Plavecký stadion Opava

Na partnerském webu Patriot magazíny byly zveřejněny informace a vizualizace záměru výstavby nového krytého bazénu v Opavě.

Opavský magistrát chce vybudovat nový krytý bazén. Objekt za přibližně 300 milionů korun by se měl začít stavět v roce 2018.  Už letos se ale začne připravovat projektová dokumentace. Stávající bazén dosluhuje, blíží se havarijnímu stavu a město nevylučuje, že bude za několik let zdemolován, řekl primátor Opavy Radim Křupala (ČSSD).

Nový bazén by měl vyrůst v Městských sadech, v těsném sousedství letního koupaliště. Podle plánu by oba areály měly být v letních měsících propojené, aby návštěvníci krytého bazénu mohli například využívat tobogány na koupališti. Současný bazén stojí téměř ve středu města a některým obyvatelům se jeho přemístění do okrajové části nelíbí. Obávají se zhoršené dostupnosti. Jiní naopak vítají, že se z frekventované komunikace přesune do klidnější lokality Opavy.

O novém bazénu se ve městě mluví delší dobu. Před pěti lety vznikla první studie, podle které měl být bazén na dvě patra a k němu tobogány. Nyní si radní nechali studii přepracovat, aby snížili náklady. Mimo jiné zrušili plánované tobogány. Podle současných plánů města by měl být objekt jednopatrový, s jedním plaveckým bazénem o délce 25 metrů a s osmi drahami. Stejně velký by měl být i rekreační bazén s vodními prvky, jako jsou trysky, divoká řeka a podobně. Součástí objektu by měly být i sauny, masážní sprchy či bufet.

opava

celý článek: patriotmagazin.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Alex :

  Opavské letní koupaliště je kus nádherně opracovaného a osvíceně rekonstruovaného území. Člověk zrovna cítí tu lehkou prvorepublikovou dekadenci – tak, jak se to k létu a polonahým lidským tělům patří.
  Dej pámbu, aby budova bazénu byla stejně osvícená – jeden obrázek vizualizace zatím připomíná spíše krematorium. Držím palce, Opavo!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Alex: Fajn krematorium.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.