Domov pro seniory Havířov

V Havířově vznikne rekonstrukcí pavilonu bývalé ZŠ ubytování pro seniory.

Na ul. Tajovského právě probíhají stavební práce spočívající v rekonstrukci a modernizaci stávajícího objektu pavilonu „D“ ex-ZŠ Tajovského tak, aby byl přestavěn na komunitní dům seniorů. Bude vybudován nový vstup do objektu pavilonu „D“ a bývalé učebny budou přestavěny na 18 bytových jednotek. Součástí stavby bude přístavba výtahu, společenské prostory pro ubytované seniory a technické zázemí objektu.

zdroj: FB Havířov – Podlesí

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Nejčastější stavba v MS kraji je domov důchodců. Určitě jsou potřeba, nijak to nerozporuji, ale je smutné, že nových bytů je méně než nových domovů důchodců. Kraj musí podpořit i mladé rodiny, jinak ho čeká velmi špatná budoucnost…

  Thumb up 3 Thumb down 9
 2. aggu :

  MM: Ne, není.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 3. Jp :

  MM: Ne není, a pokud bys pracoval se starymi a nemlcnymi lidmi jako ja, tak bys videl, ze soc.-zdrav. zarizeni v Ostravě i v kraji jsou az desive poddimenzovana…

  Thumb up 8 Thumb down 3
 4. MM :

  Nevidím na příspěvku nic negativního. Domovů důchodců se nyní staví opravdu hodně. Nejsem proti. Samozřejmě, že si přeji důstojné bydlení pro starší, jednou budu taky starý, ale opět nic proti důchodcům jsem nepsal. Spíš jde o to, že už teď je starších lidí a lidí v důchodovém věku hodně a pokud se nebude myslet na mladé, trend se nezmění. Musíme motivovat mladé zůstat v regionu a rodit :-) Jinak nás čeká stagnace. To není kritika domovu důchodců, jen povzdech nad NEvýstavbou bytů a infrastruktury okolo.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. aggu :

  MM: Stárnutí není problém regionu ;) Ale celé Evropy.
  A mimochodem:
  Počet lidí starších 65 let (2016):
  Ostrava 19%
  Brno 20.2%
  Praha 18.6%

  Procento lidí v produktivním věku 15-64 let(=mladých ;)
  Ostrava 66.1%
  Brno 64.9%
  Praha 66.3%

  Ergo, ve všech městech je věkové zastoupení obyvatelstva zhruba stejné. Nejvíce starých lidí žije v Brně. Průměrný věk obyvatel roste v Brně a Ostravě cca o měsíc za každý rok, v Praze už chvíli stagnuje. V Ostravě byl průměrný věk lidí 42.4, v Brně 42.8 a v Praze 42.0.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. fler :

  Senioři přece bydlí a tím, že mohou přejít do seniorských bytů, kterých je prozatím málo, tím uvolní své byty pro mladé rodiny, jelikož tyto byty jsou většinou 2 nebo 3+1. Mladí musí tlačit na politiky, radnice – tam je možnost změny. Staří lidé už tu sílu a tlak nemají.

  Thumb up 0 Thumb down 6

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.