Proměny Ostravy #112

Jen málokdo si uvědomuje, že se Ostrava nejvíce mění právě v posledních letech. Svinovské mosty.

2010
promeny ostravy

2013
svinovske mosty

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Hlavně to nezaprat nějakým nevzhledných obchoďákem. Stačila by podlouhlá pasáž, bez těch garáží nahoře. :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  tak koncept obchodaku tu je dlouho, ale nevim, jestli nekdo jeste vubec kalkuluje, ze by se to dovedlo uzivit, preci jen potreby cloveka pohybujiciho se u nadrazi jsou imho trosku odlisne nez bloudit po hypermarketu. zaroven jim ujizdi vlak, zatim se postavila karolina, rozsiril avion, ta nabidka je tu zas o dost jina, nez pred 2010.. http://www.msstavby.cz/svinov-centrum-10-01-2010/

  na svinove jsem behem 2007 travil X nedeli kolem pulnoci, kdyz prijel vlak z brna, a opravdu to byla zalezitost hodna stereotypu hnusne ostravy, ten prechod mezi nadrazim, skrz schody pod mosty na horni zastavku byl opravdovym zazitkem pro fajnsmekry.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 3. aldik :

  Hynek [msstavby.cz]: Na, teď již mrtvé konkurenci pro porovnání jsou i jiné vizualizace obchoďáku u nádraží :) http://ostrava.unas.cz/kamery/tema_ostrava/dopravni/dopravni.htm Ale než to jednou někdo postaví, tak to beztak bude vypadat úplně jinak..

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. aggu :

  Fotka bez reklamy nebo bilboardu. Luxus dneska.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 5. centos :

  Halucinogenní chodník už vybledl? :)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. jrz :

  centos: Nevybledl, dává stále zabrat :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Thunderbird :

  Super. Nejenom zjidštění prostoru, nýbrž také kvalitní architektura. A té není nikdy dost.
  Jen tak dál !!!

  Thumb up 6 Thumb down 1
 8. Ross :

  Ještě bych uvítal fotku bez plata krátce po postavení mostů a foto funkčního plata (cca rok 2000) :)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Ejgo :

  Vlastně, k čemu sloužilo to plato?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. jura5 :

  Ejgo:
  Původní záměr byl dojít od tramvaje na vlak „suchou nohou“. Rekonstrukce nádraží se pak nekonala a plato se zvrhlo v tržnici.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. thrpst :

  Menší obchoďáček s parkovacím domem a třeba hotelem by se tam v budoucnu mohl slušně uživit.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. Adam ze Svinova :

  Plata ve Svinove je velká škoda. Bylo se kam schovat před špatným počasím, mohli jste si koupit něco na zub nebo navstivit nejednu specialku – potřeby pro rybáře, kutily, elektrikáře nebo i pro kuřáky apod. Ať si říká kdo chce co chce, svuj praktický účel plato splňovalo, dělalo nemalou službu lidem ale i drobným živnostníkům, kteří zde měli své obchody „rozličných tovarů“ ;) A pokud si ke konci pamatujete už jen žalostný stav a všude samé vietnamce (u kterých se však také dalo dobře a levně nakoupit), tak je mi vás líto. Stav plata zadupalo laxní město a mestsky obvod Svinov v čele s paní Poštovou :(

  Thumb up 4 Thumb down 3
 13. aldik :

  K tomu Svinovu se jinak ještě nabízí přiložit jednu fotku jak taky mohl vypadat- http://www.vlaky.net/online/diskusia/temax.asp?id=306&kat=2&najdi=1500&n#1500

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.