Bytový dům A1 – vizualizace

Developer projektu Nová Karolina spustil prodej bytů v dalším bytovém domě.

Vizualizace na webových stránkách prodejce navíc naznačují, jakým směrem se dál bude vyvíjet stavební činnost v lokalitě Karoliny.

zdroj: rezidence-novakarolina2.cz

Související články


Komentáře

 1. Honza :

  Tyjo, myslel jsem si že už ta výstavba bude mrtvá, když prodávali pozemky. :o

  Thumb up 24 Thumb down 0
 2. aldik :

  Ty vole, to ani nevypadá na Ostravu, ale nějakou významnou světovou metropoli :D No ale vizualizacím nevěřím, těch už bylo všude po Ostravě tolik a co z toho pak vzniklo…

  Thumb up 29 Thumb down 7
 3. a :

  Honza: Pozemky neboli predane. V predajnych zmluvach bolo definovane dokedy musi byt developer hotovy s vystavbou inac budu pozemky prevedene spat do vlastnictva mesta. Co sa stalo a je to dobre pretoze teraz maju vyssiu hodnotu nez ked boli originalne predane

  aldik: Sucasna podoba Karoliny a okolia zodpoveda prakticky presne vizualizacian. Nie je dovod sa domnievat, ze by to malo zacat byt inak

  Thumb up 31 Thumb down 0
 4. Vica :

  Takéto pekné sídlisko.

  Thumb up 9 Thumb down 17
 5. lib :

  Podle mě to vypadá jako hezké sídliště (bez ironie). Jenže Karolina je centrum města. Čekal bych uliční systém, parter s obchody, prostě (velko)městský styl.

  Thumb up 43 Thumb down 2
 6. aggu :

  Trochu ve větším:
  https://www.rezidence-novakarolina2.cz/images/hero/hero-1920.webp
  Opravdu zajímavá vizualizace ;)

  Thumb up 23 Thumb down 0
 7. Crazym :

  aggu: Zajímavá je, to bez pochyb, nejvíc se mi na ní líbí ten dostavěný blok Palace ale tak nějak nechápu dopravní obslužnost toho území když vidím ulici Na Karolině od 28. října jen jako vjezd do podzemí stávající kancelářské budovy ale třeba to je mimo obrázek. Pěkné ale stejně jsou to jen líbivé obrázky jejichž případné realizace se asi nedožiji :-)

  Thumb up 5 Thumb down 9
 8. rom :

  ty 2 budovy vedle Trojhalí je zapouzdřená trafostanice?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. balde :

  rom: byty nebo kanceláře, předpokládám, že se počítá časem s přesunem trafostanice někam jinam

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Mezi Ostravicí a kampusem Palace vznikne pěší zóna. Auta co pojedou z Frýdlantských mostů budou moct odbočit na Karolinu, nebo před Ostravicí na Nádražní. Celá oblast kolem divadla A. Dvořáka bude pěší zóna. Vznikne tak pěší zóna od Masarykova náměstí až k Foru Nová Karolina.

  V současné době také probíhá již projektová příprava rekonstrukce zbylé části bývalého hotelu Palace, který již s pěší zónou počítá. Tím pádem bude mít více otevřený parter do ulice.

  Co se týče vizualizace. Bytové domy, které jsou vyobrazeny v centrální části, s těmi se víceméně počítá a pozemky pod nimi nikdy do prodeje nešly. To, co je na místě trafostanice je jen vizualizace.

  Thumb up 28 Thumb down 4
 11. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: No potěš, tahle obsese zelených mozků v podobě mega pěší zóny v ani ne čtyřicetisícové obci Moravská Ostrava a Přívoz mi připadá zcestná ale co nadělám, je to marné, je to marné, je to marné. Tak chválabohu, že se toho nedožiji :-) Tak ještě, že aspoň na Karolině k tomu budou mít podmínky když všechny nové objekty se už staví s podzemním stáním. Místní si dojedou až pod barák kde auta schovají a přivandrovalci ať táhnou s auty na periferii a sem chodí pěšky nebo MHD. To je sice pěkná idea ale v „historickém centru“ uskutečnitelná snad jen za pomoci výstavby víceúčelových parkovacích domů v nějakých prolukách v tom centru (což třeba mi slibují už skoro 30 let vedle Horníka) anebo vymístěním normálního obyvatelstva z toho centra na čemž mám dojem se už delší dobu pracuje :-)

  Thumb up 8 Thumb down 28
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  Doufejme že pod tím nově vzniklým náměstím je plánováno pořádné parkoviště když už na něj nemysleli při rekonstrukci Masarykáče.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 13. nototo :

  Za mě je to také novodobé sídliště. Poslední dům se jim sice velmi povedl, ale ta okolo dennodenně všude stojící auta dělají z celé oblasti spíše parkoviště, podzemní garáže pomalu nestačí už ani místním. Nějak mi přijde, že velký chybějící parkovací dům, který by uspokojil přespolní, stejně jako do nitra čtvrti nedovedené trolejbusy i tramvaje jednou budou problémem.

  Thumb up 15 Thumb down 3
 14. MM :

  Takže nové byty s cenovkou 60 tisíc za m2. První byty na Karolině stáli cca polovinu. V dalších etapách se většina bytů prodala jako investiční na pronájem. Potom je otázka kdo tam vlastně bydlí a jestli to má pro dlouhodobě bydlícího smysl. Každopádně v čase se ta investice vyplatí, to je bez debat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. nk :

  MM: Jasně, ceny prvních bytů vycházely z jiné ekonomické reality (tehdy ještě byly patrné dozvuky finanční krize). Dnes je situace podstatně odlišná, takže ceny to logicky reflektují.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 16. MM :

  nk: Já si nestěžuji, jen říkám, že se navýšilo o 100%, ale na tom baráku to nejde vidět. Stačí si projít první a další etapy. Na dalších se už šetřilo, chodby atd. Nechápu jak v dnešní době není standard nebo možnost za příplatek venkovní žaluzie nebo přímo klimatizace. Nebo podlahovka místo radiátorů. Obyčejné plastové bílé okna a další věci. Od krize je to 10 let, ale staví se pořád stejně. Žádný náznak modernizace. Rodinné domy jsou na tom v tomto ohledu jinde.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 17. nk :

  MM: Myslíte, že u těch dalších etap došlo ke kvalitativnímu posunu směrem dolů? Nebo spíš šlapají na místě?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. MM :

  nk: Jak říkám, ty společné části v domě jsou podle mého horší.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 19. balde :

  MM: to mě hodně překvapilo ta klima, běžte někdy mrknout na poslední postavený dům lidi mají dané klimatizační jednotky na balkóně a lišty vedou po zdi, prostě jako byste to dělali v paneláku nechápu u bytů za ty ceny, že klima není v celém domě a jednotky na střeše.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 20. D-r :

  balde: Klimy jsou jenom v posledních patrech.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 21. Adam Cerv :

  Martin [msstavby.cz]: Kde se můžu o té pěší zóně dozvědět něco víc ? Pokud je to fakt v plánu, tak tleskám – propojení Karoliny a centra opravdu chybělo.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 22. thvari :

  Adam Cerv: no me by tedy zajimal i ten plan na opravu zbytku hotelu Palace, ta strana smerujici k Ostravici…to jsou v soucasnosti dve omsele budovy, ktere na sebe smutne koukaji pres ulici. takze verim, ze to bude uz jen lepsi

  Thumb up 22 Thumb down 0
 23. Rdm :

  Adam Cerv: Martin [msstavby.cz]: s tou pěší zónou to je doufám jen nějaký vtip, ne? Co ulice Pivovarská? kde bude ústit nebo se zruší jednosměrka? A k jakému propojení s Karolinou dojde, když tam stále bude ulice Na Karolině, nebo z té se taky stane pěší zóna? Já myslím, že tohle to uzavírání centra do pěších zón je špatně.

  Thumb up 6 Thumb down 26
 24. Martin [msstavby.cz] :

  Rdm: Profil Pivovarské bude lehce upraven. Jak je nyní vedena bude víceméně stejné. Nově půjde za divadlo a napojí se na ulici Na Karolině. Ulice Na Karolině bude za mostem přes Ostravici ukončena a napojena na ulici K Trojhalí a Pivovarskou. Kolem Karoliny bude vytvořen jakoby malý okruh. Naopak, městu pěší zóny prospějí.

  Adam Cerv: Vše to je zatím v přípravě.

  Thumb up 13 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.