Proměny Ostravy #395

Hospoda u Slunce, Ostrava-Svinov.

2019

zdroj: FB Ostrava – střípky minulosti

Související články


Komentáře

 1. Tinker8 :

  Ty mříže jsou otřesné, opravdu je hospoda ve Svinově v 21. století potřebuje? Co je vlastně v tom středisku vedle? Přijde mi, když jedu kolem, že je z 95% totálně vyklizené.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 2. Rýša :

  Restaurace U Slunce za mne za 1.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 3. MareK :

  Budova si zachovala tvář, ale ten les značek, to je děs!

  Thumb up 8 Thumb down 0
 4. Adam (ten hodný) :

  Tinker8: nahoře je prodejna brzdového obložení, dole sklady.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Jestli chválíš tohle, tak teď plně rozumím konci tvého komentáře k ceně za vstup na nástavbu Vysoké pece, ve které je i káva a jídlo (200kč). Tento komentář jsi napsal 29. 1. 2015 (17:48) u článku „Nástavba Vysoké pece č.1″ :D :D :D :D :D :D

  “ Za 1) nejsem volič ČSSD a ani na koblihy mne nikdo nikdy nezlákal.
  Za 2), ano, jako tečka za prohlídkou je to možná fajn, ale já jsem myslel, že bych si tam zajel podívat na vyhlídku jen tak. Ale to bohužel nepůjde, tak proto ten dle Vás „truc“. Zatím je DOV v plenkách, je tam spousta nedodělaných věcí, mnohdy binec, tak nevím, proč bych měl platit za nadstandard, když tam ještě není.
  A za 3), já nesnáším nesco, kapučíno apod. Já mám rád pravou nefalšovanou kávu – turka :-)“

  Thumb up 5 Thumb down 11
 6. Crazym :

  Adam (ten hodný): No pěkně, brzdové obložení, to jsou dobré kotrmelce, já v tom sále nahoře hrával za soudruhů diskotéky, to byly časy v KD Jižní svahy kdy sál byl nabitý sedmnáctkama :DD

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Rýšar :

  Martin [msstavby.cz]: Neuvěřitelná paměť! 2015!!Taková trochu estébácká :-D

  Thumb up 7 Thumb down 4
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Rýšar: Bohužel je pár komentářů, které díky svému obsahu nezapomenu až do konce života. Pak stačí v přehledu všech komentářů zadat výraz „turka“.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 9. aggu :

  Škoda té čelní „fasády“. Škoda dementa na dopravce, který je asi placen za za každou tunu značek navíc. Bez nich bychom byli úplně ztracení…
  Uvnitř se zastavil čas.
  Proč město nevypíše dotační program spojený s odbornou pomocí majitelům významných ostravských historických budov? Spoustu z nich už jsme nenávratně zničili. Třeba zrovna hospody, bývalé dělnické domy, školy, nemocnice, stojí vždy na významných místech. Ostravská historie. Dobové rekonstrukce by jistě nestály miliardy. Postupně vytipovávat podobné objekty a po domluvě s majitelem, postupně, jeden po druhém vracet ke slávě. Vznikne řada míst „pozitivní deviace“ a troufám si tvrdit, že to pro život ve městě má velkou cenu.
  Jen z hospod mě napadá Slunko, Chýlek, Helbig, Žalák, U Dlouhých, Schöntal…. Řada školních budov, které prasopsi, kteří tu byli předtím, oblepili polystyrenem. Kapličky. Většina objektů vítkovické nemocnice. Důl Jiří… Vše dnes v otřesném stavu.
  A ano nezapomněl jsem. Hrad.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 10. Da :

  Kdy už konečně skončí zásoby té meruňkové barvy?!

  Thumb up 6 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.