Reko. bytového domu Tolstého 1809/12

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz vypsal zakázku na zpracování projektové dokumentace rekonstrukce bytového domu na ulici Tolstého.

Předmětem plnění veřejné zakázky je vypracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení v podrobnostech dokumentace pro provádění stavby (včetně zaměření stávajících stavů) pro stavbu „Rekonstrukce bytového domu Tolstého 1809/12“, včetně zajištění výkonu související inženýrské činnosti pro vydání pravomocných stavebních povolení, výkonu funkce koordinátora BOZP při přípravě stavby (včetně vypracování plánu BOZP) a autorského dozoru po dobu realizace stavby, a to dle požadavků zadavatele, platných ČSN, hygienických norem a souvisejících předpisů. Bytový dům č. p. 1809/12 se nachází na ulici Tolstého a je součástí pozemku parc. č. 1501/10 o výměře 337 m2 v katastrálním území Moravská Ostrava, obec Ostrava. Dům je podsklepený pětipodlažní objekt, ve kterém je umístěno 9 bytových jednotek (byty jsou umístěny po dvou na podlaží – vždy 1 x 1+1 a 1 x 3+1, v 5. NP se nachází byt o velikosti 0+1). Byty, mimo dva, jsou prázdné a vyklizené.

zdroj: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  když se dívám na mapu, tak tam je docela potenciál na novou výstavbu, někdo znalejší této lokality, nějaké info k její obyvatelnosti?

  Thumb up 11 Thumb down 1
 2. Johnny :

  balde: https://www.msstavby.cz/bytovy-komplex-podebradova-2-02-03-2020/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. balde :

  Johnny: jj o tom projektu vím, ale i tka tam bude pořád spousta místa :D a to jsem docela blízko centru města

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  V roce 2010 tu byl záměr na tohle https://www.msstavby.cz/bytovy-dum-gorkeho-ulice-27-07-2010/

  Thumb up 2 Thumb down 5
 5. MM :

  Osobně takové rekonstrukce nechápu, to nemá žádnou návratnost. Oprava celého baráku a „pouhých“ devět bytů… Kdyby se využila půda nebo se přistavělo něco nahoru. Zkrátka to posunout zase o krok dál. Pokud má obvod omezené zdroje, tak ať takové stavby prodá a investuje do modernizace nebo výstavby jiných budov. Vedle je dlouhodobě volná parcela, co se tak domluvit na koupi nebo odprodeji něco tam realizovat. Buď obvod nebo soukromý investor? Zkrátka vybudovat rozumné bydlení pro 21. století.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 6. MM :

  Martin [msstavby.cz]: Je to k pláči, že se v Ostravě v podstatě vlastníkovi vyplatí provozovat parkoviště než bytový nebo kancelářský dům. To se pak nemůžeme divit, že jsme tak kde jsme…

  Thumb up 19 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.