Propojení stezky Ostravice – Karolina

Aktuální fotografie propojení cyklostezky kolem řeky Ostravice a lokality Karoliny přes původní, nepoužívaný most.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Malina :

  Shodou okolností jsem to tam dneska projel. Ten štěrkový sjezd k řece je katastrofa.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 2. Crazym :

  Malina: Nevím čím katastrofa, navíc ještě to není otevřené. Já to projel v neděli a žádný problém, vždy se tam jezdilo, jen teď už se tam nebude tvořit bahýnko po každém dešti.

  Thumb up 5 Thumb down 10
 3. FM :

  Crazym: tak třeba na silničce se po tom pořádně projet nedá.. Ne každý jezdí na horáku.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 4. Malina :

  Crazym: Pochybuji, že tu vrstvu volně navezeného štěrku ještě budou válcovat nebo jinak upravovat. Čili to dopadne tak, že všechen štěrk skončí dole na cyklostezce, což se pomalu děje už nyní.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Ale no tak vy silniční citlivky, jedná se o cca 50 metrů https://mapy.cz/s/cusudazepe šotoliny kde kdysi byla udusaná hlína, vy byste nejraději měli vše vyhlazené jak prdel šestnáctky a přitom většina kol včetně těch tak zrovna modních gravelů mají gumy kterým to žádný problém nedělá. A ten zbytek co se na to necítí, tak holt na 50 metrů z toho svého galuskového miláčka slezou a projdou se než se ten štěrk usadí, vyjede či vyplaví :-) Místo aby jste byli rádi za další oficiální propojení mimo cesty, tak na všem hledáte nějaký problém. Bůh ví proč se rozhodli ten kousek nevyasfaltovat a já to zjišťovat nebudu, jezdil jsem tamtudy i když tam nebyla ani ta cyklostezka a ještě před skoro 10 lety to tam kolikrát vypadlo takhle https://screenshot.cz/MONE0/ když bylo mokro a projela tam nějaká technika a dnes je tam luxusní cyklostezka až do podhůří Beskyd.

  Thumb up 14 Thumb down 15
 6. Malina :

  Crazym: Pouze poukazuji na to, že se opět jedná o řešení ve stylu vlk se nažral a koza zůstala celá. Proč když už se taková věc realizuje, tak se neudělá pořádně, ale pouze jen tak na oko?
  A promiň luxusní cyklostezku si představuji trochu jinak, nehledě na to, že F-M nepovažuji za podhůří Beskyd.

  Thumb up 12 Thumb down 7
 7. Crazym :

  Malina: A přesně o té rozežranosti kdy musíte mít všude asfaltovou cyklodálnici mluvím. Já jel v neděli z hor a od nádraží v Ostravici do Ostravy byla většinově samostatná cyklostezka buď s asfaltem nebo šotolinou. Byl to opruz a tupé šlapání furt dokola kde by opravdu byla lepší silnička,trek či něco elektrického ale jak jsem byl rád za tu bezpečnou cyklostezku kolem řeky, která až na pár vyjímek byla mimo automobilový provoz což za mého mládí rozhodně nebylo. Kdyby tam nebyla, sednu na vlak a v tom stavu jakém jsem byl nebudu riskovat cestu v provozu. Posledních cca 25 km jsem jel na autopilota a najednou koukám a jsem u mostu na Karolinu :-)

  Thumb up 9 Thumb down 11
 8. Malina :

  Crazym: OK a není rožezranost mít „cyklostezku“ z Ostravice do Ostravy když se na této trase podél řeky dalo bez problémů jezdit už před 20 lety (samozřejmě ne na silničním kole, což ostatně nejde ani nyní)?
  Z jedné strany tady existuje snaha přesunout cyklisty z cest na cyklostezky, ale pokud tyto nebudou dostačně kvalitní jak povrchem tak trasováním, tak silniční cyklisté je prostě využívat nebudou, to je celé. Proto tvrdím, že pokud se mají realizovat nové cyklostezky, tak pouze asfaltové, žádná šotolina nebo nedejbože zámkovka.

  Thumb up 14 Thumb down 9
 9. Kefalínka :

  Crazym: Já si dovolím jen jednu technickou: šestnáctky už tu prdel zase až tak vyhlazenou nemají :-D
  Jinak samozřejmě souhlas!

  Thumb up 0 Thumb down 4
 10. Martin :

  Crazym:
  Nestačí si třeba říct, že jsme v centru města, resp. něčeho, co bychom brzy chtěli mít za centrum města místo periferie? Není dobré udělat takovou oblast z tak kvalitního materiálu, aby se tam dalo jezdit na koloběžce i kolečkových bruslích? Chceme-li být městem pro lidi, asi není ideální, aby se povrchy v centru město řídily heslem: „Přežije jen ten nejodolnější“.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Pokud padá štěrk na asfalt, tak to je zbytečné a v pořádku to není.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 12. Jarmil Buqa :

  Martin:

  Naprostý souhlas. Nejsem vůbec příznivcem divoké asfaltizace, nakonec uválcovaná šotolina je relativně dobře sjízdná i na silničce, například u Odry u Avionu, daleko horší je pak úsek od mostu u chemičky k Petřkovicím, tam je to dost na prd, ale uprostřed města tam prostě asfalt patří. To že „tolik moderní gravely“ mají gumy na kterých se na těch šutrech člověk nemusí ihned zabít neznamená, že je ten kus připravený na každodenní pohodlné dojíždění do práce, nebo vyjížďku s dětmi. A o to by myslím mělo jít především. Navíc se ty kameny postupně dostávají do původní již vyasfaltované stezky, kde by mohly udělat velký problém komukoli, včetně jezdců na „tolik moderních celoodpružených spešlících“. Když to člověk nečeká, je zaskočen a hodit tlama se dá i na pitomých šiškách…

  Thumb up 9 Thumb down 0
 13. Jarmil Buqa :

  Martin [msstavby.cz]:

  Přesně tak!

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.