Proměny Ostravy #372

Zajímalo vás, proč někdy stromy v Ostravě tvoří aleje na zelených plochách? Je to jednoduché. Ve většině případů kdysi lemovaly dnes již neexistující ulice.

1954

2017

2018

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Tak nějak nevím jestli ta neexistující ulice vůbec existovala, protože ta „alej“ v Hlubinské kolonii mohla být součástí „dvora“ a domy měly označení z ulice Hlubinské a Pohraniční a tudíž to ulice ani nemusela být a když se podíváte na tuto fotografii http://screenshot.cz/ZEP92/ vidíte, že ty stromy/alej jsou mezi těma dvěma řadami domů. Zde si můžete něco o historii toho místa a jeho konci přečíst http://wwwrs.hornicky-klub.info/view.php?cisloclanku=2009120008
  Takových „kuriozit“ je v Ostravě více, třeba zrovna v podobě rozdělené ulice Železárenská https://mapy.cz/s/renobohuru kdy potkat v noci cizího kamioňáka u Mariánskohorského hřbitova hledajícího nějaké číslo popisné na té druhé části ulice není nic mimořádného :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Hned pod Hlubinskou je řada domů a pod nimi cesta, která je napojena na Místeckou a dnešní Výstavní.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: A? To abych se neztratil? :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. Crazym :

  To fakt? http://screenshot.cz/2FA9H/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Tím popisuji to, že tyto stromy cestu lemovaly.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Adam (ten hodný) :

  Škoda jich, ne že by to dnes v té lokalitě byla nějaké vyhledávaná adresa, ale určitě by to bylo lepší než ten ‚bordel‘ který tam zůstal a vzniká dodnes. (ano, myslím ten ‚park‘)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. adamous :

  Doufejme, ze se jednou podari opravit nebo mozna i odstranit tu zchatralou budovu toho vyzkumneho ustavu. Pro me je to strasne depresivni lokalita.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Přemek :

  Crazym: Rozdělenou Železárenskou jsem nikdy nepochopil, vždyť existuje nějaké pravidlo, že v jednom městě nesmí být dvě ulice stejného názvu. A mezi těmito je 1.máje a Průmyslová. Mě se zdá, že kdysi ta blíže ÚANu byla Vítkovická až po ten kruháč s Výstavní a někdy před pár lety se z ní nečekaně stala Železárenská a samotného mě to překvapilo. Je to zhovadilost.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Myslím že něco takového by mohlo tento problém vyřešit.
  https://mapy.cz/s/remapovumo
  Pomohlo by to dopravě i budoucímu využití oblasti.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.