Regenerace parku Havířov-Šumbark

Práce na regeneraci lesoparku jsou před dokončením. Byly vybudovány chodníky včetně vyhlídkové lávky, nové zpevněné plochy s hracími plácky, jsou vysazovány stromy jako náhrada za ty co musely být vykáceny a proběhly i úpravy v okolí panelových domů na ulici Mládí. Celý prostor bude také nově střežen kamerovým systémem městské policie.

1. Jiřík :

Netypické. Je to hezké, jen se obávám, že to bude za chvilku jak je v Česku zvykem zdemolováno.

2. Balde :

Jiřík: jj souhlasím fakt pěkně uděláno, jen, kdyžščtu Šumbark

3. aggu :

Ten mostek na špejlích mě opravdu rozesmál. Jednak se jim to po prvních větších deštích rozjede (snad jsou ty „podpěry“ jen na „ozdobu“), a jednak mě to utvrdilo v tom, že lidi už opravdu neumí chodit po zemi. Je málo rovná a špinavá….
    Největší ptákovina široko daleko. Havířov je bohatý.

4. johny :

Vypadá to dobře, ale podle fotek je z té vyhlídkové lávky výhled leda tak do sklepa blízkého paneláku.

5. acdlcia [msstavby.cz] :

johny: Fotky 7 a 8 jsou třeba foceny právě z věže na konci lávky.

„Sranda.“ Psal jsem to již několikrát. Nebudeme stavět nic, nic se nezničí.
    Za takové urbanistické projekty se získávají v severních zemích, Beneluxu apod. ceny a čestná uznání. A u nás se prostý člověk zeptá, jsou na to prachy? No asi jsou..
    By mne zajímalo, jak dlouho budeme takovým přístupem a myšlením dohánět západ.

7. Hynek [msstavby.cz] :

martin [msstavby.cz]: mno.. ja treba stravil detstvi v genialnim indianskem mestecku na fifejdach a musim rict, ze mi to prijde daleko smysluplnejsi, nez to, co zrejme sezralo nejvic rozpoctu v sumbarku (nehlede na to, ze na fifejdach je prakticky vsechno, az na drevene prvky, neznicitelna zalezitost, kterou jsem nerozmontil ja, ani par dalsich generaci po mne do ted a jeste jich tama nekolik urcite projde.

tady nechteli udelat fadni schody, udelali slozite lavku s tocitymi schody. efektni, ale za ty prachy mohli udelat neco ucelnejsiho (nastesti to neni vytah :) 30cm vyvysene chodnicky nepochopim uz vubec, pokud tam nechcou pestovat vresoviste :))

jak je to s mym myslenim, nevim, ale zapad bych chtel dohanet i smysluplne, ne jen na oko..
    ale opet zopakuju, ze nemam patent na rozum, treba to bude slouzit vyborne a vsichni budou spoko

8. aggu :

martin [msstavby.cz]: Zřejmě máš na mysli třeba Mozesbrug apod. >>> http://kaatblogt.files.wordpress.com/2012/07/mosesbridgehalsteren.jpg
    Ano. To je PROJEKT (RO@AD architecten).
    Ale TO na Šumbarku je nesmysl.
    Matky s dětmi budou házet kočárky z mostku dolů. Ty chytřejší už si během stavby stačily vyšlapat cestičku vedle něj… Atd. Prostě nechápu důvod proč zrovna takhle (kromě jednoho ale ten nechám stranou).

9. Marian L. :

Ještě to ani není dokončené a už to nějaký smrad počmáral (foto 3 a 4) Včera jsem tam byl a jedna z laviček je taky počmáraná stejným způsobem.

10. Balde :

aggu: k tomu kočárku, mrkni na fotky, kolem je udelaní stezka spevnená, takze se vklidu dostanes. ale místo schodu měli dat klouzacku

11. aggu :

Balde: Aha ;) je to v zákrytu s tím točitým schodištěm.
    Tak už to začínám pomalu chápat, místo terasy a 10 schodů udělali 50 metrový mostek a 100 m chodníček naokolo ala Rejvíz .
    PS Buď jim zima a extrémní srážky lehké…

12. simm :

Strašné…. Vkus, zaměřenost, konkrétnost, účel – navždy ztraceno. Kdo to navrhoval? :-)

13. Hynek [msstavby.cz] :

simm: mi se teda v ramci tech poznamek blbe odpovida, ale jako otazka je to legitimni, takze http://www.archdesign.cz/

14. Honza :

Děti jsou nadšené a to je důležité.

15. květa :

A kromě toho houpacího mostu, pískoviště pro tři děti a malé klouzačky, co tam vlastně pro děti za atrakce je? Za tolik peněz bych si představovala hrací hřiště minimálně jako pod náměstím v centru Havířova kombinované s tzv. „pavučinou“, která je na náměstí u Severky. No, děti veškeré ty hrací prostory, co jsou ve městě, opravdu moc ocení a rodiče také, jen, pokud je to pro děti, tak přidat na nápadech.

16. acdlcia [msstavby.cz] :

květa: Je vidět že jste tam nebyla. Zajděte se na to podívat a zjistíte že v každém ze „zálivů“ je nějaká atrakce.