Proměny Ostravy #419

Ulice Žerotínova v centru Ostravy. Pohled směrem k ulici Nádražní.

2019

zdroj: FB Ostrava – střípky minulosti

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Ach jo, to to letí, já tu budovu v čele pamatoval jen jako Burgas ale vím, že to byla před osmačtyřicátým Valova slovácká vinárna než mu ji zabavili soudruzi. No a po Žerotínce jsem běhal po prázdných pavlačových domech než je po roce 77 začali bourat s celou tou čtvrtí co pak postavili paneláky a Volhu.
  Tak jednu vzpomínkovou v dáli s Burgasem :-) https://screenshot.cz/O54D5/

  Thumb up 9 Thumb down 1
 2. Rýša :

  V roce 77 bylo ostravské centrum zanedbané a komunisti v čele, teď nevím jestli s Mamulou, to jen podporovali. No, hlavně že v tom roce se psalo o Chartě 77 jako o největší zločinu proti socialismu a přitom skoro nikdo si nemohl text přečíst. Hnusná normalizační doba. A centrum krvácelo….tedy hlavně budovy.

  Thumb up 22 Thumb down 1
 3. Crazym :

  Rýša: Mamulova soboty jsem zažil jako ucho u Bytostavu a pamatuji dokonce i neděle, kterými jsme si museli „nadpracovat“ prvomájové „oslavovací“ volno. Tu scénku kdy ti starší chlapi na stavbě chlastali následující rok jednu za druhou „na Mamulu“ a „to má za ten minulý rok“ a já radši utekl než abych skončil na šrot a pak je druhý den našel v stavební boudě a dělal si z nich srandu, že mají opět nadpracováno i když tu není, nikdy nezapomenu :-)

  Thumb up 6 Thumb down 3
 4. Eli :

  Škoda zaprasení budovy, kde byl Burgas.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 5. Jana :

  Rýša: O to spíš „nechápu“ současné penzisty – povětšinou ročníky narozené po roce 1948, že raději nemlčí, nebo že se dokonale mstí – hlavní voličská skupina StB ANO.

  Thumb up 10 Thumb down 16

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.