :

  Škoda, kdybych měl ty peníze tak to koupím, u dělám z toho vilovou čtvrť, celé bych to oplotil, vstup jen pro residenty, uvnitř parkovací místa, dětská hřiště, domy zrekonsturovat, propojit byty, udělat dobré dispozice. Škoda že ty peníze nemám. Kdyby se to udělalo dobře, tak by nebyl problém si myslím najít klienty, když někteří jsou schopni kupovat tragické řadovky i na Dubině :D

  Thumb up 15 Thumb down 1
 4. Adam Cerv :

  balde: Škoda, jen kdybys měl ty peníze D

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. Crazym :

  balde: Už moje babička říkavala: Kdyby byli v řiti ryby. Jen jsem ji tenkrát nechápal :DD

  Thumb up 11 Thumb down 0
 6. thvari :

  balde: si ty penize musis pujcit, dneska se takhle jede, vsechno na dluh

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. aldik :

  Lépe by bylo tam mít obecní byty, ty jsou jediné s cenově přijatelnými nájmy pro každého, soukromník obvykle se snaží (ale chápu ho, jako charitu si to nepořizoval) co nejvíc vydělat a podle toho taky vypadá celková částka za bydlení každý měsíc. Je mi jasné, že zas schytám hromadu palců dolů :D

  Thumb up 8 Thumb down 5
 8. Danek :

  aldik: Zajimavy clanek,me v nem zaujalo 3miliardy na vystavbu bytu ve meste.S toho by se dali realizovat ty stavby v centru…co se tady krutizovali.Louby,u jatek a zastavet nektere proluky.+bydleni pro mlade a starsi obcany.https://ostrava.idnes.cz/ostrava-rozpocet-2019-0qm-/ostrava-zpravy.aspx?c=A181213_445274_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Nic takového se v článku nepíše. 3 miliardy jsou státní příspěvek pro výstavbu bytů v celé ČR!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Samozrejme to bychom meli prebytovano.Spatne jsem to napsal…diky za upoz.Poenta byla v tom,ze bychom s tech penez mohli postavit neco s tech staveb.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Z veřejných staveb na primárně sociální bydlení by se měly stavět soukromé projekty s nadprůměrnými byty?

  Btw chápeš ty vůbec rozdíl mezi veřejným a privátním majetkem? Pokud by jsi chtěl stavět za veřejné peníze projekty soukromých investorů, musel bys je prvně i s pozemky aspoň odkoupit…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 12. Jann :

  balde: Dobře myšleno, nic proti, ale tomu, co by tím vzniklo, se říká ghettoizace naruby. Ploty do středu města nepatří, to má žít, bez bariér. Oddělováním podle ekonomického statutu město jen dále polarizujete a podpoříte vznik jiného ghetta, jinde – tentokrát už toho skutečného.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 13. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Co tady meleš jabky z hruškama.Město chce stavět některé projekty v centru(teď se nebavím o tomto)třeba lauby.Stát na to dává peníze do vyšše 80% nebo v případě obsazení z 20% socialním bydlením(nájmy do určité vyšše)..třeba pro mladé,maminky s dětmi, duchodce…v tom případě až 100%..tak je absolutní nesmysl to nevyužít.To už je v podstatě jedno jestli v tom budou byty 50-70 nebo 120m2(samozřejmě čím větší tím se huře pronajímá)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.