Proměny Ostravy #102

Ulice Kostelní v proměnách času v centru Ostravy.

proměny ostravy

2013proměny ostravy

 

Související články


Komentáře

 1. Aleš m. :

  Velká škoda toho domu vedle kostela. Když se dívám, jak byly ve špatném stavu zdi kostela a opravily se a dnes tato stará stavba krášlí tuto dost zanedbanou část přímo v centru, tak mne fakt mrzí, že nezůstal i ten dům. Po opravě by tam v dnešní době mohly být nějaké služby či obchůdky. No, jsem rád, že aspoň nešel dolů ten kostel. V těch dobách se bouralo skoro vše a nahrazovalo tzv. stavbami socialismu.V Ostravě co nezničil nálet, tak zničily tzv. nové zítřky. Co zaniklo staveb jen třeba naproti Jindřicha. Dnes tam je Albert a vedle přilepená betonová hrůza. Ještě v sedmdesátých létech si tam pamatuju starou zástavbu. Jo holt, tehdy šlo dolů hodně starých staveb, ketré by dnes byly opraveny a Ostrava by byla hezčí.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 2. aggu :

  Pořád lamentovat nad demencí komunistů (našich dědů) před x lety nemá moc cenu. Problém je, že to nemá být Kostelní ulice, ale Kostelní náměstí. Pro jeho uzavření chybí postavit jeden L-blok právě v místě toho domu na fotce – objekt Vaclaw.
  Pak by to chtělo náměstí kvalitně vydláždit, přidat vhodný mobiliář, opravit konečně Farskou zahradu za biskupstvím, a voilá, máme tu romantiku jak v Paříži :-)
  Sv. Václav je to nejcennější co tu máme, ignoranti na radnici!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Aleš m. :

  aggu: …vhodně zastavět,kvalitně vydláždit, opravit Farskou zahradu….to byste chtěl trochu moc, probuďte se,jste v Ostravě roku 2014!!!! Apropo co začít lamentovat nad demencí dnešních nekomunistů. Ale dnešní nekomunista je mnohdy bývalý komunista.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 4. aggu :

  Aleš m.: Děláte z toho bramboračku. Staví soukromník na svém. Náměstí je městské. Opravit malé náměstí a malou zahradu umí i na vesnici. Když se chce…
  Ideologie nechme raději spát.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. Nimrod :

  Skoro žádná změna..asi málo lukrativní místo :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. Aleš m. :

  aggu: nedělám vonnou a dobrou bramboračku. Asi jste mne nepochopil. náměstíčko i zahrada jsou malé a město je nedovede opravit, i když před několika roky se o opravě Farské zahrady psaly články, byly vizualizace atd. A neděje se roky nic a vypadá to, že další roky budeme jen „lamentovat“. Proto jsme dnešní zasupitele přirovnal k těm předlistopadovým.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. petr :

  Oklolí sv. Václava není nic moc, podle mě je nejhorší parkoviště a tou úžasnou budkou:( Ale nedávno jsem četl o projektu Malá Kodaň, tedy o projektu, který se bude snažit v rámci akce zažít Ostravu jinak upozornit na toto místo. Ačkoli to nevypadá, je to celkem frekventovaný prostor, k čemuž určitě prospělo Minikino, vedlejší kavárna aj. Třeba celé místo stoupne v „kurzu“.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. aggu :

  petr: Tady je ta „Malá Kodaň“. Je tam k vidění opravdu málo ;)
  http://www.vyslouzilarch.cz/projekty/mala-kodan

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  aggu: To misto zase tak zive neni, kdyz se tam nebyla schopna uzivit kavarna v te mestske brane.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 10. Jan :

  Tomas T.: Kafé Cox zkrachovalo, protože to byl koncept bez nápadu a majitel afektovaný blb. Minikino kavárna a kavárna Na Proti jsou plné téměř pořád a daří se jim dobře oběma, i když si konkurují hned vedle sebe – přišli s nápaditým konceptem, každý s jiným.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: mno nevim, kafe nepiju, ale nemyslim si, ze je to nejake proklete misto. jeste vic odstrcena za rohem je relativne nova restaurace a pres obedy maji plno.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. Summerboy :

  Tomas T.: Ta kavárna byla hrozná. Jediná hezká věc na ní byl ten barák samotný. Byl jsem tam jednou nebo dvakrát a bylo to tam neútulné, nenápadité, obsluha v otrhaných riflích, divné prostředí. Kdyby do toho šel někdo s nápadem, může tam být kdy ne plno, tak aspoň tolik hostů, aby se to uživilo.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Aleš m. :

  Summerboy: Já jsem tam byl taky jednou na colu, ale oproti Vám mi to tam připadalo ocela normální a fajn, kromě toho, že jsme tam seděli s dcerkou hoďku zcela sami. Nevím, proč zkrachovali, ale kdyby to místo bylo opravdu dobré, tak tam přeci už někdo zase je. Zavřené je to už dost dolouho.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Aleš m. :

  Ale ještě více než zavřená kavárna mne tam štve naproti betonový skelet. Ostrava už má roky problém se skeletem na ul.28.října a jak je vidno, další skelet tentokrát na Biskupské na dlouhé časy. A město jen nečinně přihlíží – jako na Ostravici, jako na jatka jako na spoustu dalších domů přímo v centru – jak jsem četl na stránkách MOaPu – nejsou na ně páky. Zajímavé, že všude v civilizovaném světě páky na soukromníky, kteří se nestarají o své stavby v centru měst, páky mají. Snad je centrum Ostravy bez lidí i proto, že je prostě nedostavěné, ušmudlané, bez jasného cíle. Jen občas na světlo vypluje nějaké vizualizace zástavby proluky jako třeba po Květinové síni a pak se stejně nic neděje. Tak jako s tou Farskou zahradou, o které jsem už psal.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 15. Danek :

  Aleš m.: Aleši, opět napíši to co si myslím. Politici jak na kraji tak na městě je jedna velká hrůza. Není to o pakách ale neschopnosti politiku.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Aleš m.: Nekonečný počet otazníků a vykřičníků v jedné větě je zpět?

  Thumb up 2 Thumb down 5
 17. aggu :

  Aleš m.: To, že je centrum nedostavěné je naopak obrovské plus pro Ostravu. Protože máme možnost ho (kreativně nebo blbě, to záleží…) dostavět ;) Co by za to ve skanzenech jako Prague dali. Tam je už 200 let hotovo a musí se realizovat v pár solitérních místech nebo na periferii.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 18. Aleš m. :

  martin [msstavby.cz]: Já jen ctím ostravské logo. Mimochodem za nemalý peníz !!!

  Thumb up 0 Thumb down 2
 19. Aleš m. :

  aggu: Takže dle Vás je dobře, že ostrvské centrum má proluky, které hyzdí město už desítky let? Píšete, že máme možnost dostavět…., za spoustu desítek let se dostaví jedna proluka – mnohdy se slávou.!!!(pozn.pro Martina- vypůjčeno z loga OSTRAVA!!!) To myslíte, že je pro město dobré? Myslím si, že skanzen Praha by za proluky, tak jak je má Ostrava, nedala nic a je ráda že je nemá. A myslím si, že je docela ráda za skanzen staveb, které tam stojí už 200 let…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Aleš m.: Ale ostravské logo má vykřičníky 3 a ne 4, jak v jednom tvém příspěvku. Jak se vymluvíš na tvých několik otazníků na konci jedné věty. To bylo čí logo? No a ehm… Odkazovat se na logo. Kdybys diskutoval o Praze, tak napíšeš Praha/Prague/Praga/Prag? Trošku úrovně…

  Jinak k té Praze něco aktuálního tady http://nazory.aktualne.cz/komentare/praha-1-za-barevnymi-fasadami-domy-zbavene-duse-a-pameti/r~a85f3382279e11e49cb9002590604f2e/

  Thumb up 2 Thumb down 1
 21. Aleš m. :

  martin [msstavby.cz]: To je logo našich politiků, to nevíte????? Oni si totiž o několik otazníků svými činy nebo spíše nicneděláním přímo volají!!!!! 4 ! byl asi překlep :-) , tady to překlep není :-)))))

  Thumb up 0 Thumb down 2
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Aleš m.: Tohle chování je už trochu napováženou ;)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 23. Aleš m. :

  martin [msstavby.cz]: Vlezte mi záda! Že jsem se tady vracel! Vaše chování je ovšem na místě, že? Třeba tím tykáním anebo Vašim příspěvkem v 09.23. Ale to je to poslední.Asi máte diskutérů nadbytek, takže se mějte se fajn, ať se daří!!! Tentokrát tady končím definitivně.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 24. Aleš m. :

  martin [msstavby.cz]: Trochu jste mne namích´, tak jsem uvedl špatný čas u vašeho příspěvku. Správně jsem měl napsat: Váš příspěvek z 1.9. v 18.53. Takže tohle je můj poslední vstup :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 25. Crazym :

  Aleš m.: No a teď si to tady bez Vás všichni hodíme… :D Mohl by jste nám aspoň naposledy poradit jak se to váže? :-)

  Thumb up 1 Thumb down 5
 26. Hynek [msstavby.cz] :

  Aleš m.: :) to je slozite, my si tady vicmin vsichni tykame, je tezke si doma delat tabulku, aby clovek vedel, komu to nevoni (tzn doporucuju prejit na tykani a je vyreseno!). stejne tak i pro to ostatni plati, ze jsme na internetu, je tu jina moralka, nez ve vysokoskolske aule pri prednasce. kvuli toho snad neni treba odchazet. nektere lidi a poznamky je nutne nebrat 100% vazne, jinak je to na zblazneni. ale to snad vsichni vime, ne?

  jinak me by jeste zajimalo jake paky maji jina mesta na investory, kteri rozestavi na svem pozemku projekt a pak nemaji prachy na jeho dokonceni..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. Aleš m. :

  Hynek [msstavby.cz]: Já to nevím, ale určitě si to zřejmě pojisrí, aby nedosšlo k tomu, co v přímo v centru. byl jsem v několika menších i větších městech v Rakousku a Německu a na takové pomníky v centrální části měst jsem opravdu nenarazil. Tak zřejmě tam vědí jak na to. A že jsem použil slovo páky? Já jsem jen napsal, co jsem četl na MOaPu – tak jeden politik použil toto slovo a řekl mzj., když se ho redaktor ptal na několik staveb hyzdících Moravskou Ostravu a Přívoz, že město na ně nemá páky, aby s tím mohlo něco dělat. Tak se jen divím, jak to dělají jinde ve světě, že si tam soukromníci tohle nedovolí. Toť vše.
  Mějte se, tady jsem naposled, jen jsem Vám ještě odpověděl. S vaším kolegou Martinem nejde diskutovat, resp. on umí ale já s ním ne.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 28. Martin [msstavby.cz] :

  Aleš m.: Na to, že chci na svém webu udržet diskuzi na kulturní a konstruktivní úrovni není nic špatného. Nevyrovnané příspěvky a hlášky, ať ti vlezu na záda, jednoho čtenáře opravdu chybět nebudou.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.