Proměny Ostravy #187

Ulice Přívozská v centru Ostravy.

promeny ostravy

promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  Nevím, čím to je – možná ne příliš povedeným záběrem opravených domů na druhé fotce, ale dle mého laického úsudku si myslím, že ulice na první fotce vypadá daleko více honosněji.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 2. johny :

  Opět změna k horšímu – lampa pouličního osvětlení je tak nějak divně připevněná na fasádě, okno napravo je neumyté a vůbec, děti si nemají kde hrát…

  Thumb up 3 Thumb down 4
 3. dolil :

  Už jsem to tu psal. Možná si lámete hlavu, co to je, co těm ulicím v Ostravě schází. Všechna vznešená města mají stromořadí na ulicích/chodnících. Jen se podívejte na první fotku. To samé Nádražní, ani jeden strom.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. Xavier :

  dolil: Tak já bych zase takhle negeneralizoval. Nicméně úplně mimo ten názor není – otázkou jen je, co chápete jako „vznešené“ a které město budete označovat jako „vznešené“.
  Jen je třeba si uvědomit, že v případě ulice Nádražní (alespoň tedy úsek od Elektry cca k dolu Jindřich – dál už ta stromořadí jsou až k sadu B.N. :)) není něco takového realizovatelné. Respektive tedy je, ale pouze za předpokladu, že by se na této ulici buďto zrušila tramvajová doprava, nebo by se zrušila doprava automobilová. Ta ulice při své šířce v daném úseku prostě nedokáže unést chodníky + silnice + tramvaje + stromořadí…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Petr Halfar :

  A co to vyřešit „přenosnými květináči“ alá vjezd do pěší zóny?
  Kdyby v tomto „květináči“ byl uprostřed zasazen stromek menší výšky společně s nějakou květinou, pak by tyto květináče vzdálené od sebe např. co 10 metrů by mohly být fajn.
  A rád bych se zeptal k technickému provedení zastávek u Vesmíru…ty podélné žlaby, umístěné na zastávkách, jsou rozebíratelné?
  V současné době jsou plné vajglů a nevypadá to, že by to někdo čistil. Docela hnus.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Petr Halfar: Květináče fakt ne.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Petr Halfar :

  A racionální důvod proč „fakt ne“? Když nelze k šířkové dispozici zasadit stromy, proč ulici neoživit zelení takhle?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Petr Halfar: Aby byla v květináči vzrostlá zeleň, musely by být obrovské. Což by vytvořilo bariéru pro chodce na chodníku a ničím by vlastně nepřispěly, ale spíše podmínky zhoršily. Stromy v květináčích by ani nebyly vysokého vzrůstu. Strom v zimu je lepší, bohužel kvůli roztahanosti sítí to ne všude jde.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. Xavier :

  Petr Halfar: Protože existuje velmi dobrý důvod domnívat se, že by to dopadlo podobně nestvůrně, jako např. zde: http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2015/12/IMG_20151126_135325-730×548.jpg ;-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Rado :

  Ostrava a zeleň ve veřejném prostoru, na to bych byl velmi opatrný. Protože jedna věc je tu zeleň mít, druhá věc je umět se o ní starat a tyto dvě věci je nutné od sebe odlišovat. A to starání se o zeleň teda Ostravě vůbec nejde, takže raději nic, než zaplevelený květináč nebo tráva až po kolena…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 11. dolil :

  na těch nových nástupních ostrůvcích na Nádražní, tam se mohlo pár vzrostlých stromů zasadit. Jinak úpadek veřejných prostor v Ostravě zřejmě dosáhl svého maxima. Sekání trávy je sprosté slovo, zrezlé červeno/bílé zábradlí je jako střevní chřipka, plevel požírající chodníky, obrubníky, budovy, lidi….Mám pocit, že spousta zemí třetího světa má udržovanější prostory veřejné.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Xavier :

  dolil: Bodejť by neměly udržovanější prostory, když zemí třetího světa je (v původním smyslu tohoto označení, které je dnes používáno už značně vágně) např. takové Švýcarsko či Švédsko :-D
  Každá země, jakkoli je vyspělá, má místa, která mají veřejné prostory na příšerné úrovni a jiná, kde se člověk nemusí stydět za nic. Ono to jde většinou vidět i v rámci jednotlivých měst. Pravdou je, že Ostrava je na tom bídně skoro celkově. Pokud jde o centrum, tak rozhodně mnohem hůře než třeba takový Havířov, který se údržbou své Hlavní Třídy rozhodně může pyšnit.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Sice to sem nepatří ale když je řeč o tom udržování veřejných prostor v Ostravě :-) Tak tady v bermě http://www.imagehosting.cz/?v=p4173786.jpg nejsou schopni dva roky opravit škody po vodě a za chvíli budou asi řešit údržbu zeleně na zbytcích toho superdíla protože to zaroste a lidi už si mezitím vyšlapali cestu jinudy :-) Asi se čeká až bude oprava stát dvakrát tolik aby se to vyplatilo :DD

  Thumb up 3 Thumb down 1
 14. Xavier :

  Crazym: Jo jo, ta cesta podél řeky je skutečné veledílo. Přijde jedna velká voda a je po něm. Ten, kdo to projektoval, musel mít asi v hlavě vymeteno. Nebo je zde ještě možnost, že myslel na budoucnost – ale svou vlastní a případné budoucí zakázky :D
  A nepochybně by se to dalo udělat lépe – když taková Via Appia starověkých Římanů mohla vydržet v této podobě (http://europeantrips.org/wp-content/uploads/2012/11/Via-Appia-Antica.jpg) skoro 2000 let a ještě dnes podle všeho zvládá cyklistickou dopravu, proč by nějaká cestička kolem řeky nemohla vydržet třeba i pár stoletých vod, že…
  Nejhorší je, že lidé se nepoučí a budou na zdejší radnici stále volit tutéž pakáž. Někdy je mi líto, že nemáme některé tvrdší politické prostředky, jimiž disponovali zmínění Římané…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. rasta :

  Celého nábřeží se mělo postupně vydláždit kamenem a byl klid. Od té řeky se mělo vytvářet postupně celého „obrozené“ centrum. Chybíš koncept, viď Cirdo…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.