Regenerace bytového domu Štramberská 6

Třípodlažní podsklepený dům byl před rekonstrukcí nepřístupný, značně zdevastovaný a neobydlený. Po kompletní rekonstrukci včetně změny dispozice je v domě deset bytových jednotek, jedna je provedena jako půdní vestavba. Byla zateplena fasáda, vyměněna okna, rekonstruována střecha i balkóny atd.

Rekonstrukce tohoto domu je dalším dílčím projektem Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) s názvem „Budoucnost Vítkovic“. Stavební práce začaly loni, skončit by měly v roce 2014. Již byly opraveny parkovací plochy na Mírové ulici, komunikace na ulici Prokopa Velikého, dokončena byla rekonstrukce bytového domu na Sirotčí 39A a nyní na Štramberské 6. Byty se ještě opravují v domě v Zengrově ulici. Pro následující rok je připravena rekonstrukce komunikace a chodníků na Zengrově ulici i oprava náměstí Jiřího z Poděbrad.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.