CTPark Ostrava objekt O25 – CTBox II

Stavba je téměř hotová, dokončují se i komunikace a úpravy okolí. V jednom z dílů se provádí přípravy pro nastěhování prvního nájemce.

Související články


Komentáře

 1. Marek :

  až na to vydláždění chodníků je to ok, standard v hrabové

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Danek :

  Ve hře je 1000pracovních míst.rozhodne se mezi MSkrajem,Olkrajem,Jihom.krajem…..servisní centrum pro Evropu firmy HTC. http://archiv.ihned.cz/c1-63542640-na-morave-se-budou-opravovat-mobily-htc-z-cele-evropy

  Vzhledem k tomu, že se o jednalo o spolupráci Ostravy s Thajwanem,,,,davám tomu velkou šanci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. valach jak poleno :

  Danek: Podle mě bude rozhodující přítomnost jiných tchaj-wanských (nebo čínských) firem v regionu a v tom případě je nejvyšší četnost v Jihomoravském kraji (acer, benQ, Longway). I když v Ostravě je zase Asus (pegatron), který je zřejmě největší.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Danek :

  valach jak poleno: Přečetl jsem snad všechny články související s touto investicí a jen v jednom článku bylo zmíněno, že zřejmě půjdou do Jihom.kraje….Černovická terasa. Chybí mi tady primárně nastavena pravidla proto, aby investice směřovali tam kde vyšší nezaměstnanost. I když pan prezident uváděl, že MS a Ústecký kraj jsou oproti jiným zvýhodněny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. valach jak poleno :

  Danek: no těch článků o Černovické terase už je víc, byť pochází pouze z jednoho zdroje. Brno má bohužel vyšší úroveň VŠ, servisní centrum bude chtít kvalifikovanější zaměstnance. Btw. nezaměstnanost v Brně také není zrovna malá cca 9%.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Danek :

  valach jak poleno: Víš co mě zaujalo, jak jsem zjišťoval informace o Brněnské zóně, pro jistotu jsem se na netu podíval, abych dobře napsal jméno této zóny. Byla tam anketa jak za uplynulých 8let hodnotíte zda se život změnil k lepšímu nebo horšímu a cca.65,5% lidí odpovědělo k horšímu, dalších cca.15% uvedlo asi stejně a zbytek že k lepšímu. Tak jak to vypadá idylické město Brno není až tak idylické dle Brnanů.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Danek :

  valach jak poleno:Neví někdo kdyby tady chtěli působit další firmy třeba zmíněná investice HTC. Vlezli by se ještě třeba do Hrabové? Jinak včera jsem četl v hospod.novinách o ekonomických zónách.S redaktorem se úplně neztotožňuji. Bohužel pohled z Prahy je pohled z Prahy. Nicméně je tam uvedeno, že v Mošnově má být zmíněná ekon.zona(činský techn.park).http://archiv.ihned.cz/c1-63542620-ekonomicke-zony-nejsou-pro-cesko

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Danek :

  Tak máme další informace ohledně investice HTC.Vypadá to že se již rozhoduje mezi Ostravou a Brnem(Olomouc je zřejmě z kola venku)Jinak investorovi byla nabídnuta plocha VTP v Porubě,pokud by potřeboval větší plochu tak další zony v patřící Ostravě.V případě Brna by to byla náhrada za Amazon…který tam nechtěli.viz článek http://www.bosston.cz/aggregator/sources/3

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Je jasné, že u ekonomických zón jsou i mínusy. Ale celý článek se mi zdá lehce laděn proti severní Moravě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. valach jak poleno :

  Danek: Prostor v zóně Hrabová nějaký určitě je. Např. za Makrem, nebo na konci za Dachserem. Ale tyto pozemky jsou městem dávno prodány CTP, tam si developer shání nájemce sám.
  Už jsem dlouho nebyl v Porubě (nebo Pustkovci) ve VTP parku, tak mě trochu překvapuje, že zrovna tam je prostor pro „fabriku“ s 1000 zaměstnanci. Ale osobně si myslím, že horkým favoritem je Černovická terasa, hned vedle Aceru, který je v Asii konkurentem pro HTC. Třeba bude fúze.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Strašně se mi libí tato věta:Ministr Jan Mládek má sice spočítáno, že když do nově upravených investičních pobídek nasype 11,6 miliardy, vypadnou mu prý desítky tisíc pracovních míst a investice za 43 miliard korun……. Pokud se tento projekt uskuteční….jelikož je velký zájem ze strany Číny…tak jsme přesvědčen že ano…..Ostravu a Ostravsko to vystřelí na měsíc. Třeba ale hledat další cesty jak snižovat zaměstnanost. Protože čím nižší nezaměstnanost tím bude vytvářen tlak na platy atd. Podle mě velkou šanci výzkumné,technologická centra,datová centra….a jak jsem již dávno psal i ten zábavný park by byl super.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.