Proměny Ostravy #317

Obchodní dům Laso na Masarykově náměstí v centru Ostravy.

2018
zdroj historické foto: FB Jsem z Ostravy

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Toš fajne, tu první fotku odhaduji na počátek devadesátek, tak aspoň doplníme časovou osu o:
  Rok 1981, konkrétně 31.1. z výstavby http://www.imagehosting.cz/?v=masarywcw.jpg
  rok 1986, rok po otevření http://www.imagehosting.cz/?v=masarylnl.jpg Milicionář hlídá :DD
  a celkem nedávná minulost ještě před rekonstrukcí těch děsných UFO světel na náměstí http://www.imagehosting.cz/?v=d188ba403d.jpg

  Thumb up 10 Thumb down 1
 2. Tom :

  Crazym: světla byla lepší než současný nudný podprumer. Laso je katastrofa pořád.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 3. Aleš :

  Souhlasím, LASO od Žertové je opravdu hodně nepovedená stavba, ale pořád lepší než ty hangáry a stodoly, co stavějí obchodní řetězce dnes a denně …

  Thumb up 5 Thumb down 4
 4. Crazym :

  Tom: No ty UFO světla rozhodně nebyly lepší, vím to, stály mě rolety na oknech, měl jsem je pod nimi a mohl jsem si doma potmě číst noviny, tak mi ty nové celkem vyhovují ale je to taky možná i tím, že mi pod barákem zredukovali počet světel na polovinu :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. skelet :

  Laso – Lákavý Sortiment :)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. Garaznik :

  A ja si rikal, co to je za zkratku. :D

  Lampy jsou lepsi rozhodne dnes. Neni duvod, aby lampy svitili na oblohu.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 7. Crazym :

  Garaznik: Copak pobavila tě lidová tvořivost? :-) I když s Lasem jsem tohle ještě neslyšel, spíš Levné ASO, či Lidové ASO a vzniklo to od https://cs.wikipedia.org/wiki/Ander_a_syn_Olomouc , komouši zkrátka parazitovali skoro na všem, i na zavedené značce :-)
  Dnes je více zábavné, že když zadáš do Googlu „Laso Ostrava“ vyskočí ti „Turistická atrakce v Ostravě“

  Thumb up 2 Thumb down 1
 8. skelet :

  Crazym: mám to od otce, který dělal šéfa dopravy Prioru v Radvanicích. Musel bych se ho zase zeptat jestli to byla lidová tvořivost nebo ofiko zkratka.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  Crazym: Moc nechápu. Nastěhuji se do co centra města a pak si stěžuji že není venku tma. Pokud chcete tmu, tak se přestěhujte někde na okraj města.
  A jen tak mimochodem, podívejte se na DVTV na video o nebezpečnosti modrého světla. Jsem zvědav jak dlouho bude trvat, než upustí od přecházení pouličního osvětlení z LED na klasické výbojky.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 10. Rdm :

  Tomas T.: na nic takového si nestěžoval, stěžoval si na to, že pouliční osvětlení, místo aby svítilo na ulici, mu svítilo do oken bytu a to je špatně.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 11. Crazym :

  Tomas T.: Ty toho asi víc nechápeš když je tohle na Tebe moc složité :DD Kde jsi přišel na to, že se někdo stěhuje do centra aby si pak stěžoval, že tam není tma? Já se nikam nestěhoval, bydlím v centru odjakživa a nikde jsem si nestěžoval :-) Byly tu nějaké lampy a bylo to v pohodě a po té slavné rekonstrukci a použití těch UFO lamp se moje okna ocitly přesně v místech kam ty odrazové plochy nesmyslně odrážely světlo nahoru a kromě toho jsem z oken i přímo viděl na zdroj světla svítící opět nesmyslně nahoru a k rozumnému stavu mi pomohly až rolety a za své. 11 let jim trvalo než přišli na to, že ta ulice je nesmyslně přesvícená a než vloni v rámci rekonstrukce nejen vyměnili ty vršky za jiný, zřejmě úspornější typ (i když taky svítí nesmyslně nahoru ale ne tak intenzivně)ale i poředili sloupy osvětlení v ulici na polovinu. Jo a nesleduj tolik ty videa, blbneš z toho :-)

  Thumb up 3 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.