Workoutové hřiště Obránců míru

Místo zbouraného domu v Havířově vzniklo hřiště.

V místě nového hřiště stával vybydlený bytový dům. Ten město nechalo vloni na podzim zbourat. Na odstranění objektu získalo město dotaci Ministerstva pro místní rozvoj. Její podmínkou byla revitalizace získaného prostoru, vedoucí k rozvoji sociálně vyloučené lokality. 

„Odstranění objektu stálo zhruba jeden a půl milionu korun. Osmdesát procent z této částky bylo do rozpočtu města navráceno zpět z dotace Ministerstva pro místní rozvoj,“ upřesňuje ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica.

Návštěvníkům venkovního sportovního zázemí poslouží hrazdy, bradla, lavice, šikmé, svislé a horizontální žebřiny, držák na uchycení gymnastických kruhů a vertikální tyč na takzvaný pole dance. Mobiliář doplní informační tabule, odpadkové koše a lavičky. Kolem hřiště nechá ještě město vybudovat přístupové chodníky ze zámkové dlažby a vysadit zeleň.

Samotné hřiště již Havířov vybudoval ze svého rozpočtu, a to za necelých 800 tisíc korun.

„Nové workoutového hřiště je určeno především pro mládež a dospělé bydlící v dané lokalitě a okolí. Doufáme však, že jej budou navštěvovat i obyvatelé dalších částí města. Účel využití území byl zvolen zejména s ohledem na absenci obdobných ploch v okolí,“ sdělila primátorka města Jana Feberová.

Info: havirov-city.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Workoutové hřiště. Pěkné. Jsem pro, abychom používali český ekvivalent, např. venkovní posilovna. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 6
 2. Nimrod :

  thvari: Tak ho používejte, hodně zdaru!

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Tom :

  thvari: Workout je v pohodě, je to celkem používánárie výpůjčka z angličtiny, ale venkovní posilovna moc zásadám tvoření slov v češtině neodpovídá.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. miv :

  thvari: Full agreement

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Tomas :

  Kdyz bychom byli opravdu dusledni, tak ani ten anglicky vyraz „workout“ nepopisuje presne to, k cemu takovehle hriste slouzi:) Workout je mnohem sirsi pojem – cviceni, trenink, apod…a ta koncovka „out“ nema nic spolecneho s tim, ze tohle hriste je venku:) … ale myslim, ze je uplne zbytecne tohle resit, stejne tak, jak tomu kdo bude rikat, hlavni je, ze mladi lide maji opet o jedno misto vice k aktivni zdrave zabave;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. thvari :

  Tomas: ne, out jsem jako venku fakt nepřekládal, kdybych byl tak důsledný, tak by to musela být „práce venku“ :-D :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.