Hala v Bohumíně s nižší cenou

V Bohumíně roste nová sportovní hala. Oproti původnímu návrhu se zlepšil vzhled a snížila cena projektu.

S extrémními rozměry se momentálně staví nová sportovní hala hned vedle aquacentra a Penzionu ve věži. Investorem stavby za 48 milionů korun bez DPH je město Bohumín. Hala vzniká na ploše 3715 metrů čtverečních. Na její výstavbu, která odstartovala vloni v říjnu, si město vzalo 50 milionový úvěr.

„Původně jsme měli připraven projekt sportovní haly v podobném architektonickém stylu jako aquacentrum asi za 85 milionů korun, ale jen s jedním hřištěm. Nakonec jsme však dali přednost efektivitě a za méně peněz budeme mít místo jednoho hřiště hned čtyři, a navíc s mnohem nižšími provozními náklady.“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Bohumínská hala bude mít na rozdíl od podobných hal nezvykle velké rozměry a nabídne sportovcům čtyři hřiště a tribunu pro 180 diváků. Dokončena by měla být v srpnu. Uvnitř budou k dispozici hřiště s polyuretanovým povrchem pro sálové sporty s rozměry 40×20 metrů, další plocha stejných rozměrů s umělým trávníkem 5. generace pro halový fotbal, nebude chybět ani tenisový kurt a rovněž sportovní sál pro badminton anebo zumbu či aerobik. Jednotlivá hřiště od sebe budou oddělovat spouštěcí sítě vysoké šest až sedm metrů. Sportovci zde najdou deset šaten a pět sociálních zařízení.

hala bohumin

hala bohuminzdroj: mesto-bohumin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.