Proluka Vojanova

Rada města Ostravy rozhodovala o výběru investora proluky na ulici Vojanova, kde je demolován přízemní komerční objekt.

Materiál nám zaslal čtenář. Děkujeme!

Rada rozhodla následovně:

Vizualizace projektu Linkcity:

Jedná se o šestipodlažní hotel. Záměr obsahuje komerční parter a 100 hotelových pokojů. Prosklené přízemí je doplněnou fasádou tvořenou předsazenou ocelovou síťovinou v 2.-6. NP.

Vizualizace projektu PH Rozvojová a.s.:

Návrh šestipodlažnínoho bytového domu pro přibližně 60 obyvatel s komerčním parterem.

Autor: Ing. arch. Radim Václavík / ATOS-6, spol. s r.o., stavebně projektová kancelář

Objekt je navržen ve dvou variantách. Se zalomením horních podlaží a s neustupujícími podlažími. Viz webová stránky autora.

Související články


Komentáře

 1. Tom :

  Prosím opravte si v úvodu „Rada magistrátu města Ostravy rozhodovala“ na „Rada města Ostravy rozhodovala“. Opravdu, žádná Rada magistrátu neexistuje.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 2. Tlustý :

  Zajímavé rozhodnutí vzhledem k aktuální krizi… A snahám města oživit centrum města.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 3. Brzda :

  Tlustý: Souhlas, zajímalo by mě to hodnocení podrobně. V souvislosti s budoucím hotelem v avizovaném mrakodrapu na Karolině a kousek vedle stojícím hotelem Imperial mi to tam připadá trochu přehotelováno….

  Thumb up 13 Thumb down 2
 4. David :

  Tak ATOS se předvedl! Bomba! Hezčí barák by se do centra nehodil… proč se teda rozhodli postavit tam Hotel??? Ten návrh hotelu mi připomíná trošku intimnější parkovací dům, možná se i podobá projektu Obchodního centra Ostravice :/ šedá kostka.. nevím nevím. Stačí, že budeme mít černou.
  asi bych spíše stavěl pro lidi a ne pro krátkodobé návštěvníky.. Navíc ta lokalita je už tak mrtvá – hotel tomu nijak nepomůže.
  Po zhlédnutí Linkcity stránkách, ta úroveň jejich projektů je velmi (pod)průměr na to aby vyhráli tuhle zakázku, ehm!

  Thumb up 24 Thumb down 1
 5. RD :

  Opravdu NEROZUMIM???!!!
  Pro přínos lokalitě a celkem centru města rozhodně PH rozvojová se svým domem!

  Thumb up 18 Thumb down 1
 6. rasta :

  Mě ATOS přijde mnohem zapadající a přínosnější, ale možná nám to pan Vysloužil objasní, když byl v komisi?…

  Thumb up 12 Thumb down 0
 7. rom :

  buďme rádi, že se něco postaví – konečně přichází nějací investoři, kteří jsou připraveni investovat. Pokud by tam byly byty, tak zase bude plno připomínek k cenám – a ty by byly vysoké.

  Thumb up 10 Thumb down 8
 8. DRJPJR :

  Nebyl bych zase takový pesimista, už z toho posledního obrázku je vidět, že se počítá se stavbou i „naproti“ (ostatně hezké obrázky jsou i na Fajnova). Pokud se člověk podívá na plány kolem „nové“ Pivovarské, ČL, Karoliny, tak toho místa pro BD je v okolí až až… vč. proluky na Masarykáči. Možnosti budou, otázka, co z nich nakonec „vypadne“.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 9. DRJPJR :

  DRJPJR: Sry pomíchaly se mi obrázky… ne z posledního, ale z toho nákresu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Jana :

  Radim Václavík má dlouhodobě smůlu. Kvalitní architekt, který řadu věcí dělal zadarmo, ne a ne dostat lano. Hlavně, že klan Kubů, kterým měl být dávno odebrán diplom(y) jede ty své bomby. Až se divím, že se na to Radim nevykašle a nepřesídlí třeba na jih Moravy. V Ostravě mu pšenka nekvete.

  Thumb up 11 Thumb down 5
 11. David :

  rom:
  těmto názorům bych se už vyvaroval. Buďme rádi za cokoliv? Určitě ne! Pokud se zas tak nestaví tak tím pádem by měli ze soutěží vycházet kvalitní projekty a mít oprávněný konkurenční boj. Ale rozhodně se nemůže na volných parcelách v centrech měst stavět kde jaká nevzhledná blbost, jen aby se něco postavilo….. zajímal by mě názor MAPPY který návrh podpořili :)

  Thumb up 15 Thumb down 4
 12. thvari :

  mam pocit, ze BD lepe reaguje na tu situaci se sousednim domem a mezerou – jednak tim protazenym parterem, cimz tam tak vlastne „zustane“ cast puvodni struktury Vojanky, ale i temi balkony, coz zase vytvari pocit, ze ta mezera ma nejakou logiku, protoze se z terasy chcete divat do okoli

  ale beze sporu bude jak hotel, tak BD v tomto miste prinosem

  Thumb up 9 Thumb down 0
 13. thvari :

  David: pana Vysloužila z MAPPY jsem se ptal, zda pro nás laiky zveřejní na FB, na jakém základě se rozhodovali. přislíbil to, ale zatím jsem žádné vysvětlení nezaregistroval. docela by mne jejich postoj zajímal, myslel jsem, že v tomto směru budou hrát stěžejní roli, alespoň co se komunikace týče

  Thumb up 13 Thumb down 0
 14. Winter :

  Vyslouzil jede podle toho, jak mažete Bajgarovou:D

  Thumb up 10 Thumb down 17
 15. G.H. Bondy :

  Hned několik věcí je zde více než podezřelých. Před rokem koupil Michalis Dzikos část Ostravice směrem k Imerialu se záměrem rekonstruaovat a dobudovat prostor na hotel. Pan Macura si tento převod a záměr také pochvaloval https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2929340-cast-prvorepublikove-ostravice-textilie-ma-noveho-majitele-bude-z-ni-hotel Na webu Statutárního města Ostravy v sekci Pozemky k prodeji se objevuje celá oblast Smetanova náměstí s mnoha nabízenými pozemky (včetně tohoto, který má nyní posloužit stavbě hotelu) a půdorysem plánovaných staveb. Po půl roce nabídka mizí. Pozemek není prodán formou aukce, na záměr zástavby není výběrové řízení (jako v případě jiných projektů (Slza, Trojzubec, Skelet, Lauby i KostelníxBiskubská dokonce s arch. soutěží, a další). Rada si vybere zrovna tu možnost ze dvou, která je v kolizi s jiným záměrem v centrum města vzdušnou čarou 50m (Michal Dzikos). Co na to Ostravak, že mlčí…… Proklamované záměry pana Macury https://moravskoslezsky.denik.cz/online-rozhovor/on-line-rozhovor-s-primatorem-mesta-ostravy-tomasem-macurou-20160623.html, paní Bajgarové https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/byty-privatizace-prodej-najemni-bydleni-lauby.A200309_538146_ostrava-zpravy_woj, paní takystarostky Ožanové nebo opozníčního pana Semeráka jakoby přebila nějaká tichá politická dohoda….

  Thumb up 7 Thumb down 16
 16. DRJPJR :

  G.H. Bondy: Ano, nevidíme do toho, ale na druhou stranu, ten web (pozemky.ostrava.cz) prezentuje spoustu volných parcel (např. Českobratrská apod., parkovací domy, proluka v Porubě) a u všech je myslím popsán záměr využití v souladu s ÚP, nikde se nepíše, že je město chce dražit apod., nejsou tam ceny. Prostě poptává zájemce o koupit parcely… To jestli je to nejlepší možnost, jak zvolit, to je věc názoru, ale předpokládám, že pokud by tento postup byl podezřelý nebo nezákonný, tak by pro něj město, předpokládám, netvořilo zvláštní web…
  Druhá věc je, že by měl být hotel v Ostravici, na Vojanově a konečně ho město preferuje i v té Porubě např.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 17. rom :

  Podnět pro redakci – čtenář je zřejmě dobře informovaný a má dobré zdroje. Nezajímá mě, kdo to je, ale co umí sehnat. Do rady chodí řada zajímavých materiálů, např. tam byl nějaký materiál aktuálně o Slze atd. Ty materiály na rozdíl od zastupitelstva jsou neveřejné, zatím jsem se nepokoušel je získat dle zákona o poskytování informací, bo mám trochu obavu, že mě odradí cenou.

  Ale čtenář by mohl sem tam něco zajímavého poslat, ne? Dokud ho neodhalí.

  Druhá věc je ta, že čtenář může mít zájem přímo na této cause a rozjel hru. Ostatní věci ho nezajímají. )

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. Migi :

  S těmi hotely se jakoby roztrhl pytel, 3 nové v jedné oblasti. Mě by zajímala studie ubytovacích služeb v centru města, jestli je to opravdu tak vážný problém. Postavit jeden by určitě potěšilo, plánovat druhý do budoucna také, ale jasně dát zelenou i třetímu – to mi už rozum nebere.
  Ještě k tomu jsme v době, kdy hotely jsou prázdné a bude trvat nějakou dobu než se vrátíme, kde jsme byly pokud teda opravdu byly tak vytížené po celý rok? Dovedu si troufnout říct, že až takových 20-30% bytů na Karolíně sloužilo do nedávna k ubytovacím službám. Asi si počkáme na vyjádření našich zástupců z jakého důvodu se rozhodli v této době o výstavbě hotelu, když už se počítá s hotelem v Ostravici a hotelem na Slze.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 19. Rdm :

  Migi: myslím, že našim zástupcům je to celkem jedno. Ty hotely chtějí stavět soukromí investoři a ti asi nepůjdou jen tak do rizika. Naši zástupci by měli akorát ohlídat, aby neprodali pozemky a ty pak zůstaly ležet ladem…

  Thumb up 19 Thumb down 0
 20. adamous :

  Ostrave by jednou slusel hlavne hotel od nejakeho svetoveho retezce. Do nedavna tady byl alespon Radisson, ale po tom, co to odprodali Vitkovi a udelali z toho Quality hotel, tak tady neni nic. To i takove Kosice maji Hilton. No, mozna se dockame a neco takoveho bude v Ostrava Tower.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 21. D-r :

  adamous: Mercure

  Thumb up 5 Thumb down 0
 22. adamous :

  D-r: Jo, to je vlastne pravda, ale vubec bych se nebranil jeste alespon jednomu takovemu Four Seasons, Holiday Inn, Hiltonu a nebo, kdyby se tady znova vratil Radisson :)

  Thumb up 10 Thumb down 2
 23. Migi :

  D-r:
  Mercure patří pod Accor Hotels, ty jsou opravdu nízkonákladové hotely nebo alespoň v celosvětovém měřítku v porovnáním značek jako Hilton, Melia, Sheraton… nějaký luxusnější by se objevit mohl, když jsou ty vyhlídky, že bude Ostrava tak lukrativní turistická destinace až zmizí Covid. Já bych už rozmýšlel kde postavit čtvrtý hotel!

  Thumb up 10 Thumb down 2
 24. panakis :

  ok hotel. ikdyz si myslim ze ho netreba. Ale uprimne v centru takhle hnusnou fasadu si nechat protlacit? Uzijte si vase uplatky krasavci…

  Thumb up 6 Thumb down 7
 25. Mx :

  Co se týká té fasády, jsem klidný. Ať už se polovině líbí a polovině ne (mně se více líbí Atos), stejně tam nic takového nebude. Takové design prvky se zde vždy v realizaci škrtají. Nehledě na to, že si nenechají stínit do pokojů a kazit výhled z oken. To bude jen šolich na protlačení návrhu. A taky si vzpomínám, jak nakonec nevznikla měníci se fasáda na domě cestou k sýkoráku. Taky tam měla být speciální fasáda z měnicich se lamel a kde nic tu nic. Designove prvky se škrtají během realizace

  Thumb up 3 Thumb down 10
 26. David :

  Mx:
  to je pravda, takže to bude pořádný přůšvih protože tam prakticky nevznikl žádný architektonický počin. A když se koukám na ten plán, nevím co je smysl toho malého parku na rohu? Stačil by upravit stávající prostor u divadla loutek a přidat lavičky, vdyť je to úplně stejně velká plocha. Škoda té parcely, klidně tam může vzniknout nárožní objekt se zajímavějším tvarem než jen čtverec když už tam chtějí něco stavět.
  PS: Viděl už někdo návrh toho parkovacího domu vedle katedrály? Tenhle týden jakoby úlet za úletem!! Prostě Ostrava bude stavět opravdu cokoliv… :(

  Thumb up 2 Thumb down 13
 27. Adam :

  adamous: Proč? Čemu prospěje další společnost, která tu vydělá peníze, a odvede je pryč? Proč zhoršovat největší bolest naší ekonomiky? V některých odvětvích je odtok zisků pochopitelný kvůli vzácnému know-how nebo zdrojům, v hoteliérství k tomu absolutně žádný důvod není.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 28. adamous :

  Adam: A proc ne? Mame trzni ekonomiku.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 29. Adam :

  adamous: Ne. Máme SMÍŠENOU tržní ekonomiku, a o míře regulace rozhoduje zákon.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 30. adamous :

  Adam: I tak nevidim duvod, proc by tady jednou nemohl byt jeden spickovy hotelovy retezec. Pokud ale chceme mit z Ostravy totalni zapadakov, tak jasne, muzeme tady vsechno dale odmitat.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 31. DRJPJR :

  David: Třeba proto: https://mapy.ostrava.cz/agenda-zp/pamatne-stromy/pasportni-zaznam-stromu/?CISLO_MMO=6

  Thumb up 2 Thumb down 0
 32. Jan :

  Jsem rád, že máme tak skvěle vedení města. Na jedné straně se jim daří likvidovat ubytovny na periferii Ostravy a na druhé ji chtějí postavit přímo v centru. Na tak exponovaném místě. Jsem zvědav, pokud se tento projekt podaří zrealizovat, kdo za to ponese zodpovědnost a zda se bude i tato ubytovna následně potírat a omezovat v provozu jako na periferii. Nebo bude mít podporu města i v provozování???

  Thumb up 0 Thumb down 12
 33. G.H. Bondy :

  Má to mít sto lůžek. To pro Pivovarskou určitě nebude nadbytečná dopravní zátěž. Kritici obchoďáku v tragicky působící stavbě uprostřed města (Karolina) schvalují jinou tragédii v jiné části centra. Když už jsme u MAPPY, je to sice off topic, ale to, co se projektuje v aglomeraci má na dopravu tak fatální následek, že bych čekal od tohoto institutu nějakou akci…..

  Thumb up 4 Thumb down 0
 34. OV Fanda :

  Co se týká dopravy, tak zatím všechny kroky města jsou pěkný amatérismus. Už jen časová linka zamyšlených staveb. Kdy se nejdříve zruší parkování na Laubech, teď se snížila kapacita Černé louky, na řadě je rekonstrukce Pivovarské, kdy se na ní nebude dát parkovat a ještě defacto se její trasou zruší zbylá nekrytá stání na Č. L. takže se můžeme všichni z centra na pár let odstěhovat protože málo kdo z nás chce fungovat bez aut a teprve poté co se zruší významná část parkovacích stání se MOŽNÁ začne se stavbou parkovacích státních na Laubech a u Katedrály. Mimochodem skvělé místo pro parkikng house protože dojet sem a ještě lépe odtud vyjet je docela zážitek. No ať nejsem jen kritický, marketery máme na radnici excelentní.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 35. Oasis :

  +článek: „Hon na lukrativní pozemky v centru Ostravy aneb Podivný závod bytových projektů“
  Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/hon-na-lukrativni-pozemky-v-centru-ostravy-aneb-podivny-zavod-bytovych-projektu.html

  Thumb up 2 Thumb down 1
 36. thvari :

  Oasis: čistě spekulativní článek. z toho mála, co máme jako veřejnost k dispozici, se mi nejvíce pozdává návrh pana Václavíka (ten druhý snad ani není k dispozici). hotel bych odepsal čistě proto, že ve městě potřebujeme tlačit na co nejvíce nových obyvatel a vzhledem k poloze hned vedle atrkativní odpočinkové zóny u řeky a Černé louky se o to lidé „poperou“.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 37. Bořek stavitel :

  Zdravím všechny,
  hlavně ať to nevyhraje PROMET – ten vlastní už několik let Mior, nic s tím neudělal a ani se nechystá (vizualizace nic neřeší), stavební povolení si už nechal prodlužovat.To není žádný developer, nemá na to lidi, zkušenosti,…Pokud by to vyhrál, bude to proluka navěky. Přeji zastupitelům dobrou volbu.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 38. thvari :

  Bořek stavitel: inu, tak to vyhrál, tak doufám, že se vyšvihnou s návrhem toho, jak to tam bude vypadat, protože promarněných příležitostí už bylo ve městě dost. návrhu Radima Václavíka je věčná škoda, zvlášť, když se k němu přikláněla MAPPA:

  „Návrh, který dnes není na stole, od nás získal jednoznačně lepší hodnocení než ten, který tady dnes řešíme,“ poznamenal například přizvaný ředitel Městského ateliéru prostorového plánování a architektury (MAPPA), architekt Ondřej Vysloučil, podle něhož návrh společnosti PH Rozvojová (plánující rovněž bytový dům) dostal násobně více bodů než projekt společnosti Promet Group.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 39. Johnny :

  Jak může vedení města tvrdit, že jsou návrhy srovnatelné, když návrh PH Rozvojová získal od MAPPA násobně více bodů?!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.