Proluka Vojanova

Vizualizace záměru společnosti PROMET GROUP a.s. na zástavbu proluky na ulici Vojanova v centru Ostravy.

Záměr společnosti PROMET byl jednou z uchazečských nabídek o parcelu na ulici Vojanova. Zbylé nabídky jsme prezentovali článku ze 7.12. 2020.

Související články


Komentáře

 1. David :

  A nakonec vyhrál hotel tvořen ocelovou síťovinou.. Pořád nechápu…. kéž by se tenhle zrealizoval klidně i jinde.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 2. thvari :

  David: opravdu? myslel jsem, že se o tom ještě pořád bude hlasovat a že to stanovisko bylo jen doporučující.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Taky nechápu, budou tu samé hotely a lidi tu nebudou bydlet žádný. Všechny kroky města vedou jen k tomu vysídlit rezidenty, třeba R karta už od letoška stojí 1200,- a nic se nezměnilo. Snad jen ty škatule škatule hýbejte se u MP kde se největší řiˇolez dostal k funkci a včil prudí podle hesla nové koště dobře mete :-(

  Thumb up 5 Thumb down 9
 4. Brzda :

  David: No, jak píše thvari, taky myslím, že to bylo jen doporučení, ovšem víme, jak to s těmi doporučeními je. Pokud se postaví mrakodrap, bude tam hotel, v opravené Ostravici má být z části taky hotel, pak tento hotel a vedle stávající Imperial. Nechápu. Přitom, pokud bych chtěl bydlet v centru, rozhodně bych se z okna raději díval na Smetanovo náměstí s divadlem než na Karolině na rozvodnu VVN…..

  Thumb up 18 Thumb down 2
 5. DRJPJR :

  Hlavně ať si PROMET co nejrychleji opraví ten svůj dům hned vedle ;) Ale vážně, už jsme to tady řešili minule… Když odhlédnu od toho, že těch hotelů je tam v plánu nějak moc, tak v okolí je a bude tolik možností stavby BD, že tohle nevidím jako problém.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 6. balde :

  Brzda: v Ostravě byl celkově nedostatek hotelů před covidem ve vyšším standartu, že se nedivím že všude se plánují

  Thumb up 14 Thumb down 1
 7. Martin [msstavby.cz] :

  DRJPJR: Plánují to. http://www.prometgroup.eu/projekty/

  Ptal jsem se na podrobnosti, jak budu mít, zpracuji.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 8. Meechee :

  Jak píše balde – v Ostravě jsou tak 4 hotely, které snesou nějaké měřítko. Když tady je nějaká větší akce (MS, Tretra, Colours), tak je problém sehnat pro lidi ubytko … tak 2-3 nové větší hotely s alespoň evropským standardem tomuto městu rozhodně neuškodí

  Thumb up 23 Thumb down 1
 9. LK :

  Ono ty hotely nejsou jen velké akce, ale kolikrát byl problém ubytovat kolegy z jiných poboček v centru v nějakém hezkém hotelu.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 10. DRJPJR :

  Martin [msstavby.cz]: Super, ale kdyby úprava bývalého RIXu byla více než decentní (jak píšou), byl bych šťastnější. Nevím, jestli mi nějaký dům v Ostravě více „pije krev“, když ho vidím. Možná některé zateplené paneláky :-)

  Thumb up 6 Thumb down 4
 11. Johnny :

  DRJPJR: Já si naopak myslím, že by byla škoda tuto stavbu nějak výrazněji měnit. Sice to není úplně můj šálek kávy, ale je to dům, který reflektuje devadesátkovou estetiku, tedy estetiku doby svého vzniku a jako takový by podle mého měl být zachován: jedna věc je, že nesmíme připustit, aby se něco podobného znovu postavilo, druhá věc je, že to tady už stojí a jako výrazná budova nese svědectví o době, kterou si Ostrava taky prošla. Mnoho podobných realizací totiž v centru nenajdeme.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 12. Johnny :

  Vizualizace napovídá, že „decentní zásah“, o kterém mluví, patrně spočívá v nahrazení křiklavě modrých ploch černou. Pokud tomu tak skutečně je, tak za mě ideál :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. thvari :

  Johnny: to je dobrá poznámka, taky to tak vidím, sice je to kontroverzní, ale své místo v historii už si to vydobylo a byla by škoda se toho svědectví zbavovat i vzhledem k tomu, kolik volného místa jinak v centru je a tam si pak spíše můžeme nárokovat moderní architekturu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  DRJPJR: Taky bych byl rád za více jak decentní facelift :)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 15. Ondřej Rybníček :

  Bývalá budova Mioru by si opravdu rekonstrukci zasloužila, lokalita dostává novou moderní podobu. Započala rekonstrukce ploch před výstavištěm Černá louka, má se zrekonstruovat do nové podoby Pivovarská ulice a komplex Vojanovy lokalitu také oživí prostor. Při rekonstrukci by si také měla zvážit demolice nadchod nad ulicí Velká, který dělá velmi nepěknou bránu do ulice, kde do dvou let budou vystavěny Nové Lauby.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 16. Johnny :

  Mně teda upřímně spíš znepokojuje, že se během rekonstrukcí v centru postupně likvidují obchodní prostory v prvním patře, které byly zpravidla řešeny s mimořádně velkorysými velkoformátovými okny, jako architektonický prvek to rovněž formovalo charakter veřejného prostoru v centru; tento návrh (Promet -Mior) stejně jako řada různých jiných realizací Ostravu postupně o takovéto prostory okrádá…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 17. Crazym :

  Tak máme „pěkně“ upravený plácek se stromem, jen zazelenat. Co myslíte, jak dlouho nám tam vydrží?
  https://screenshot.cz/WS3FM/
  https://screenshot.cz/G0FQD/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Rdm :

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prodano-cerna-louka-v-centru-ostravy-vzniknou-byty-20210519.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. thvari :

  Pokud to tedy včera někdo nezaregistroval, tak tento projekt vyhrál. Docela by mě zajímalo, co si o tom taky kdo myslí, protože na mě působil cihlový dům pana Václavíka víc šmrcovně. Každopádně je super, že tam budou byty.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. HonzaJ :

  Šmrncovně vypadá (pro mě) tento návrh u kterého je jistá linka k protějšímu divadlu loutek. Návrh od Atos má velmi povedený marketing, vizualizace, určitě je na něm hodně práce. Ale důležité je že se bude stavět. Stejně by bylo nejlepší kdyby město nastavilo regule (tady i nějaké jsou) a dál hodnotilo jen cenu. Protože pak je to 100 lidí, 100 názorů.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 21. David :

  I mě se líbil více projekt pana Václavíka, ale tak hlavně, že tam nevznikne ten plechový hotel co spíše vypadal jako parkovací dům! Teď otázkou bude do jakých detailů se ten projekt zrealizuje, zeleň na balkonech a střeše snad zůstanou, snad se ani nezmění materiál dřeva na nějaký obyč nátěr….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. adamous :

  Koukam, ze tady na ten Mior ten Promet vizualizaci ma … tak mozna to vyhrali diky slibu, ze vedle stavby jeste opravi tu svoji sousedni budovu, jinak me moc nenapada duvod, proc by se tak najednou dostali na 1. misto: http://www.prometgroup.eu/projekty/

  Thumb up 3 Thumb down 1
 23. aggu :

  adamous: Ano, přesně tohle Macura zmiňoval. Promet je v tomto místě centra větší hráč než jiní.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 24. Brzda :

  https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000025697/v-centru-ostravy-vyroste-novy-bytovy-dum-postavi-ho-domaci-ostravska-spolecnost

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.